×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Pēc Dombrovska palikušas lielas kurpes (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Glezna nav patīkama. Sevišķi šerminoša ir ziņa, ka parādījušies blēži, kas pēc Zolitūdes veikalā notikušās traģēdijas gribot izmangot cietušajiem un pat bērniem domātos pabalstus. Te, kā saka, bez vārdiem, cik zemu var nolaist jebkādu morāles, ētikas mērauklu.

Pēc Valda Dombrovska un līdz ar to viņa valdības atkāpšanās politiķiem jāsaprot, ka sabiedrība, kaut no sāpes smaguma aizlauzta, viņu rīcības vēro kā ar vairojamo glāzi. Daži “draudziņi” uzvedas, itin kā visi elles caurumi būtu atvērušies, citas personas uzskata, ka palīdzība nāks no debesīm, tomēr cilvēki gaida nosvērtu rīkošanos, uz kādu ieradinājis atkāpies Ministru prezidents. Tas savā ziņā pat labi, ka krīzes apstākļos, kad zudusi vispārējā drošības sajūta, kūpēdami ņemas “Saskaņas centra” šamaņi vai “Maxima” veikalu tīkla vadība, – viss tiek ņemts vērā un pievienots ekspertīzei.

Pārējām partijām pēc valdības krišanas būs no svara, cik pārpalicis gribasspēks, godaprāts un valstiskuma apziņa. Ir svarīgi, lai latviskie politiskie spēki jaunas koalīcijas būvlaukumā neatsāktu nodarbības svarcelšanā, nerīkotu kārtējo amatu diņģēšanas un kaulēšanās tirgu un viscaur paveiktu šo procesu bez liekas, šķebinošas kņadas. Pilsoņi nevar būt pārāk izvēlīgi, sagaidot otrreizējās pārstrādes Ministru kabineta sastāvu. Veselu cilvēku politikā palicis ļoti maz. Citi krīt ģībonī, bet vēl no citiem ģībonī gāžas vēlētāji. Taču diezin vai ir prātīgi veidot tehnokrātu – saimniekpapu, ne no kā neatkarīgu praktiķu valdību, uz kādu, iespējams, vedinās Valsts prezidents. Valdis atstājis valsti puslīdz ciešamā finanšu saimnieciskā stāvoklī, lai nevajadzētu izsaukt glābējus vai gaidīt no debesīm nokāpjam svētas jaunavas. Sabiedrībai nospiestā noskaņojumā labāk noderētu nevis “nācijas vienības”, bet “tautas uzticības” valdība. Teorētiski ir atlikuši divi velkošie spēki – “Vienotība” un Nacionālā apvienība, kam rindās var salasīt buntīti partijas biedru, kuru reputācija nav strandējusi un reitings nav izdēdējis. ZZS ir jālien laukā no skapja, kur tie slēpušies, un jānoformējas pastāvīgā adresē, nevis kā klaidoņiem – ar mums vai ar pakalpiņiem. Valdībai jāuzliek galdā darbu plāns, ko paveikt līdz vēlēšanām, un jānāk ar apņemšanos pārtraukt nekārtīgo politisko dzīvi. Jāpilda solītais, ko gribēja traģisko notikumu dienās – ka nepieciešama tās sistēmas demontāža, kad valstī neviens ne par ko neatbild. Krietnais valstsvīrs Valdis Dombrovskis to izpildīja aizvakar, un palikušas lielas kurpes, kurās jācenšas iekāpt tiem, kuri viņu un ministrus nomainīs amatā. Dūša sašļūk papēžos? To nevarēsiet? Nespēju palīdzēt – nākamajās vēlēšanās jūs nodos kraukļiem par barību.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pagājušās nedēļas sākumā izlasiju, ka Kalniete uzrunājusi Piebalgu premjerēšanas sakarā, nepiegriezu vērību. Lūk kurpēm valkātājs atradies, nezinu tikai vai nespiedīs. Repšes vārdiem runājot: Dombrovskim duncis mugurā.

