Tehnika
Auto un moto

Biežākais KASKO pieteikuma iemesls – vējstiklu plīsumi 2

Foto-LETA

Pēdējo trīs mēnešu laikā katrs ceturtais KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikuma iemesls bijis transportlīdzekļu vējstiklu bojājumi, liecina apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE (BTA) apkopotā informācija.

Visbiežāk šādi transportlīdzekļu bojājumi rodas paša vai citu autovadītāju neuzmanīgas un neapdomīgas rīcības rezultātā, piemēram, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu vai neievērojot pietiekamu distanci.

BTA apkopotā statistika par šī gada maijā, jūnijā un jūlijā pieteiktajiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem liecina, ka transportlīdzekļu vējstiklu bojājumi ir biežākais KASKO gadījuma pieteikuma iemesls, proti, kopumā šajos trīs mēnešos BTA saņēmusi 532 KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par transportlīdzekļu vējstiklu bojājumiem, kas ir 23% no visiem BTA pieteiktajiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem. Par šādiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem BTA trīs mēnešu laikā apdrošināšanas atlīdzībās kopumā izmaksājusi 91 700 eiro jeb vidēji 172 eiro par vienu apdrošināšanas gadījumu.

Apkopojot šī gada datus, BTA secinājusi, ka visbiežāk bojāti “Volkswagen”, “Volvo” un “Mercedes Benz” markas transportlīdzekļu vējstikli, proti, “Volkswagen” markas transportlīdzekļu vējstikli bojāti 19% gadījumu, “Volvo” – 8% gadījumu, bet “Mercedes Benz” – 7% gadījumu.

BTA pieredze liecina, ka visbiežāk transportlīdzekļu vējstiklu bojājumus izraisa priekšā vai garām braucošo transportlīdzekļu riteņu mestie akmeņi un šķembas. Visbīstamākie ir tie ceļu posmi, kurus klāj grants segums vai uz kuriem notiek remontdarbi. Apdrošināšanas eksperti norāda, ka pat nelieli akmeņi var radīt lielas plaisas vējstiklā un nopietni apgrūtināt redzamību un līdz ar to arī transportlīdzekļa vadītāja dalību satiksmē.

“Vērtējot pieteiktos apdrošināšanas gadījumus, diemžēl nākas secināt, ka nereti autovadītāji ir neuzmanīgi un neapdomīgi,” atzīst BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece. BTA ik mēnesi saņem vismaz 150 atlīdzību pieteikumus par bojātiem transportlīdzekļu vējstikliem, tāpēc aicina autovadītājus atcerēties, ka ceļa posmos, kurus klāj grants segums un kur notiek remontdarbi, noteikti vajadzētu būtiski samazināt braukšanas ātrumu, kā arī ievērot pietiekamu distanci no priekšā braucošās automašīnas, lai izvairītos no transportlīdzekļu vējstiklu bojājumiem.

Otrs biežākais BTA saņemtais KASKO apdrošināšanas pieteikumu iemesls pēdējo trīs mēnešu laikā ir tas, ka viens transportlīdzeklis uzbrauc citam transportlīdzeklim. Par šāda veida negadījumiem BTA saņēmusi 503 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kas ir 21% no visiem KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem. Savukārt trešais biežākais KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikuma iemesls pēdējos trīs mēnešos ir transportlīdzekļa uzbraukšana šķērslim, par ko BTA no klientiem saņēmusi 378 KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kas ir 16% no visiem KASKO atlīdzību pieteikumiem šajā laika periodā.

Kopumā BTA šogad pirmajā pusgadā bruto apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 42,8 miljonus eiro, kas ir par 4,2 miljoniem eiro jeb 10,9% vairāk nekā 2013.gada pirmajā pusgadā. Pērn BTA bruto apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 77,8 miljonus eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2012.gadā.

LA.lv