Latvijā
Sabiedrība

Bērnudārza izlaidumā policijai jāizšķir konflikts starp radiniekiem3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

Rīgā pagājušā nedēļā bērnudārza izlaiduma laikā starp radiniekiem izcēlies pamatīgs konflikts ar policijas iesaistīšanos, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

8.jūnija vakarā policija saņēma informāciju par ģimenes konfliktu vienā no Rīgas bērnudārziem. Uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā policijas autopatruļa.

Notikuma vietā izsaucējs pastāstīja, ka viņa dzīvesbiedrei ir sešus gadus veca meitiņa, kura pabeigusi pirmsskolas izglītības iestādi. Abi kopīgi īsteno ikdienas aizgādību bērnam, taču regulāri jaunās ģimenes kopdzīvē iejaucas mīļotās vecāki un viņas māsa ar vīru.

Sieviete pēc šķiršanās no bērna tēva kādu laiku dzīvojusi vecāku privātmājā ārpus Rīgas, kur vecvecāki mazmeitai ļoti pieķērušies. Vēlāk, jaunajam pārim sākot dzīvot kopā Rīgā, viņi sākuši iejaukties bērna audzināšanā – kategoriski lieguši mainīt bērnudārzu, pieskatīšanas laikā ļāvuši meitenei neiet uz pirmsskolas izglītības iestādi, nebrīdinot ieradušies ciemos, tāpat arī piesolījuši dažādus labumus, lai meitene brauc atpakaļ pie vecvecākiem. Savukārt, liedzot satikt mazmeitu, sākts draudēt ar vecāku tiesību atņemšanu.

Līdz ar to māte lūgusi radiniekiem neierasties uz meitas izlaidumu, tomēr gan vecvecāki, gan māsas ģimene ieradušies pirmsskolas izglītības iestādē. Vecvecāki arī šajā reizē sākuši bērnu emocionāli iespaidot, taču māte radiniekiem paskaidrojusi, ka pēc pasākuma ar dzīvesbiedru un meitu plāno mājās mierīgi pasēdēt.

Nelūgtajiem radiniekiem tas neesot paticis. Tie bērnam sākuši stāstīt, ka māte esot slikta un viņu nemīlot, meiteni paķēruši aiz rokas un vēlējušies vest uz savām mājām. Bērnam sākusies histērija. Izlaiduma laikā sieviete izmisumā sazvanījusi dzīvesbiedru, lūgusi ar automašīnu viņai atbraukt pakaļ un izsaukt policiju.

Pie pirmsskolas izglītības iestādes durvīm policija sagaidīja konfliktā iesaistītās personas. Bērnu aiz rokas bija paņēmusi sievietes māsa. Policisti izskaidroja, ka vecvecāki nav tiesīgi pret mātes gribu vest bērnu prom un lūdza viņu nekavējoties nodot mātei. Meitenīte bija satraukta un tika nodota no vienām rokām uz citām. Radinieki mātei liedza savu atvasi aizvest uz automašīnu.

Vecmāmiņa piesteidzās pie policistiem un notiekošā vainoja sievietes jauno dzīvesbiedru, kas esot ielauzies viņas ģimenē un to izjaucis. Vecmāmiņa bērnu paņēma rokās un skaidroja, ka viņu nevienam neatdos. Tāpat kundze neizpratnē policistiem jautāja, kā var neļaut mazmeitai braukt ciemos pie viņas.

Saistītie raksti

Māte aicināta paņemt savu bērnu, taču vecmāmiņa ar rokām viņu atgrūda un bērnu pievilka sev vēl tuvāk. Bērns no vecmammas rokām izņemts, bet bērna māte ar meitu devās uz automašīnu. Savukārt neapmierinātie radinieki sāka lādēt jauno pāri un policistiem piesolīja pamatīgas nepatikšanas darbā.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai radinieku atbildības izvērtēšanai saistībā ar emocionālu vardarbību pret bērnu, kā arī bērna dzīves apstākļu apsekošanai.

LA.lv