×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. novembris, 2017
Drukāt

Ilze Kuzmina: Bijušā ministra maska krīt (94)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vjačeslavs Dombrovskis

Rudens nogale ir veļu laiks, kad mirušo dvēselītes nākot šai zemē. Pēdējās nedēļās gan sasparojušies arī citi “aizgājēji”. Tos gan vairāk gribētos saukt par politiskajiem zombijiem. Tās ir personas vai organizācijas, kuru politiskā ietekme bijusi un ir niecīga vai īslaicīga. Nu tās atkal nokļuvušas uzmanības centrā. Šādu politiskās zemsedzes atvēršanos izraisījuši “Vienotības” centieni pozicionēties kā nacionāli noskaņotai partijai un to pārstāvošā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska paziņojums, ka valsts un pašvaldību finansētajām vidusskolām jāpāriet uz mācībām tikai latviešu valodā, kā arī jāpalielina valsts valodas proporcija zemākos vispārējās izglītības līmeņos. Virzība uz latviskāku izglītību izskatās iekustināta.

Diez vai kādu izbrīna, ka pret latviskāku izglītību, vienotu izglītības sistēmu, kurai vajadzētu ar laiku novērst sabiedrības etnisko sašķelšanos, iebilst Tatjana Ždanoka ar saviem ieroču nesējiem. Kaut arī pagājušajā nedēļā bija skolēnu brīvlaiks un jaunajai paaudzei bija gana daudz brīvā laikā, pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pret latviskākām skolām protestēja lielākoties tie, kam skolas gaitas sen aiz muguras. Tas ļauj cerēt, ka arī liela daļa cittautiešu ir gatavi pārmaiņām.

Taču šīs nedēļas sākumā, publicējot rakstu par valodas lietojumu skolās, par sevi atgādināja īslaicīgais politiķis – izglītības un zinātnes, vēlāk ekonomikas ministrs, kādreizējās Zatlera Reformu partijas pārstāvis, tagad domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis. Viņš rezignēti secinājis: ak, pāreja uz latviskāku izglītību ir neizbēgama, kaut labi tas eksministra ieskatā nav. Tāpēc turpat viņš ierosina: lai sabiedrība kļūtu vienota, tai vajagot kopīgus izaicinājumus. Dombrovskis iesaka visās vidusskolās – gan latviešu, gan krievu – pāriet uz mācībām angļu valodā. Tad vienādā situācijā būs visi skolēni un viņi vairs nebūs sadalīti, spriež Dombrovskis. No teksta grūti spriest, vai tā ir ņirgāšanās par latviešu vēlmi dzīvot valstī, kurā visi tās pastāvīgie iedzīvotāji spēj un grib runāt latviski, vai arī tā ir nopietna ideja un, pēc Dombrovska domām, mācības valodā, kas nav ne valsts valoda, ne arī skolēnu dzimtā valoda, patiesi nāktu jauniešiem par labu. Katrā ziņā savulaik Dombrovskis rosināja valsts augstskolās veidot studiju programmas angļu valodā arī vietējiem studentiem. Viņaprāt, tādējādi tiktu celta augstākās izglītības kvalitāte. Šīs idejas Dombrovskis gan dāsni bārstīja, pirms kļuva par izglītības un zinātnes ministru. Stājoties ministra amatā, viņš nonāca koalīcijā, kurā bija arī Nacionālā apvienība, kas jau tolaik prasīja valsts finansētajās skolās mācības latviešu valodā. Nacionāļu ieceri toreizējais ministrs gan nekritizēja; viņa viedoklis par mācībām valsts valodā bija ļoti izvairīgs.

Jebkurā gadījumā – vai mācības skolās angliski būtu Dombrovska joks vai, kā šo rīcību nosaucis politologs Jānis Ikstens, politiska provokācija vai arī labi domāts padoms, nacionāli noskaņoti ļaudis var atviegloti nopūsties par to, ka šis domātājs izglītības ministra amatā bija vien deviņus mēnešus. Paužot šādu viedokli, Dombrovskis ir parādījis, cik mazsvarīga viņam šķiet latviešu valoda. Diemžēl nākas atcerēties kādas izglītības nozares darbinieces stāstīto, ka ministra Dombrovska biroja darbinieki sarunas ar ierēdņiem regulāri uzsākuši krieviski. Savukārt viens no ministra biroja darbiniekiem – Reinis Tukišs –, kad aizgāja no darba IZM, pat publiski pateica, ka IZM tiek vadīta krieviski.

