×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
21. janvāris, 2018
Drukāt

Juris Lorencs: Krievu elite biedē tautu ar “sapuvušo” Eiropu, taču paši atpūšas Rietumos (5)

Juris LorencsJuris Lorencs

Labi būt valsts maizē Krievijā – Jaunajā gadā un vēlākajos pareizticīgo Ziemassvētkos kopā garantētas desmit brīvdienas! Ko iesākt, kurp braukt? Iespēju daudz – Pēterburga, Soči, Altajs, slēpošanas trases Urālos un Kaukāzā. Tomēr politiskā šova “60 minūtes” vadītāji Olga Skobejeva un Jev-geņijs Popovs izvēlas Eiropu, par ko liecina sociālajos tīklos izvietotās fotogrāfijas pēc atpūtas Alpu kūrortā. To pašu nedraudzīgo un “sapuvušo” Eiropu, kā viņi vai ik vakaru stāsta savā raidījumā televīzijas kanālā “Krievija-1”.

Vēl dažas “odziņas”. Valsts domes deputāta no partijas “Taisnīgā Krievija” Aleksandra Remezkova vecākais dēls Stepans publicējis fotogrāfijas, kurās lielās ar ASV armijas koledžas “Valley Forge” pabeigšanu. Krievijas žurnālisti noskaidrojuši, ka ārzemēs mācās arī divas jaunākās deputāta atvases. Patlaban notiek kandidātu reģistrācija 18. martā gaidāmajām Krievijas prezidenta vēlēšanām. Komunistiskā partija izvirzījusi akciju sabiedrības “Ļeņina vārdā nosauktais sovhozs” direktoru Pāvelu Grudiņinu. Patiesībā padomju laiku “sov-hozu” Krievijā jau sen vairs nav, dīvainais nosaukums ir vien “firmas zīme”. Izrādījies, ka komunisma ideju sludinātāja alga ir 1,5 miljoni rubļu jeb 21 400 eiro mēnesī, savukārt parastais “sovhoznieks” vidēji saņemot vien ap 40 000 rubļiem jeb 570 eiro. Atšķirība – 37 reizes! Kur te sociālisms, kur “Ļeņina ceļš”? Piedevām atklājies, ka lielais patriots līdz pat pēdējam brīdim savus ietaupījumus glabājis Austrijas bankās!

Vienlaikus Krievijas oficiālais rupors “Russia Today” savā interneta mājas lapā reklamē legālas iespējas iegūt Eiropas Savienības valstu pases. Nevis uzturēšanās atļaujas, kā to piesardzīgi mēģināja darīt Latvija, bet īstu pilsonību, kas dod iespēju brīvi dzīvot un strādāt jebkurā ES valstī. Lūk, izcenojumi: “Kipras pase pret 2 miljonu eiro lielu ieguldījumu nekustamajā īpašumā, grieķu valodas zināšanas netiek prasītas!” Līdzīgus un pat krietni lētākus piedāvājumus izsaka Nīderlande, Bulgārija, Rumānija, Malta un Ungārija. 2016. gadā Maltas pilsonību apmaiņā pret ieguldījumu šīs valsts ekonomikā ieguvuši 700 Krievijas pilsoņi. Kā liecina reklāmas, vislētākā ir Ungārijas pase – 300 000 eiro liels ieguldījums (faktiski aizdevums) valsts parād-zīmēs plus vienreizēja maksa 60 000 eiro apmērā. Patiesībā tas ir jautājums Briselei – ja jau ir viena Eiropas Savienība, viena Šengenas zona un daudzām valstīm pat kopēja eiro valūta, tad kā gan iespējami šādi “melnie caurumi”?

Un vēl kāda negaidīta ziņa – tirdzniecība starp Ukrainu un Krieviju aizvadītā gada laikā būtiski pieaugusi. Izmaiņas notikušas laikā, kad Krievijas masu mediji nemitīgi stāsta par “fašisma atdzimšanu” Ukrainā, savukārt Ukrainas politiķi attiecības ar Krieviju raksturo ar vārdu “karš”. Tas, ka Donbasā iet bojā gan abu pušu armijās iesauktie puiši, gan civiliedzīvotāji, ir neapstrīdams fakts. Bet ja jau karš, tad kāda gan tirgošanās? Dīvaino tendenci pamanījuši pat Eiropas mediji.

Nav brīnums, ka notiekošais ir lieliska augsne dažādām sazvērestības teorijām gan Krievijā, gan Ukrainā. Ka pie varas esošie patiesībā mums “sprauž dakšas”, “kar uz ausīm makaronus”, bet paši “taisa šeftes”. Ka politika ir tikai izkārtne uzmanības novēršanai, bet bizness – tas lai iet “kā parasti”. Krievijas vienkāršie pilsoņi aizvien uzstājīgāk sāk jautāt – kas pie mums notiek? Varas elite, kas baida tautu ar NATO un “izvirtušo Eiropu bez vērtībām”, pati atpūšas Rietumos, pērk tur mājas, izglīto bērnus un glabā savu naudu. Un kā tas var būt, ka cilvēki, kuri pieņem valstiski svarīgus lēmumus, patiesībā dzīvo “uz koferiem” un tur sev gatavībā “rezerves lidlaukus” aiz robežām? Sekas – vilšanās varā. Daudzi no tiem, kuri gatavi balsot par Putinu, viņā saskata nevis “lielāko labumu”, bet gan šā brīža “mazāko ļaunumu”. Nelaime tikai tā, ka vismaz pagaidām pie politiskā horizonta nav redzama cita reāla alternatīva. Tikmēr sarkano neļķu kalns pie Staļina kapa pieminekļa Sarkanajā laukumā Maskavā “tautu tēva un vadoņa” dzimšanas dienā ar katru gadu kļūst tikai lielāks…

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Neredzu iemeslu ziemā slēpot Altajā pie -20, ja Alpos ir -3. Visiem vietas laba klimata zonās nepietiek. Tikai bagātākajiem. Vai arī, ja runā par arābu ”bēgļiem”, tikai nekaunīgākajiem.

 2. Līdzīgā veidā krievnacistiskie lumpeņi un mužiki sūdo Latviju, bet mājās par nekādu cenu nebrauc. Piemēram, tas lumpeņzombijs ar mutisko caureju, kas saucās par “pusānu”.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Mūs jau ar te atsevišķas aprindas biedē ar Rietumiem, to liberālo politiku, īpaši bēgļu ziņā. Lai gan tautieši, kuri izbrauc strādāt un dzīvot uz ārzemēm, kā reiz vislabprātāk izvēlas tās valstis, kur ir diezgan multikulturāla sabiedrība ar liberāliem likumiem.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+