×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Brīvdabas muzejā uzplauks amatnieku idejas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau šo sestdien un svētdien, 8. un 9. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz 17 norisināsies jau piektais Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā līdzās pašmāju amatniekiem un pārtikas ražotājiem būs arī viesi no Lietuvas un Igaunijas, LA.lv uzzināja muzejā.

Jau četrdesmit piecus gadus Brīvdabas muzejā notiek Latviešu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu gadatirgus. Savukārt, lai reaģētu uz Latvijas amatnieku radošo izpausmju pieaugošo daudzveidību, muzejs iedibinājis jaunu tradīciju, un katru gadu augusta otrajā sestdienā un svētdienā rīko Mūsdienu amatniecības festivālu.

Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā gadatirgus jūnijā, Mūsdienu amatniecības festivālā ir aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Mūsdienu amatniecības festivāls ir visu paaudžu Latvijas lauku un pilsētu amatnieku tikšanās, sarunu, mācīšanās, izrādīšanās, pieredzes apmaiņas un svētku svinēšanas vieta.

Festivāla laikā būs iespējams aplūkot un iegādāties ap 160 amatnieku darinājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām. Tāpat varēs iegādāties gardus un veselīgus pārtikas produktus, bet mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja pavizināties zirga mugurā.

Nu jau par tradīciju kļuvis, ka festivāla muzikālo pavadījumu nodrošina Radio NABA diskžokeji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Francesco Sinibaldi Atbildēt

  In the reason that care….

  I try to
  discover a
  whole day and
  so, when a
  cloud disappears,
  a secret returns
  in my mind
  recalling the
  young soul and
  the world of
  your dreams…

  Francesco Sinibaldi

Draugiem Facebook Twitter Google+