×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. aprīlis, 2014
Drukāt

Bijušais ASV prezidents Bušs uzgleznojis Vīķes-Freibergas portretu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs, kurš nesen publiskojis savas gleznas, kurās attēloti pasaules valstu līderi, ir uzgleznojis arī eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas portretu.

Kā vēsta ārvalstu masu mediji, Dallasā ir atklāta bijušā ASV prezidenta pirmā gleznu izstāde, kurā ir attēloti pasaules valstu līderi – gan valdību vadītāji, gan arī prezidenti.

Starp gleznām ir arī bijušās Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas portrets. Eksprezidente gleznā attēlota baltā žaketē ar sarkanām rotaslietām.

Izstādes apmeklētāji varēs skatīt arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina, bijušā Itālijas premjera Silvio Berluskoni, bijušā Lielbritānijas premjera Tonija Blēra, Kanādas valdības vadītāja Stefana Hārpera un citu politiķu bildes. Izstādē ir izlikti vairāk nekā 20 esošo un bijušo pasaules līderu portreti.

Izstādi, kurai dots nosaukums “Vadības māksla: Prezidenta personīgā diplomātija”, papildinās Buša personīgās mantas, fotogrāfijas un piezīmes.

Buša gleznotie pasaules līderu portreti līdz šim publiski nav bijuši apskatāmi. Tos nav redzējušas arī personas, kas tajos attēlotas.

Bušs pievērsās gleznošanai pēc aiziešanas no Baltā nama 2009.gada janvārī. Viņš bija ASV prezidents no 2001. līdz 2009.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Buša prezidentūras laikā krievu propoganda viņu izsmēja,parādīdama viņu par galīgu muļķi ,kas nezin kur uz globusa atrodas Sibirija un paskaidroja ,ka izdarot urbumu caur zemeslodei no ASV trāpīs Sibirijā.Prezidenti V.V.F.krievu karikatūristi ietērpa SS uniformā.

Draugiem Facebook Twitter Google+