Paša Vjačeslava Dombrovska dzimtā valoda ir krievu, pirms studijām Latvijas Universitātē un Klārka universitātē ASV viņš absolvējis Rīgas 88. vidusskolu – krievu skolu. Gan šīs, gan daudzu citu krievu skolu tīmekļa vietnes ir latviski vai lielākoties latviski. To vadība un pedagogi vismaz publiski runā latviski, stāsta, ka viņu skolēniem nav nekādu problēmu ar latviešu valodas apguvi. Vai tiešām latviešu valoda te ir tikai “pokazuhai” (lai izrādītos – krievu. val.), bet patiesībā valsts valodas lietošana un apguve ir formāla? Par ko patiesībā uztraucas gan Ždanoka un viņas līdzskrējēji, gan šis latviski labi runājošais, inteliģentais analītiķis? Vai par to, ka, ieviešot izglītības ministra rosinātās reformas, kritīs arī dažu skolu maskas? Pats Vjačeslavs Dombrovskis masku jau nometis.

Pievienot komentāru

Komentāri (94)

 1. Nu ko tu žīdiņam padarīsi.Viņam laikam labi maksā par naida kurināšanu starp latviešiem un cittautiešiem?

 2. Tie kas noticēja Vjačeslavam viņa polītiskās karjēras laikā bija vientieši. Zem maskas tomēr slēpās krievu šovinists. Kā var inteliģents, Latvijā izglītots cilvēks vēl runāt ar tik griezīgu krievu akcentu?

  • A chto, vse intelligenti vo vsjom mire dolzni govoritj na latishskom jazike?! Nichego sebe zajava. A ti sam schitaeshj sebja intelligentom?! Zrja, ti prosto tupoje bidlo!

   • a što?Na russkom vo vsjom mire?Ņichego zajava! Inteliģents cilvēks ciena sevi un citus,tai skaitā noteikti iemācīsies tās valsts valodu,kurā dzīvo. Nekaunīgi ir tikai “ubi bene ibi patria” šlakas pārstāvji,jūsu vārdiem izsakoties- bidlas.

  • Piedodiet, es esmu par stulbu lai iemācītos valsts valodu.

   • Proschaju. Tebe trudno ponjatj, kak mozno chitatj kommrntatiji na latishskom jazike, a otveti pisatj na drugom! Dlja tebja eto tjazelo.

 3. Lūdzu Latvijas avīzes redaktorus ne tikai dzēst “grafists.” komentārus bet arī ierosināt pret viņu krimināllietu par aicinājumu uz terorismu (skat sekojošo jaunāko): „Kogda rebe dadut palkoj po tvoej durnoj bashke, tebe stanet veseleje…” 4. nov. / …”niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Tak ponjatnee, pridurok? – kogda na ukicah stanut streljatj, razgovarivatj budet uze pozdno!” – ..3. nov. /

 4. Kāpēc latviešu avīzei komentāri angļu valodā un mongoltatāru dialektā?

  • A tāpēc! povtorno!!!
   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, ..!

 5. Bezpalīdzīgais trollis jau galīgi izmisis!!!

  Būs vien latviski jāraksta, lai kāds vispār saprastu!!!

  Papildus tieksme pēc satura jau būtu nesamērīga dāvana!!!!

  • I did not forbid the using of the Russian language on this portal! You did it yourself. And here’s the result.

   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 6. Viena starptautiska valoda būtu apsveicama ,taču esperanto tā arī nav ieviesusies, dzelzs priekškara laikos krievu valoda bija noderīga valoda ,tajos laikos jau citur nekur netika kā pa PSRS teritoriju un vismaz pilsētās visur varēja saprasties ,tagad robežas vaļā un ar krievu valodu nepietiek ,taču kāpēc tieši angļu ? Ar angļu valodu arī Francijā ,Spānijā vien iztikt nevar ,vismaz pašreiz ,taču ja ANO panāktu ka visās pasaules valstīs tiešām mācītos un iemācītos angliski ,tas būtu noderīgi.Ne jau skolās jāpāriet uz angļu valodu ,bet tā jāmāca tā lai tajā sazināties varētu ,ja citās valstīs arī tā darītu ,tas lieti noderētu saziņā.

