×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Bolivudas dziesmas un dejas Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirmoreiz Rīgā ierodas Bolivudas izklaides grupa “Sugar N Spice”, līdzi vedot īpašu Indijas kino garā ieturētu izrādi. Publiku 8. septembrī Rīgas Kongresu namā priecēs gan dejas, gan melodiskas dziesmas, gan grezni kostīmi kā pašā Bolivudā.


 

Mūzikas un dejas izrāde ir daļa no 2013. gada Indijas un Latvijas Draudzības svētkiem, kas notiek katru gadu un ko rīko Indijas un Baltijas federācija kultūrai un tirdzniecībai (IBF). Tās valdes priekšsēdētājs Kamals Bhasins uzsver – lai dibinātu saiknes starp Latviju un Indiju, nepieciešams sākt ar kultūras vēstniecību, un Bolivudas tradīcijas pārstāvji ir vieni no Indijas kultūras nesējiem. Jāatgādina, ka Bolivuda pašlaik ir viens no lielākajiem filmu producēšanas centriem Indijā, kas ražo kino starptautiskai auditorijai, kā arī viena no lielākajām filmu studijām pasaulē.

“Latvijas un Indijas iedzīvotāji viens par otru nezina tikpat kā neko – Latvijā valda vispārēji rietumnieku stereotipi par Indiju, taču, piemēram, par mūsdienu indiešu biznesa etiķeti cilvēki nezina neko, savukārt Indijā tikai retais vispār zina, kur atrodas Latvija.”

Jau pērn IBF aicināja uzstāties Rīgā Mamatas Šankaras deju teātri, bet šoreiz Latviju pirmoreiz apciemos grupa “Sugar N Spice”, kuras sastāvā ietilpst 15 profesionāli dejotāji, kurus parasti redzam Bolivudas filmās kā neiztrūkstošo dejotāju grupu, kas pavada galvenā varoņa vai varones uznācienu. “Šādas deju grupas Bolivudā ir vairākas un viena no tām viesosies Latvijā,” stāsta K. Bhasins. Grupa “Sugar N Spice” ir visai populāra, tā jau viesojusies vairāk nekā 20 valstīs visā pasaulē.

“Šovu vienmēr tradicionāli atklāja lūgšana Kungam – protams, tas notiek Bolivudas garā. Tas nozīmē, ka tai nav obligāti jābūt reliģiskai. Šovs iepazīstina ar Bolivudas stāstu, sākot jau no Padomju Savienībā populārā aktiera Radža Kapura, izstāstot to nevis vārdiem, bet izdziedot visu laiku populārākās Bolivudas filmu dziesmas, arī tradicionālās indiešu dziesmas šeit klausītāji dzirdēs un redzēs Bolivudas stilā. Tāpat arī horeogrāfija piemērota īpaši šovam. Skanēs arī Amerikā un Eiropā populārā pandžabu mūzika, bet finālā – vesels labāko Bolivudas dziesmu kokteilis. Muzikāli šeit būs viss, sākot no indiešu tautas mūzikas līdz popmūzikai un hiphopam – es to sauktu par muzikālu uguņošanu.”

Koncerta rīkotāji sola pasakainas horeogrāfijas caurstrāvotu izrādi ar uzmundrinošu mūziku un dziedāšanu savienojumā ar meistarīgiem dejotājiem, kas mirdzēs iespaidīgos un greznos kostīmos.

“Ārkārtīga enerģija, tikai indiešu filmām raksturīgā emocionalitāte, glamūrs, kostīmi un mūzika, kas ir saprotama arī tad, ja nezini valodu, kādā tiek dziedāts,” Bolivudas stilu raksturo K. Bhasins.

Viņš piebilst: “Koncertizrāde būs saprotama visu vecumu skatītājiem, sākot no bērniem līdz vecākās paaudzes skatītājiem – izrādē ir ārkārtīgi daudz melodiskuma un ritmu, kam tulkojumu nevajag.”

Pirms koncerta sestdien (7. IX 18.00) Rīgā, Origo laukumā pie Dzelzceļa stacijas, IBF aicina uz zibakciju, kurā ikviens interesents neatkarīgi no tautības tiks aicināts dejot indiešu dejas profesionāla indiešu horeogrāfa vadībā, atsaucoties aicinājumam sociālajā tīklā “Facebook”.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 5 – 20.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+