×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Beļģijā apsūdz banku HSBC par sadarbību krāpniecībā ar dimantu tirgoņiem (1)

hsbc

Beļģijas prokuratūra pirmdien britu bankas HSBC meitasuzņēmumam izvirzīja apsūdzības krāpniecībā un naudas atmazgāšanā simtiem miljonu eiro apmērā galvenokārt dimantu dīleru interesēs Antverpenē.

Banku milzim, kas koncentrējas uz darbību Āzijā, pilnībā piederošais meitasuzņēmums Šveicē “HSBC Private Bank” tiek apsūdzēts par palīdzēšanu simtiem klientu apkrāpt Beļģijas valsti, informēja prokuratūra.

Jaunākajā starptautiskajā izmeklēšanā par banku praksi saistībā ar krāpniecību ar valūtas maiņas likmēm, starpbanku likmi LIBOR un produktu pārdošanu, kas ir krietni iedragājusi banku reputāciju.

Banku prakse arī veicināja pasaules globālās krīzes rašanos 2008.gadā, kas noveda pie pasaules recesijas.

Beļģijas prokuratūra informēja, ka HSBC meitasuzņēmums tiek apsūdzēts par nopietnu un organizētu krāpniecību, naudas atmazgāšanu, noziedzīgu konspirāciju un nelikumīgu finanšu starpniecības darbību.

Tā norādīja, ka apsūdzības “ir saistītas ar vairākus gadus seniem nodarījumiem un ietver turīgu klientu, galvenokārt no Antverpenes dimantu sektora, aktīvu pārvaldīšanu”.

“Šveices banka arī tiek turēta aizdomās par apzinātu favorītismu un fiskālās krāpšanas veicināšanu, sniedzot priviliģētiem klientiem ārzonas kontus, jo īpaši Panamā un Virdžīnu salās,” teikts apsūdzībā.

Beļģijas ziemeļos esošā Antverpenes osta ir bāzes vieta globālam dimantu dīleru sindikātam.

2012.gadā Beļģijas tieslietu ministrs deva rīkojumu veikt izmeklēšanu par iespējamo nodokļu krāpšanos dimantu tirgoņu vidū Antverpenē pēc tam, kad Francijas varas iestādes iesniedza sarakstu ar vairākiem desmitiem dīleru, kas tiek turēti aizdomās par aktīvu pārvietošanu uz Šveici.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Nopietna un organizeta kapnieciba, naudas atmazgasana, noziedziga konspiracija un NELIKUMIGA FINANSU STAPNIECIBAS DARBIBA …. !!!!

    … KAUT KUR JAU DZIRDETA LIETA …

    … Un atkal tie pasi visspejigie, kuri kaut kada veida vienmer tikusi klat pie melnajiem naudas caurumiem … samaita bankas un rod to banksterus … un ieperk Bezabreni !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+