×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2015
Drukāt

Brokai pielaidi valsts noslēpumam neizsniedz arī Drošības policija (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Drošības policija (DP) neizsniegs speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam VAS “Latvijas Gaisa satiksme” valdes loceklei un bijušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK), aģentūra LETA noskaidroja DP.

Lūgumu piešķirt pielaidi DP saņēma 2014.gada 24.novembrī, taču, ņemot vērā, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) jau iepriekš vērtēja Brokas kā tieslietu ministres atbilstību pielaides saņemšanai, DP secinājusi, ka nav pamata pārskatīt SAB lēmumu par atļaujas neizsniegšanu.

Laikā, kad Broka bija tieslietu ministre, viņai bija nepieciešama augstākas kategorijas pielaide, bet tagad DP bija jālemj par zemākas kategorijas pielaides piešķiršanu.

Pašreizējā Rīgas domes deputāte Broka ir atbildīga par VAS “Latvijas Gaisa satiksme” Administratīvo departamentu un starptautisko projektu koordinēšanu.

Likumā teikts, ja personai netiek izsniegta speciālā atļauja, tas ir pietiekams pamats, lai atteiktu tai pieņemšanu darbā, kas saistīts ar valsts noslēpuma izmantošanu vai aizsardzību.

2014.gada jūlija beigās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nemainīja SAB lēmumu par atteikumu toreizējai tieslietu ministrei Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam, tāpēc ministre paziņoja par demisiju.

Speciālās atļaujas izsniedz uz noteiktu termiņu, bet ne ilgāku par pieciem gadiem. Speciālās atļaujas iedala trijās kategorijās. Personas pieeja sevišķi slepenai informācijai atļauta ar pirmās kategorijas speciālo atļauju, slepenai informācijai – ar otrās kategorijas speciālo atļauju, konfidenciālai informācijai – ar trešās kategorijas speciālo atļauju.

Pirmās kategorijas atļaujas izsniedz SAB, bet otrās un trešās kategorijas atļaujas izsniedz Drošības policija un Militārās izlūkošanas un drošības dienests.

Specdienesti pārbaudāmajām amatpersonām nav tiesīgi atklāt faktus, kas konstatēti pārbaudē un ir par iemeslu pielaides atteikšanai. Likumā par valsts noslēpumu minēti septiņi argumenti, kāpēc pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem personai tiek liegta.

Pielaide, piemēram, nepienākas personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. 50% gadījumu tieši šī norma minēta kā iemesls pielaides neizsniegšanai. Tā tas bija Brokas gadījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Komentāri un LETAs žurnālistu raksts jau dod pietiekoši skaidru atbildi – nelaist NA cilvēkus valsts vadošajos amatos un valsts uzņēmumu padomēs! DP secinājusi – nav iemesla pārskatīt SAB lēmumu
  par pielaides neizsniegšanu. Kur tad ir robežlīnija starp augstāko un zemāko pielaides kategoriju, izskatās, ka tādas vispār nav? Izrādās, ka Broka ir Latvijas valsts ienaidnieks Nr.1, kas bija iefiltrējusies valdībā! Daudz bīstamāka par Gapoņenko, Lindermanu un co! Tādu viņu nu ir pataisījuši SAB un DP, jo īstie iemesli jau nav nosaukti,viss skaitās “baigais” noslēpums! Vai nav smieklīgi, ja vien tā nebūtu vienkārša cilvēka pazemošana? Bet pēc būtības tas ir DP birokrātisks lēmums, kurā juridiski nav ievērota procedūra. Ja Broka sūdzētos ECT, viņa neapšaubāmi vinnētu!

 2. …..acīm redzot viņa neiederējās tajās intrigās no kā bieži vien ir ļoooti daudz kas atkarīgs…..sarkanmatei savā laikā gan bijas visas pieejas visiem nepieciešamajiem noslēpumiem…..un būtu vēl šodien,ja pēkšņi ievajadzētos…..

 3. Interesanti. Strādāja BB LGS un viss bija kārtībā, kā tiko pārgāja ministros, tā izrādījās tik neuzticama ka bail. Kā tad pirms tam pieeja tika izsniegta? Izskatās pēc zinekļu cīņas burkā, kur visi paņēmieni labi. Novēlu pēc šādas izcūkošanas, BB nākt laukā ar dažu labu atklāsmi,lai otrai pusei uznāk stresiņš. Laimīgu jauno gadu!

 4. Āboltiņas pirksts ?

