×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Botāniskā dārza apmeklētājus apņems skaņu mākslas izstāde “SKAN II”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sākot ar 31. maiju, apmeklētājiem atvērts “Rīga 2014” skaņu mākslas izstādes “SKAN II” pirmais posms Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, kurā būs aplūkojami Signes Lidēnas (Norvēģija), Arno Jākobsa (Beļģija), Paskāla Brokoliki (Francija) un citu mākslinieku darbi, informēja izstādes līdzorganizators Rihards Endriksons.

Kopējais izstādes mērķis ir prezentēt aktuālus sasniegumus skaņu mākslā saistībā ar Pārdaugavas koka arhitektūru, tādēļ galvenā norises vieta būs LU Botāniskais dārzs, kā arī Kalnciema kvartāla galerija, kurā būs apskatāms Paskāla Brokoliki darbs.

Izstādes norise Botāniskā dārza vidē sola eksotisku laikmetīgās mākslas saplūšanu ar pilsētvidi un dabu, jo ekspozīcijas darbi būs apskatāmi viscaur dārza teritorijai, ieskaitot lektoriju, herbāriju un sūkņu māju.

Savukārt atsevišķi eksponēts Kalnciema ielas galerijā tiks eksponēts Paskāla Brokoliki darbs “Table d’harmonie”. Smeļoties iedvesmu mākslīgajā skaņu ainavā, “Table d’harmonie” ir veidots kā horizonts starp debesīm un zemi. Pakāpeniski rodas rezonanse starp skaņu un zīmējuma melno masu, ko veido uz grīdas precīzos, regulāros krāteros sabērti melnā korunda putekļi. Katra krātera saturā ir ievietos skaļrunis. Skaņdarbs sastāv no zemfrekvences, kas tiek ierakstīta ar hidrofoniskā sensora palīdzību, atklājot skaņas plūsmas atšķirības dažādās Daugavas un Rīgas jūras līča vietās.

Šis ir pirmais no trim izstādes posmiem, un tam šajās pašās norises vietās sekos vēl divas citas mēnesi garas ekspozīcijas, ilgstot līdz pat 24. augustam. Pārstāvēti tiks gan starptautiski pazīstami mākslinieki, piemēram, Leifs Elgrēns un K. M. Fon Hausvolfs, gan latviešu mākslinieki Voldemārs Johansons un Evelīna Deičmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+