×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. decembris, 2013
Drukāt

“BTA” 2013.gadu dēvē par “uguns gadu”

LETALETA

Ievērojamais ugunsnelaimju skaita pieaugums būtiski palielinājis izmaksāto atlīdzību apjomu par bojātajiem īpašumiem ugunsgrēku rezultātā, tādējādi 2013.gadu var dēvēt par “uguns gadu”, uzskata apdrošināšanas sabiedrība “BTA”.

Uzņēmumā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka 2013.gadā būtiski pieaudzis ugunsgrēku skaits, kas skāra klientu apdrošinātos īpašumus, tai skaitā arī valstiski nozīmīgās ēkas – Rīgas pili.

Ja 2012.gadā par īpašumiem radītiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā “BTA” saņēma 107 atlīdzību pieteikumus un izmaksāja apdrošināšanas atlīdzības 981 564 eiro apmērā, tad šogad “BTA” jau saņēmusi 194 atlīdzību pieteikumus un atlīdzībās izmaksājusi 1 317 986 eiro.

Lielākā atlīdzība – 146 665 latu apmērā, ko BTA izmaksājusi par ugunsnelaimes radītājiem bojājumiem, ir par Rīgas pils ugunsgrēka rezultātā radītiem materiāliem zaudējumiem (celtniecības darbiem, materiāliem, būvlaukuma aprīkojumu u.c.). Atlīdzības izmaksāta, pamatojoties uz savstarpēji ar pilnsabiedrību “SBRE” noslēgto līgumu, kura ietvaros “BTA” bija izsniegusi visu veidu celtniecības risku apdrošināšanas polisi Rīgas pils rekonstrukcijas darbu laikā.

Lielāko atlīdzību īpašumu apdrošināšanā par ugunsgrēka radītiem bojājumiem privātpersonu īpašumiem 2013.gadā “BTA” izmaksāja par Siguldas novadā nodegušu privātmāju. Šīs ugunsnelaimes cēlonis bija īssavienojums elektroinstalācijā, un izmaksātās atlīdzības lielums bija 112 504 eiro.

Tāpat apdrošinātājs norāda, ka 2013.gada oktobra beigās Latviju skāra vētra, kas radīja ievērojamus postījumus iedzīvotāju īpašumiem. Apdrošināšanas atlīdzību apmērs par vētras nodarītajiem postījumiem bija ievērojami lielāks nekā kopumā visa 2012.gada laikā, kad par vētras postījumiem “BTA” izmaksāja atlīdzībās 49 800 eiro.

Vērtējot atlīdzību pieteikumus par vētras radītajiem bojājumiem, “BTA” atzīst, ka šā gada rudenī pieredzētā vētra bijusi vispostošākā, nodarot lielākos zaudējumus “BTA” klientu īpašumiem pēdējo 20 gadu laikā. Kopējais zaudējumu apmērs, ko nodarījusi oktobra vētra “BTA” klientu īpašumiem, sasniedza gandrīz 300 000 eiro.

Bēdīga tendence šogad saglabājas arī transportlīdzekļu apdrošināšanas segmentā. 2013.gada deviņus mēnešus OCTA nozare noslēgusi ar lielākajiem zaudējumiem pēdējo astoņu gadu laikā – vairāk nekā 4,3 miljonu latu apmērā. Šogad pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits, kā rezultātā pieaug arī apdrošināšanas atlīdzību apmērs.

2013.gada pirmajā pusgadā vidējās atlīdzības izmaksas lielums par Latvijā notikušu apdrošināšanas gadījumu veidoja 600 latus, kas, salīdzinot ar 2012.gada sešu mēnešu datiem, ir palielinājies par 3,6%.

Kā norāda “BTA”, 2013.gadā arī turpināja palielināties parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms veselības apdrošināšanas segmentā, tomēr gandrīz visi tirgus dalībnieki šajā apdrošināšanas veidā turpināja strādāt ar zaudējumiem. Veselības apdrošināšana pēc parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma ir vadošais apdrošināšanas veids Latvijā. Veselības apdrošināšanā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms šogad sešos mēnešos veidoja 22,1% no kopējā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma Latvijas apdrošināšanas tirgū.

Pēc publiski pieejamajiem datiem, tikai viena apdrošināšanas kompānija šajā apdrošināšanas veidā 2013.gada pirmajā pusgadā strādāja “pa nullēm”, pārējie cieta zaudējumus. Lai apdrošināšanas kompānijas varētu segt radušos zaudējumus un kompensēt medicīnisko pakalpojumu cenu palielināšanos, paredzams, ka pieaugs veselības apdrošināšanas pakalpojumu cenas. Tomēr, ņemot vērā, ka veselības apdrošināšanas pakalpojumu segmentā tirgū ir sīva konkurence, veselības apdrošināšanas prēmijas jeb cenas pieaugums būs mērens, prognozē “BTA”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+