 5. … SKATIET MANU PILNIGAKU KOMENTARU ‘DIENA’ …

  … SEIT,TIKAI PERSONIGI SECINU, KA:

  1. – VAI NU BROKA IR TIESAM KADU VEL NEZINAMU INTERESU GRUPAS, NA PARTIJA IELIKTA, PRETVALSTISKA ‘TROJAS KEVE’, LAI KAITETU ABEJADI – a) VALSTS DROSIBAI, IZMANTOJOT NA UZVARAS GAJIENU PIE VARAS, VAI b) SI LIETA IR ATKLATS UN NEKAUNIGS MEGINAJUMS SANTAZET NA …

  2.- VAI ARI LR DROSIBAS SISTEMA IR TOTALI KORUMPETA UN ATRODAS KADAS NEZINAMAS VARAS PARSATAVOSAS INTERESU GRUPAS ROKAS …!

  … MAN LIEKAS KA LR/BEZABRENES LOJALIEM UN PATRIOTISKIEM PILSONIEM NEVIENA NO SIM SITUACIJAM VAIRS NEBUTU PIENEMAMA !

  … TAMDEL KA SATVERSMEI LOJALI UN VALSTS LIKUMIEM TICIGI PILSONI, SAGAIDAM ARKARTEJU VALSTS ATBILDIGO INSTITUCIJU UN INDIVIDULU TO VADITAJU REAKCIJU – PASKAIDROJUMUMUS UN PIERADIJUMUS AR FAKTU DOKUMENTACIJAS PALIDZIBU PIRMS UZTICIBA VALSTS D DIENESTAM SABRUK LIDZ ‘0’ !!!

  • atbilde vienkārša Atbildēt

   broka zin kāpec nedod, bet klaunādē ar pieprasišanu, atteikšanu, pārsudzešanu vaimanāšanu tiek audzets politiskais kapitāls tādu idiotu acīs kā tu. tad nu tēlo cik spēj, stāsta par sazverestibām pret viņu un viņas partiju…. cirks kā vienmer NA garā

   • ļoti precīzi noraksturoji atbildi. NA…&Co ir viens vienīgs biznesa projekts un tādos projektos no patriotisma nav ne smakas, viens vienīgs tejāteris priekš sliktas redzes pacientiem. Un nav jau vēl teikts, ka tiešām nevarētu būt savdabīgs kremļa projekts ar miglas pūsšanu ēterā.

    • … @ ‘ atbilde vienkarsa’ un @ ‘noteikti’ : –

     … Vienkarsi: ‘ meliem – lieliem vai maziem – ir isas kajas’ !
     To ists latvietis apzinas KA DABAS LIKUMU PIEPILDISANOS, katra lieta … un driz jusu maksligi uzturetas nomenaklaturas pasaule izirs PATIESIBAS PRIEKSA – gluzi ka ‘Liela usaina tevoca .. !!!

     … Tikai vel japaciesas britinu … !

  • KREMĻA KRANČI GAVILĒ ! Atbildēt

   Jo NA ir vienīgais reālais pretinieks krievnacistu plāniem atgūt Latviju.

 6. Es vispār nesaprotu kādi noslēpumi vārētu būt Latvijā lai nē pielaistu savu latvieti nerunājot par sveštautiešu Latvijas pilsoni. Jā Latvija risinātu kādu Barbarosa projektu varētu saprast.

 7. NA nav nekaadi nacisti, ja juus neturiet saskanjieshus par Putina shlaku. Un nedomaaju vis, ka Broka gribeetu Latvijai kaiteet. Bet varbuut sievietes ir pljaapiigas? Vai arii visa taa nedoshana ir tikai parasta intriga.

 8. tanta tā sasmerejusies, bet sponsori stāv aiz muguras un brēc ka nepieciešama piekļuve slēgtai informācijai. ja nedeva sab cereja uz DP. un šie ar nedod 🙂 un nacisti no NA brēks ka tas politisks pasutijums, nekad jau neatzīs ka pašiem tie kadri tādi ka bail

 9. Nez kā būtu, ja objektīvi pārbaudītu pašu šo pielaižu izsniedzēju uzticamību.
  Nevienam taču nav noslēpums, ka veidojot Latvijas drošības dienestus, tajos “viņu augstās profesionalitātes dēļ” tika iesaistīti bijušie čekisti. Vēlāk gan viņi daļēji tika pensionēti, daļēji it kā atbīdīti otrajā plānā, bet…. paliek jau vēl liels “BET”, jo tas čekas tīkls Latvijā tā arī vēl līdz šai dienai nav atklāts. Nav pat pilnībā izpētīti tie čekas maisi, kuri šeit ir atstāti, nemaz nerunājot par tām čekas aģentu lietām, kuras jau savlaicīgi tika aizvāktas uz Maskavu. Tos, kuri gribētu kaut ko tādu pētīt, jau tur tuvumā nelaiž, bet tie, kuru rokās tie materiāli ir, acīm redzot, nav ieinteresēti tos cilāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+