×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Briti izmantojuši Džeimsa Bonda cienīgas metodes spiegošanai Maskavā

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušā Britānijas premjerministra Tonija Blēra kādreizējais padomnieks Džonatans Pauels atzinis, ka Britānija spiegošanai Maskavā izmantojusi britu superspiega Džeimsa Bonda cienīgas metodes – butaforisku laukakmeni, kurā iestrādāta elektroniska ierīce informācijas pārraidīšanai un saņemšanai.

Krievija britu diplomātus šāda veida spiegošanā apsūdzēja jau 2006. gada janvārī, bet līdz šim Britānija to kategoriski noliedza. Tomēr šodien pārraidītajā intervijā raidorganizācijai BBC Pauels atzina, ka šāda spiegošana patiešām notikusi un Krievija izmantojusi šo incidentu, lai pieņemtu likumu, kas ierobežo ārvalstu nevalstiskās organizācijas. “Nav daudz, ko teikt. Spiegu akmens bija apkaunojošs. Acīmredzams, ka viņi [Krievija] jau labu lauku zināja par to un pietaupīja to politiskam mērķim,” atzīmēja Pauels.

Sabiedrība par šo incidentu uzzināja 2006. gada janvārī, kad Krievijas televīzija pārraidīja videomateriālu, kurā bijis redzams, kā kāds cilvēks, domājams, britu slepenais aģents, paceļ butaforisko akmeni kādā no Maskavas ielām. Videomateriālā tika parādīts, ka akmenī iemontēta elektroniska ierīce, ko informācijas saņemšanai un pārraidīšanai esot izmantojuši britu diplomāti. Reaģējot uz to, Krievija paziņoja, ka Britānija veikusi slepenus maksājumus ārvalstu nevalstiskajām organizācijām un drīz pēc tam pieņēma likumu, kas ierobežoja nevalstisko organizāciju iespējas saņemt ārvalstu finansējumu. Uz Pauela komentāriem BBC Krievija vēl nav reaģējusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+