Kultūra
Māksla

Benksija darbs pārdots izsolē Londonā par rekordcenu – 11 miljoniem eiro1


 Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdots izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro).
Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdots izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro).
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdots izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords šī mākslinieka darbam.

Izsoļu nams “Sotheby’s” bija novērtējis Benksija 2009.gadā radīto eļļas gleznu “Devolved Parliament” ar 1,5 līdz diviem miljoniem mārciņu, tomēr pēc 13 minūšu ilgas vairāksolīšanas tā tika pārdota par 8,5 miljoniem mārciņu, bet ieskaitot izsoles nodevas – par 9 879 500 mārciņām.

Darba sākotnējais nosaukums bija “Question Time” saistībā ar premjerministra iknedēļas jautājumiem parlamentā, bet tas tika pārdēvēts pēc mākslinieka veiktām nelielām izmaiņām.

“Izsolē šovakar uzstādīta rekordcena par Benksija gleznu,” mākslinieks rakstīja “Instagram” ievietotā paziņojumā, kurā viņš kritizēja dārgus mākslas darbus. “Žēl, ka tā nepiederēja man.”‘

Glezna martā bija izstādīta Bristoles muzejā, lai atzīmētu datumu, kad Lielbritānijai bija paredzēts izstāties no Eiropas Savienības. Šī izstāšanās gan tika atlikta.

“Es to uzgleznoju pirms 10 gadiem. Bristoles muzejs to ir atkal izlicis apskatei, lai atzīmētu breksita dienu,” Benksijs martā rakstīja savā “Instagram” kontā.

Saistītie raksti

“Sotheby’s” atzīmēja, ka šis darbs tika piedāvāts izsolē “tieši gadu pēc bezprecedenta mediju vētras saistībā ar pirmo mākslas darba radīšanas gadījumu pārdošanas laikā”.

Izsoļu nams šādi raksturoja pērn oktobra sākumā notikušo Benksija darba pašiznīcināšanos “Sotheby’s” izsolē Londonā. Benksija slavenā glezna “Girl with Balloon” (“Meitene ar balonu”) pērn 5.oktobra vakarā Londonā tika nosolīta par 1,042 miljoniem britu mārciņu (1,2 miljoniem eiro), bet uzreiz pēc tam daļēji pašiznīcinājās, izejot caur gleznas rāmī paslēptu papīra smalcinātāju. Daži eksperti gan uzskata, ka no gleznas atlikušās papīra strēmeles ir kļuvušas par jaunu mākslas darbu ar vēl lielāku vērtību.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Atklās Gitas Sprinces gleznu izstādi
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Foto: Atvērta leģendārā kino operatora Valda Eglīša trešā grāmata par profesijas noslēpumiem
1 diena
LE
LETA
Kultūra
“Zelta globusu” nominantu vidū dominē “Marriage Story”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu 2
9 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Berlīne izsludina “klimata ārkārtas stāvokli”
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām” 1
10 stundas