×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Būvēt māju uz veciem pamatiem?

pamati_009_aj

“Mūsu lauku mājas atrodas skaistā vietā Sendaugavas krastā. Pirmā pasaules kara laikā šajā pagastā daudzas iekoptas un turīgas mājas iznīcināja frontes līnija, arī mūsējo. Pēc kara mājas atjaunoja, taču ne uz veco māju drupām, bet turpat blakus.

1972. gadā izcēlās ugunsgrēks, puse nodega, bet otru pusi atjaunojām un izmantojām kā vasaras māju. 2011. gada februārī māja nodega pilnīgi. Gribam to atjaunot. Vai to var darīt uz nodegušas mājas pamatiem?” 
Elmīra un Igors

Jā, ēku drīkst atjaunot uz esošajiem pamatiem. Mālpils novada būvvaldes arhitekte Indra Reitere paskaidroja, ka vispirms būtu vēlams pieaicināt zinošu speciālistu, lai viņš novērtē, vai šos pamatus iespējams izmantot. Ir bijuši gadījumi, kad pēc ugunsgrēka pamati ir saplaisājuši un tiem nav vajadzīgās nestspējas. Uz tādiem māju celt nevar!

Latviešiem ir ticējums, ka uz nodegušas mājas pamatiem jaunu ēku neceļ. Protams, tautas ticējums var ņemt un var arī neņemt vērā.

Ja esat pārliecinājušies, ka vecie pamati ir labā stāvoklī un uz tiem vēlaties atjaunot māju pēc bijušā projekta senākajā izskatā, faktiski pat nav vajadzīga būvatļauja. Ja māju vēlas celt pēc cita projekta, tas jāsaskaņo vietējā būvvaldē.

Katrā pašvaldībā var būt arī savas konkrētas prasības, kas noteiktas saistošajos noteikumos, tādēļ ieteicams vispirms aiziet aprunāties un pakonsultēties uz vietējo būvvaldi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+