×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Čalovskis noliedz apzinātu darbību pie datorvīrusa izveidošanas

Foto-LETAFoto-LETA

ASV smagos kibernoziegumos apsūdzētais rīdzinieks Deniss Čalovskis noliedz, ka būtu apzināti strādājis pie datorvīrusa izveidošanas.

Kā 3.augustā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” apgalvoja patlaban apcietinājumā esošais Čalovskis, viņa datorzināšanas nemaz neesot tik lielas, lai šādu noziegumu varētu veikt. Jaunietis protot salabot datoru, izveidot mājaslapu, bet programmētājs viņš neesot. “Apzināti neesmu strādājis pie vīrusa izveidošanas, īpaši šāda,” teica Čalovskis.

Čalovskis arī neatceroties, ka būtu darbojies ar tādu interneta segvārdu, kādu atklājuši izmeklētāji. Tāpat viņš neesot pazīstams ar Krievijas un Rumānijas pilsoņiem, kuri arī tiek turēti aizdomās par šī nozieguma veikšanu.

Viņš uzsvēra, ka neesot palīdzējis kaut ko shēmot, lai dabūtu naudu. “Nezinu, kāpēc tā sanācis, ka nokļuvu šeit,” atzina Čalovskis.

Čalovskis pauda, ka būtu ar mieru stāties Latvijas tiesas priekšā, bet ASV tiesām viņš neuzticoties.

Jaunietis arī pauda sarūgtinājumu par publiskajā telpā izskanējušajiem viedokļiem, ka tādi kā viņš Latvijai neesot vajadzīgi un būtu jāizdod ASV. Viņš uzsvēra, ka ir Latvijas pilsonis, viņa vecāki ziedojuši Brīvības piemineklim un atbalstījuši Latvijas Tautas fronti.

Atrodoties apcietinājumā, Čalovskim visvairāk pietrūkstot ģimenes un draugu. Savu laiku viņš pavadot, cenšoties lasīt un vingrojot.

Kā ziņots, ASV federālie prokurori 1985.gadā dzimušajam Latvijas pilsonim Čalovskim, kurš esot pazīstams arī ar iesauku “Miami”, un diviem citiem iespējamiem Austrumeiropas kibernoziedzniekiem cēluši apsūdzības par datorvīrusa “Gozi Virus” radīšanu un uzturēšanu. Ar šo vīrusu tika inficēts vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp aptuveni 40 000 datoru ASV. Vīruss nonācis pat ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+