Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alvīne
Sestdiena, 16. decembris, 2017
15. septembris, 2016
Drukāt

Brīdina! Latvijas bankām uzbrūk hakeri

Foto - LETAFoto - LETA

Baltijas valstu bankām uzbrūk ļaunprogrammatūra “Dridex”, kuras mērķis ir tiešsaistes bankas, paziņojis kompānijas IBM kiberdrošības dienests. “Dridex” izraudzījies vairāk nekā 20 Latvijas bankas.

“Pēc vairākiem klusuma mēnešiem “Dridex” ir atsācis darbību, un, lai arī lielākā daļa uzbrukumu ir vērsti pret tādām valstīm kā ASV, Lielbritānija, Kanāda un Austrālija, tas uzbrūk arī mazāk zināmām teritorijām, tādām kā Lietuva, Latvija, Igaunija, Libāna un Ukraina. Tas ir diezgan neparasti bankām domātiem Trojas vīrusiem,” norādīja IBM analītiķis Limors Kesems. “”Dridex” citu neierastu mērķu vidū izraudzījies vairāk nekā 20 Latvijas bankas, trīs Igaunijas, trīs Lietuvas un vienu Ukrainas banku.”

“Dridex” ir ļaunprogrammatūra, ar kuras palīdzību hakeri var iegūt lietotāju internetbankas datus, lai piekļūtu lietotāju internetbankas kontiem.

Parasti upura dators ar ļaunprogrammatūru tiek inficēts, uz e-pastu atnākot vēstulei ar “Word” vai “Excel” pielikumiem. To atverot, upura datoram tiek uzstādīts “Dridex”, kā mērķis ir zagt bankas informāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+