 7. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

 8. Diezgan primitīvs komentārs. Kas nav ar mums tas ir pret mums un valsti?

 9. Jau viņa deviņos mēnešos bija skaidri redzams, kā interesēs griežas šī homo-vulgaris zobratiņi. Neviena lēmuma, kas būtu par labu latviešu bērniem, valodai un tautai. Kāds toreiz pasmējās – divi ar vienādiem uzvārdiem un iniciāļiem. Šodien vairs smiekli nenāk.

 10. Man liekas,ka šis ir tas gadījums,kad,ja autorei nav nekā cita kam pievērst uzmanību,būtu bijis labāk paklusēt.

 11. Nu kāpēc angļu valodā? Vajag pāriet uz starptautisko valodu – Esperanto. Vajag būt tā, ka suņiem ir sava suņu valoda, kaķiem sava kaķu valoda un cilvēkiem sava – cilvēku valoda, viesiem vienāda, kā tas ir visā dzīvajā dabā. Varbūt padomāsim?

 12. Interfronte ir kritusi! Viņi vienkārši ir aizgājuši!!

  Top patīkamas pārmaiņas un, galvenais tās ir neizbēgamas!!!

  Latviešu īpatsvars aug ar katru piecgadi – pirms 10 gadiem (70-75%), tagad (80-85%). Uz nākamajām vēlēšanām (domāts 14.) būs vēl patīkamāka situācija!!!

  Daudzi saimnieciski jautājumi, arī strīdi atkritīs paši par sevi.

  Saeimas vietiņas ir siltas, tādēļ visi mošķi ir sarosījušies un lien ārā no alām un caurumiem.
  Tomēr būtiskākais nav, ko piedāvāt. Pat potenciālajiem atbalstītājiem!!
  Vienīgais arguments sariebt, ieķēzīt vai protestēt!!!

  Loģiski, ka vienota izglītības sistēma valsts valodā ir tikai max 1 vai 2 gadu jautājums. Kas arī apsveicami!!!

  Tomēr steidzami risināmi arī citi jautājumi (ekonomikas uzlabošana, veselības aprūpe, u.c.)!!

  Tādēļ, lai sekmējas ar darbiem!!!

 13. Viss kārtībā, esam uz pareizā ceļa!
  Es to spriežu pēc krievu valodā rakstītajiem komentāriem :)))
  Neko citu jau bezspēcībā esot vairs nevar, kā vienīgi rupji izteikties un lamaties.
  Sen jau pie šīs aziatu izteiksmes veida esam pieraduši, pat kaut ka vairs nesap laikam.
  Pasmaidam. Tik tiešam pasmaidam un ejam tālāk savas valsts Latvijas uzplauksmes virzienā!
  Vēlu mums visiem veiksmi simtgadi sagaidot!
  P.S. un tev arī ,pufaika, saprati :))

 14. Sveiciens cenzūrai un neatkarīgai L.A.!

 15. Nez vai L.A. arī nometīs masku un cenzēs mani?Daudzus gadus tiku abonējusi šo vienīgo latvisko avīzi,bet nu še kaut kas noticis.
  Nekādas maskas Dombrovskim pat nav bijis,ja to būtu pienācīgi vērtējuši līdzcilvēki.Vienotībā viņš bija no sākta gala ĪSTS Trojas kumeļš.Bez viņa tur ir vēl dažs labs tāds pats tikai gudrāks.Kuram ir analītisks prāts tas sapratīs,ka krievs faktiski nevar būt PATIESI lojāls Latvijai un latviskumam,jo viņu nograuzīs citi krievi no tās pašas Putina troļļu SC partijas.Bet par to viņa ministrēšanu IZM stāstīja šausmu lietas.Labi ka novāca.Un tāds ir ļaunāks par Ždanoku,jo tā rullē atklāti kā “Jedin.rasija” biedrene.Lai gan “latvieši”Ameriks,Aldermane,Turlajs,Lembis utt. ir ne mazāks ļaunums Latvijas valstij kopā ar SC Ušaku .Tapēc mums ir anarhija valstī ar ZZS spicē.Jūs taču neapgalvosiet,ka Lembis piem.ir LATVIJAS valstsvīrs?!

