×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2013
Drukāt

Bumbu sprādzienos Pakistānā nogalinātas 25 studentes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pakistānas dienvidrietumos Kvetas pilsētā sestdien notika divi bumbu sprādzieni, kuros nogalinātas vismaz 25 vietējās sieviešu universitātes studentes, paziņoja policija.

Pirmais spridzeklis eksplodēja sieviešu universitātes autobusā, nogalinot vismaz 14 studentes un ievainojot 19. Improvizētais spridzeklis bija ievietots autobusā un eksplodēja, kad studentes bija tajā sakāpušas un autobuss izbrauca no universitātes teritorijas.

Policija mēģina noskaidrot, vai spridzeklis autobusā bijis ar tālvadības mehānismu. Autobuss pēc sprādziena aizdegās un daudzas studentes tika kritiski ievainotas.

Vēl 11 studentes tika nogalinātas un 17 cilvēki ievainoti otrajā sprādzienā, kuru sarīkoja terorists pašnāvnieks slimnīcas ātrās palīdzības palātā, uz kuru bija aizvestas ievainotās studentes.

Teroraktu slimnīcā organizēja kaujinieki, kas bija aizbarikādējušies dažādās palātās un iesaistījās apšaudē ar drošības spēkiem, kuri aplenca slimnīcas ēku. Drošības spēki pēc vairākām stundām ieņēma slimnīcu un atbrīvoja 35 cilvēkus, kurus kaujinieki bija saņēmuši par ķīlniekiem.

Kveta ir Beludžistānas provinces galvaspilsēta. Beludžistānā, kas robežojas ar Afganistānu un Irānu, aktīvi darbojas islāmistu kaujinieki un beludžu separātistu nemiernieki, kā arī notiek sunnītu uzbrukumi šiītu minoritātei. Kvetas sieviešu universitāte ir populāra vietējā šiītu kopienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+