×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

Bēringa-Breivīka esejas dēļ franču rakstnieks pamet amatu izdevniecībā

Franču rakstnieks Rišārs Mijē, kurš nesen publicētā esejā apgalvojis, ka Norvēģija masu slepkavu Andersu Bēringu-Breivīku bija pelnījusi, atkāpies no amata izdevniecībā “Gallimard”, paziņoja uzņēmuma pārstāvji.

Mijē iepriekš apliecināja, ka ir izlasījis Bēringa-Breivīka 1500 lappušu garo manifestu, kurā norvēģu ekstrēmists izklāsta savu naidpilno pasaules redzējumu, vienlaikus franču autors uzsvēra, ka Bēringa-Breivīka noziegumus neatbalsta. Tostarp Mijē cildināja Bēringa-Breivīka sarakstīto un viņa nosodījumu sociāldemokrātijai, imigrācijai un multikulturālismam. “Breivīks, bez šaubām, ir tas, ko Norvēģija ir pelnījusi,” 18 lappušu garajā esejā norādīja rakstnieks. Bērings-Breivīks ir tikpat lielā mērā salauztas ģimenes bērns, kā arī pēdējo 20 gadu imigrācijas radītās ideoloģiskās un rasu nošķirtības produkts, skaidroja Mijē. Ražīgais esejists un romānists bijis divu Francijas nozīmīgākās literatūras godalgas – Gonkūra prēmijas – laureātu redaktors.
Izdevniecības “Gallimard” tagad skaidro, ka Mijē nav atlaists no darba un turpinās sadarboties ar saviem autoriem. Tomēr viņam būs jāpārtrauc dalība zināmās izdevniecības aktivitātēs, kā arī jāaiziet no amata izdevniecības lasītāju komitejā. Mijē uzskati izraisījuši pretrunīgus vērtējumus Francijas literārajās aprindās. Rakstniece Annī Erno pamfletu nodēvējusi par “politiski bīstamu rīcību”. Savukārt rakstnieks Tahars Bens Dželuns uzskata, ka Mijē “ir zaudējis prātu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+