×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Būvnieku viedoklis par Tabakas fabrikas pārbūvi un līguma laušanu (2)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Būvfirma SIA “RBSSKALS Būvvadība” iesniegusi oficiālu lūgumu finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) izvērtēt VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadības atbilstību ieņemamajam amatam, aģentūru LETA informēja SIA “RBSSKALS Būvvadība” pārstāve Ieva Vāverniece.

Pēc šorīt VNĪ izziņotās līguma laušanas un būvobjekta slēgšanas bijušajā Tabakas fabrikā, Miera ielā 58A, Rīgā, kur pārbūves darbus Jaunā Rīgas teātra (JRT) pagaidu telpām veica “RBSSKALS Būvvadība”, uzņēmumam ir aizdomas par VNĪ darbību saistību nevis ar reālajām norisēm būvobjektā, bet gan kādu interešu aizstāvībai.

Vāverniece informē, ka sapulcē, kurā šodien satikās abu pušu pārstāvji, tostarp gan VNĪ valde, gan tiešie ar Tabakas fabrikas būvobjektu saistītie komandas pārstāvji un būvnieku pārstāvji, noskaidrojās, kas neviens no VNĪ projekta vadības pārstāvjiem, kas vistiešākā mērā pārzina un vada norises būvobjektā, nav bijuši informēti par plānu šodien lauzt līgumu, slēgt objektu un pārtraukt iesāktos būvdarbus.

“Atliek secināt, ka šī ir atsevišķa operācija, ko veic VNĪ valde pēc saviem aprēķiniem vai kāda norādījumiem, nevis balstoties uz profesionāļu viedokli un reālo situāciju objektā,” norāda Vāverniece.

Tāpat “RBSSKALS Būvvadībai” ir aizdomas, ka šādas VNĪ valdes rīcības iemesls varētu būt arī vēlme diskreditēt uzņēmumu un izslēgt to no dalības citā VNĪ rīkotā konkursā par Rīgas pils rekonstrukciju, kur “RBSSKALS Būvvadības” iesniegtais piedāvājums ir par apmēram diviem miljoniem eiro lētāks par citiem piedāvājumiem.

“Ņemot vērā VNĪ jau iepriekš pieļautās rupjās kļūdas Tabakas fabrikas rekonstrukcijas projekta vadībā un sakarā ar nepamatotām norisēm, kas vistiešākā mērā ne tikai apdraud JRT pārcelšanos un mākslinieciskos plānus, bet arī valsts finanšu līdzekļus, “RBSSKALS Būvvadība” ir iesniegusi oficiālu vēstuli finanšu ministrei ar lūgumu izvērtēt VNĪ valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Tola kompetenci un atbilstību ieņemamajam amatam,” informē Vāverniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ū, ja jau valsts kantoris ir izveidojis kādu komisiju, tad teātrim uz ātru pārcelšanos nav ko cerēt – katrs tak grib naudiņu par nekā nedarīšanu.

  2. Kāpēc tā fabrika bij jālikvidē?

Draugiem Facebook Twitter Google+