×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Carnikavas novada dome sāk ziedojumu vākšanu dzejnieka Ojāra Vācieša piemineklim

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Sagaidot dzejnieka Ojāra Vācieša 80. dzimšanas dienu, Carnikavas novada dome sākusi ziedojumu vākšanas kampaņu dzejnieka piemineklim, aģentūra BNS uzzināja Kultūras ministrijā.

Carnikavas novada dome darbu pie dzejnieka kapavietas sakārtošanas un pieminekļa izveides sākusi kopā ar Ojāra Vācieša memoriālo muzeju, Ojāra Vācieša biedrību un dzejnieka tuvākajiem radiniekiem.

Vienam no latviešu izcilākajiem dzejniekiem Ojāram Vācietim novembrī atzīmēs 80. dzimšanas dienu un novembrī paies arī 30 gadu, kopš viņš ir guldīts Carnikavas kapos, kur kopš pērnā gada atdusas arī Vācieša dzīvesbiedre dzejniece un atdzejotāja Ludmila Azarova.

Konkurss par dzejnieka kapavietas sakārtošanu Carnikavas kapos tika rīkots jau neilgi pēc dzejnieka nāves 1984.gadā, bet valsts iekārtas maiņas un finansiālu problēmu dēļ konkursā uzvarējušais arhitektes Ingunas Rībenas darbs netika realizēts. Pašlaik Rībena kopā ar arhitektu Uģi Zāberu un tēlnieku Gļebu Panteļejevu veic priekšdarbus pieminekļa skices pielāgošanai Carnikavas kapiem.

Projekta realizācijai nepieciešami vairāki desmiti tūkstoši latu.

Vācietis dzimis 1933. gada 13. novembrī Trapenē, bet mūžībā aizgājis 1983. gada 28. novembrī Rīgā. Pirmās publikācijas presē viņam bijušas 1950. gadā, bet pirmais dzejoļu krājums – “Tālu ceļu vējš” – iznāca 1956. gadā. Dzejnieka dzīves laikā publicēti kopumā 18 dzejoļu krājumi, tostarp sešas grāmatas bērniem, un divas īsprozas grāmatas. Vācietis vairākām paaudzēm ir bijis gan sirdsapziņas, gan nacionālās pašcieņas un ētisko ideālu simbols. Vācieša dzejas krājums “Si minors” (1982) ir iekļauts Latvijas kultūras kanonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+