 2. Piekritu vārdiem:” PALDIES, KA NENOPĒLĀT VALDI DOMBROVSKI”. Skaidrs palika viens tajā brīdī, kad premjers paziņoja par savu atkāpšanos: VIŅU UZ ŠO SOLI PIESPIEDA PREZIDENTS!?? KĀPĒC!?? Atbildes pagaidām NAV!!! Varam TIKAI NOJAUST… Galīgo atbildi uz šo “kāpēc” dos prezidenta Bērziņa NOMINĒTAIS jaunais premjers Valda Dombrovska vietā… Dombrovska vadītā valdiba nu šajā dadījumā VISMAZĀK VAINĪGA PIE NOTIKUŠĀ!!!??? Viņš jau bija kaut kādas stabilitātes garants, bet kas līdz ar to notiek tagad!?? … POLITISKĀ KRĪZE!? KAM TĀ BIJA VAJADZĪGA!?? NU GAIDĪSIM!??? NEKAS tāpat vien nenotiek…Ja tauta atbalstija premjeru un palīdzeja viņam vadīt valsti ārā no bedres, kurā tā tika TĪŠU PRĀTU IEGRŪSTA, tad SAEIMA AR SAVU RĪCĪBU BREMZĒJA VALDA DOMBROVSKA VALDĪBAS DARBU KUR VIEN BIJA IESPĒJAMS…!? Un galīgi garām ir tagad – gadu pirms 12.SAEIMAS vēlēšanām – veidot jaunu valdibu!!!! IR JĀATLAIŽ 11.SAEIMA UN JĀBŪT ĀRKĀRTAS VĒLĒŠANĀM JAU 2014.gada marta pirmajā nedēļā..(.VĒLĀKAIS!)… VAI TAD VARAM TURPINĀT MUĻĻĀŠANOS UN KAŠĶUS VĒL VESELU GADU!?? Domāju, ka prezidentam patreizējā situācija IR SKAIDRA… No zila gaisa nekas NENOTIEK…

 3. Paldies, ka nenopēlāt Valdi Dombrovski. Lasot Jūsu intervijas ar aizgājušo laiku reputāciju zaudējušiem politiķiem, neatstāj sajūta, ka Jūs savu saimnieku vadībā gan propagandētu Godmaņa, Gaiļa, Birkava, Šķēles vai tml. tipu atgriešanos.

 4. Sēžu tēva krēsliņā,
  Lieku tēva cepurīti,
  Lieku tēva cepurīti,
  Trūkst man tēva padomiņa.

  t.dz.

 5. Tiešām labs:)!

 6. Labi rūkts, lauva (J.Jaunsudrabiņš)! Un kraukļus mēs sen zinām, tie vienmēr gatavi uz neaizsargātu, pretoties nespējīgu laupījumu.

  • Bībelē par tiem “kraukļiem” teikts sekojošais:
   Lūkas ev. 12.lpp. 22.-30.pantos atreferēta Jēzus norāde saviem etniskajiem mācekļiem: “Tāpēc es jums saku: nezūdaities savas dzīvības pēc –
   ko ēdīsit, ne arī savas miesas pēc – ar ko ģērbsities,(24)Ņemiet vērā kraukļus, kas nedz sēj, nedz pļauj, kam nav ne klēts, ne šķūņa, bet Dievs viņus uztur.(27)Ņemiet vērā lilijas, kas ne vērpj, ne auž. Bet es jums saku: pat Zālamans visā savā greznībā nav bijis tā apģērbts

   (29) Tāpēc neraizējieties arī jūs par to, ko ēdīsit un ko dzersit, un neuztraucieties,(30)jo visu to
   meklē pasaules tautas. Jūsu Tēvs jau zina, ka jums viss tas vajadzīgs.”

Draugiem Facebook Twitter Google+