 16. Atkal pierādijums, apstiprinājums Atbildēt

  ka krievalodīgo līderu mērkis joprojām ir latviešu nacionalās identitātes novājināšana un krievu stiprināšana. Visi krievi nav tādi, nemazam tā, bet okupantu vadība vēl neatlaidīgi turas pie saviem mērkiem. Karš pret latvisko identitāti ir slīpēts un mērktiecīgi organizēts. Nav ko izlikties ka tas tā nenotiek. Mūsu okupācija bija un tās sekas joprojām ir krimināls noziegums.

 17. Всё таки вы редкостные козлы! Atbildēt

  Vi vse gavno!

 18. Cik es saprotu mongoļtatāru dialektā, tad viens te kautko raksta par mārrutkiem un kaut kādām sukām(ķemmēm) !

 19. Tas slaviks gadījumā nav pārkrievojies šļahtičš?

 20. Pasaules apdzīvotņu prakse parāda, neskatoties uz visādiem ideoloģiskiem -ismiem, ka normālos apstākļos kulturālas grupas stihiski izvēlas segregāciju nevis integrāciju. Līdz ar to viss ir izteikts. Vecais sakāmvārds cik vilku nebaro, tas vienalga uz mežu skatās. Krievs nekad nebūs Latvietis, viņš var pārstāt būt krievs bet par latvieti viņš nekļūs. Tāpat kā latvietis nekļūs par angli krievu vai spāni. Viņi visi kļūst par bezdzimtenes kosmopolītiem, kas īsti neiederas nedz tur nedz vairs te. Pat Latvijai visnotaļ lojālie nedaudzie pirmskara krievu pēcteči nav latvieši un uztur savu specifisko identitāti atšķirīgu no tīri latviskā un vēl vairāk atšķirīgu no krieviski padomiskā. Līdz ar to panākt kaut kādu sabiedrības konsolidāciju var tikai kaut kādā veidā likvidējot latviešus un krievus, mākslīgi veidojot jaunu identitāti. Šajā kontekstā piedāvājums skolās pāriet uz angļu valodu ir loģisks un pat ekonomiski pamatots. Diemžēl, kā rāda Īrijas piemērs, tas var nebūt arī nevest uz cerēto konsolidāciju, kaut ar valodu ir izdevies, bet identitāti ne.

 21. … Gandriz visi sie idiotiskie trollu komenti ir nelagali, pretvalstiski un pretlatviski, jo tie nav secinati no autohtonas latviesu tautas eksistences tiesibu un lojalo pilsonu privilegiju avota – Satversmes un tas Preambulas noteikumiem, kas ir autoritativi balstita uz ANO konstituciju, tas pienemto likumu un internacionalo konvenciju autoritati!!!!

  … Latvija/Bezabrene, ka internacionali atzita, autonoma valsts, kas likumigi pieder tas pamattautai un tas lojaliem pilsoniem, ir nacionala, demokratiska, autonoma un uz muziem pastavosas latviskas kulturas ( ka vienu no vecakam Eiropas kulturam) garantetaja… !

  … Jums, kas esat palikusi naidigi ka 5.kolonna, piebiedrojusies areji atbalstitiem un nelojaliem bijusiem okupantiem, vai tadu pecnacejiem, vai neokolonistiem un ‘begliem’, jums nekad nav dota tiesiba protestet pret latviesu valodas ieviesanu 100 %, valstis institucijas, skolas un sabiedriba, ka vadoso un visparejas sazinas valodu, ar visam konsekvencem !!!!
  … Tikai pateicoties 50 gadu okupacijas izverstam situacijam, musu pasu kazokmeteju un valsts Satversmes uzmetejiem, gandriz visai nomenaklaturas sistemai, un, kas vel joprojam piepilda daudzus valsts institucijas vadosos postenus ar siem nodevejiem un paslabumu mekletajiem, ir tikusi uzspiesta lidzsineja, un ne Eiropiskais situacijas, visai latviesu sabiedribai !!!
  … Pietiek, jo beidzot, zem NATO armijas ‘aegis’/ aizgadibas, tiek lenam atmaskoti vainigie un uzpirktie un tiks saukti pie atbildibas par padarito negodu un kaunu visai tautai un valsij, pec nakosam velesanam !

  • Ti, kozjol, prosto na narivaeshsja na neadekvatnij otvet! V tak nazivajemuju okkupaciju, ma kakom jazike ti uchilsja v svojej latishskoj shkole?! Zabil?!
   Nenavistj poeozdajet toljko nenevistj! Kogda na ukicah stanut streljatj, razgovarivatj budet uze pozdno!

