Foto – Ieva Lūka/LETA

Bendika Phjončhanu apgūst ar 56. vietu sprintā 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien 2018.gada olimpisko spēļu mājvietā Phjončhanā ieņēma 56.vietu Pasaules kausa septītā posma sacensības 7,5 kilometru sprintā, tādējādi kvalificējoties iedzīšanai.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Bendika pirmajā šaušanā bija precīza, bet otrajā pieļāva divas kļūdas, finišējot pēc 23 minūtēm un 31,7 sekundēm. Latviete uzvarētājai Laurai Dālmeierei zaudēja divas minūtes un 48 sekundes.

Tikmēr otro vietu izcīnīja norvēģiete Tīrila Ekhofa, kura Dālmeierei zaudēja 8,4 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās francūziete Anaisa Ševaljē, kura no uzvarētājas atpalika 41,6 sekundes. Uz goda pjedestāla kāpušās biatlonistes ugunslīnijā bija nekļūdīgas.

Līdz ar to Dālmeiere turpināja savu dominanci, jo februārī notikušajā pasaules čempionātā viņa izcīnīja piecas zelta medaļas. Dālmeire planētas meistarsacīkstēs triumfēja individuālajā distancē, iedzīšanā, masu startā, stafetē un jauktajā stafetē, kamēr sprintā viņa izcīnīja sudraba medaļu.

Zīmīgi, ka pēc vietējā laika sacensības sākās plkst.20.15, kad Dienvidkorejā bija tumsa, līdz ar to biatlonisti spēkojās zem mākslīgā apgaismojuma.

Bendika šosezon sprintā labāko rezultātu sasniegusi Pokļukā, kur tika izcīnīta 45.vieta. Savukārt punktus Pasaules kausa kopvērtējumā viņa guvusi, pateicoties Estešundā izcīnītajai 36.vietai individuālajā distancē, kā arī 25. un 27.pozīcijai iedzīšanā attiecīgi Rūpoldingā un pasaules čempionātā Hohfilcenē.

Piektdien desmit kilometru sprintā sacentīsies vīri, sestdien būs iedzīšana, bet svētdien biatlonisti spēkosies stafetēs.

No Latvijas vīriem uz Dienvidkoreju devušies izlases līderis Andrejs Rastorgujevs, pieredzējušais Ilmārs Bricis, Aleksandrs Patrijuks un Daumants Lūsa.

Februāra pirmajā pusē notikušais pasaules čempionāts Hohfilcenē Latvijas biatlonistiem nebija veiksmīgs. Augstāko vietu individuālajās sacensībās izcīnīja tieši Bendika, kura desmit kilometru iedzīšanas distancē ierindojās 27.vietā.

Ar Pasaules kausa posmu Phjončhanā sākas sezonas noslēdzošais trimestris. Pēc tam būs no Sočiem uz Kontiolahti pārceltais etaps, bet sezona noslēgsies marta vidū ar posmu Holmenkollenē.