 22. Pasūtījuma protesti>Nav sliktuma bez labuma Atbildēt

  Vai tad Ņujorkā,Londonā un Berlīnē krievu trūkst? Kāpēc neiestājas tur par savu dzimto valodu? Un,ne tikai latvieši,bet pat Krievijas ukraiņi taču neiestājas par savu dzimto valodu Krievijā! Latvieši savulaik par savu dzimto valodu iestājās Latvijā,Māri!

 23. Rādās, ka vecie troļļi ir vaislīgi, parādījušies jaunā trollīšu maiņa, kas paklausīgi saviem vecākiem

 24. Es jau sen sen gaidīju, kad viņš beidzot nometīs masku. Sagaidīju.

 25. Ne tikai!”Pagājušā gada decembrī,kad valdība izmisīgi centās konsolidēt budžetu,ZRP ekonomiskās programmas tēvs Vjačeslavs Dombrovskis,tobrīd kā ekonomists,neslēpa savu redzējumu: bez samazināto PVN likmju atcelšanas,ko tagad piedāvā arī ZRP programma,aicināja arī ar papildu nodokli aplikt lielākas pensijas.Un kas tad ekonomista skatījumā bija šis lielās pensijas? Nē,nevis vairākos simtos latu mērāmās,be jau no 180 latiem,kas ir tikai par pāris latiem augstākas par iztikas minimumu.” Skat.”Pensionāru lieta-taisna.Vai cieta?”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nra.lv,2011.gada 26.augusts.
  Un jau 2012.g.7.aprīlī,TVNET publicētajā rakstā “LM: pensiju piemaksas bija paredzētas tikai uz laiku”,lasām:”Tie pensionāri,kuri vecuma pensijā kopā ar piemaksu saņem mazāk par 180 latiem mēnesī,var gulēt mierīgi,jo šādām pensijām jaunās ministres ieskatā,piemaksa nav mazināma.”

 26. labs raksts,piekrītu 100 procenti

 27. Paldies Ilzei par rakstu! Atbildēt

  Labs raksts! Īlēnu maisā jau nevar nenoslēpt! 🙂

 28. Uzmanība jāpievērš nevis tukšam Vienotības ministra Šadurska solījumam latviešiem, bet gan tam, ka viņš mierināja krievus, ka arī tuvāko trīs gadu laikā nekas netiks darīts, lai izglītību pārvestu uz valsts valodu. Un tā jau 26 gadus.

 29. Gribu teikt, ka neviens nevienam nav aizliedzis KĀRTĪGI mācīties angļu valodu! Lūdzu, mācieties!
  Tikai nevajag aizmirst, ka LATVIJĀ valsts valoda ir latviešu valoda! Te jārunā latviski! Ja jau kāda daļa Latvijas iedzīvotāju ir tik ”tupi” un nevar iemācīties, tad lai dzīvo tur, kur valsts valoda nav latviešu!
  Krievijā arī visi mācās un runā krieviski! Kāpēc lai pie mums būtu citādāk? Attiecīgi – latviešu valoda!

 30. Būtu tikai atbalstāma doma mācīt priekšmetus angļu valodā, tikai diez vai atrastos kas to var pasniegt labā līmeni. Tas tikai veicinātu jauniešu konkurēt spēju un Latvijas konkurētspēju. Nevienam labas valodas zināšanas nevar nākt par sliktu. Nesaprotu sašutuma šjā rakstā. Mani bērni mācās 3 valodās jau no 4 gadu vecuma un tas ir milzīgs ieguvus, jo nākotnē viņi vienlīdz labi pratīs trīs valodas.

  • Valsts valodas čakarētājiem Atbildēt

   Ir tāda laimīgu cilvēku zeme, kur runā latviešu valodā – Latvija. Nelaimīgie, lai nesmirdina gaisu un iet laimi meklēt citur.

 31. Pēc manām domām ļoti labi veicināsim demografiju no nodokļu maksājumiem un mācīsim pastiprināti angļu valodu un gatavi darbam ārzemēm ,bet lai domātu ,kā pastiprināt ekonomiku ,lai skolu beidzēji paliktu Latvijā ,tas acīm redzot ir par grūtu Krievu tautības cilvēki maksā Latvijā nodokli tad lūdzu viņus neklātos tik daudz noriet ,kā tikko viņiem iedosim Latvijas pavalstniecību tā arī viņi būs prom tur kur siltāk

 32. Malacis, angļu valoda ir svarīgāka par visām citām. Bet ja to vidusskolā nevari apgūt, tad arī vidējās izglītības atestātu nedabūt. Tāpat būtu jāpadzen visi tie “speciālisti”, kas darbojas valodas un visos citos centros, kas nodarbojas ar pilnīgām muļķībām.

  • būtu tava vara, tu ieviestu
   PAVĀRTES ESPERANTO ??

  • Palasi Satversmi, tur ir runa arī par Latvijas Valsts valodu- latviešu valodu! Man latvietim dzīvojot Latvijā ir tiesības sazināties, būt saprastam latviešu valodā. Nedrīkst būt tā, ka man jāstaigā ar svešvārdu vārdnīcu, lai saprastu dažādos latviskotos jaunievedumus. Manis teiktais attiecas gan uz krievu, gan citām svešvalodām pilnīgi vienādi bez izņēmumiem.

 33. Šis āksts, cerot uz krievvalodīgo vēlētāju balsīm, azibiedē pēdējos vēlētājus, kuri vēl domāja balsot par Vienotību.

 34. Liekas, ka pasūtījuma raksts, lai celtu NA popularitāti. Valsts valoda ir jāzina, bet, vai fiziku krieviem mācīties latviešu valodā, to administratīvā kārtā noteikt nevajadzētu. Domāju, ka šajā jautājumā (valodu)m domāju nevajag novilkt sarkanās līnijas. Arī latvieši savulaik iestājās par savu dzimto valodu, liekas funkcionāri tagad to ir aizmirsuši, un pirmsvēlēšanu gadā nekās kustības ar šo jautājumu nebūtu jāveic, jo to izmantos gan NA, gan Krievu savienība katra, protams, savās interesēs

  • Pareizi.

  • “bet, vai fiziku krieviem mācīties latviešu valodā”
   ————–
   Valsts valodā visus priekšmetus, izņemot fakultatīvos, kā Puškinu, lapķju pīšanu, vai balalaikas spēli.

  • Latvijā valsts skolas valsts valodā!!! Okupantu bērneļi lai brauc atpakal uz savu zemi un runā, mācas okupantu – krievu valodā !!! deokupācijai jābūt !!!!!Tas jāatceras biedram Pimenovam !!!

  • Latvijā par valsts naudu skolas tikai VALSTS VALODĀ. Okupantu bērneļi lai brauc likumīgi atpakaļ un tur mācas, runā savā okupantu – KRIEVU VALODĀ !!!! Tas būtu jāievēro arī biedram Pimenovam. JĀPIEMIN DEOKUPĀCIJA, ne NA !!!!!!!!!

  • Latvijā par valsts naudu skolas tikai VALSTS VALODĀ. Okupantu bērneļi lai brauc likumīgi atpakaļ un tur mācas, runā savā okupantu – KRIEVU VALODĀ !!!! Tas būtu jāievēro arī biedram Pimenovam. JĀPIEMIN DEOKUPĀCIJA, ne NA !!!!!!!!!cenzūra?

 35. Kamer valoda bus instruments savu reitingu pacelsanai, saja zina nekas nemainisies. Mes dzivjam Latvija, un par valsts naudu var apmaksat tikai latviesu valoda punkts. Privatskolas maciet kaut kiniesu vai pat ivrita neviens to neaizliedz.

 36. …no mācībām vidusskolā angļu valodā būtu ieguvēji visi. Angļu valoda tomēr ir pasaulē visizplatītākā un, ja pēc vidusskolas gribēs mācīties ārzemēs, angļu valoda lieti noderētu. Vidusskolā, pēc manām domām, būtu jāmācās nākamajiem augstskolu studentiem…

 37. Jā, es piekritu,ka angļu valoda jāmācās pastiprināti,jo tā ir pasaules valoda.Bet jo vairākas valodas zināsi ,pašam labāk.

 38. … Aizdomas un klacas par IzM bija jau sen 1990’tos … kad pazudinati tas dzilajos plauktos tika visi no arvalstim savaktie un izstradatie Vidusskolas prieksmetu plani …

 39. Diemžēl Latviju ik gadu pameta,pamet un vēl ilgi pametīs vidēji 15 000 iedzīvotāi un par to 100 grūtgalvjiem nospļauties ,jo tas esot dabisks process.Pārgudrā vaira pat dod padomu būt gataviem izbraukušo vietā uzņemt un sadzīvot ar neizbēgamiem iebraucējiem no citām ,ekskotiskām zemēm un ar sapratni izturēties pret svešu mentalitāti, svešiem tikumiem un parašām.Latviešiem šai jomā pieredze ir dzīvojot starp ,,lielās brāļu ,, tautas pārstāvjiem ,kur par krievu valodu neapguvis latviešu skolnieciņš labi orientējas izteikt domu izmantojot tikai trīs krievu burtus dažādos locījumos un kombinācijās.

 40. Viss jau ir labi ar to latviešu valdodu, bet atveriet acis drusku. Krievu jaunākā paaudze jau iemācās latviski un runā angļu, krievu, latviešu. Kamēr latviešu jaunieši tikai angļu un latviešu. Un tagad jautājums: ko darba devējs ņems darbā Latvijā? Tātad, gatavojam latviešu jauniešus tikai valsts sektoram un Īrijai. Latviešiem krievu vajadzēja kā obligāto, bet tas jau tagad nepopulrāri, smird. Tūdaliņi

  • Ja Latvija aizvien vairak cilveku runa latviski, tad prieks kam latviesiem obligati butu krievu valoda jazina? Emigracijai uz Krieviju? Jeb mums Krievija ir tik nozimigs biznesa partnerjs, ka valodas zinasana ir obligati nepieciesama? Vai bez zombijkastes kanaliem jaunie iztikt nevar? Ja, neviena valoda par skadi nenak, bet bez krievu valodas var iztikt.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Pēc tavas loģikas viskonkurētspējīgākie noteikti ir čigāni, jo viņi (daži šīs minoritātes pārstāvji), bez nosauktajām 3 valodām, prot arī ceturto – čigānu. Cik čigānu ir Rīgas Domē vai LR Saeimā?!
   Protams, katra valoda ir ieguvums, taču nemelosim paši sev- lielākā daļa Rīgas, Pierīgas, Latgales krievu NEPROT latviešu valodu pat zemākajā līmenī, arī pašreizējie skolēni! Lieliski to katru vakaru demonstrē LTV redzamās intervijas- veikalos, benzīntankos, ielās, SKOLĀS un BĒRNUDĀRZOS!, māju pagalmos u.t.t.
   Angļu valoda varētu būt izcils variants straujā vispārējā izglītības līmeņa paaugstināšanā, kā to pierāda Singapūras pieredze, bet tā ir tikpat ātra nāve visam latviskajam. Esam izvēles priekšā.

 41. Izglītībai, jau no bērnudārza jābūt valsts valodā. Punkts. Angļu valoda ir pasaules valoda un būtu labi, ja vidusskolās to mācītu pastiprināti.

 42. Nu, un kas tur slikts, ka cilvēkam ir savs viedoklis, cilvēkam kurš zina drēbi, tā teikt . . .
  Patlaban galvenais ir sagatavoties un pāriet uz izglītību valsts valodā, latviešu valodā.
  “maskas krīt”, var jau arī tā to nosaukt, bet nav nemaz slikti zināt kas ir kas :)))

 43. Nav obligāti jālatvisko krievi,bet stingrāk jākontrolē valsts valodas lietošana.Kas gribēs sevi saistīt ar šo valsti tas arī iemācīsies.

  • atvainojos, atvainojos ! Atbildēt

   Par “krievu latviskošanu” ir izgudrots kremlī, lai
   kacinātu šejienes krievus un pasaulei mālētu
   Latviju par “fašistisku valsti” !!!

  • Bet kāpēc man 60g.sievietei jāmācās angļu valoda!!!tie latvieši ir nu gan pakaļskrējēji(nebrīnies es arī esmu latviete)Pa tv arī viss angliski!!!vājprāts ,cik nu tāli esam nonākuši!

 44. Soreiz pilnigi piekritu Vjaceslavam. Normalam eiropietim jamak anglu valoda . Bet krievu valoda nav EU valodu un der tikai gimene.

 45. Tas taču nebija nemaz jāzīlē. Tādi dombrovski, naumovas u.c. ir Latvijai kā tie “āboli ar sapuvušo iekšpusi”. Vai arī kā tas īlens , kuru maisā nenoslēpsi. Žēl manas tautas, kura uzticējās un cienīja šos cilvēkus.

Draugiem Facebook Twitter Google+