Pasaulē
Vēsture

CDU nav vienprātības par Merkeles pēcteci0


Angela Merkele.
Angela Merkele.
Foto; SCANPIX/REUTERS/LETA

Ziemeļreinas-Vestfālenes premjerministrs Armīns Lašets nācis klajā ar aicinājumu partijas biedriem pārtraukt priekšlaicīgās debates par kristīgo demokrātu (CDU) kandidātu uz kanclera amatu nākamajām Bundestāga vēlēšanām.

“CDU un CSU (kristīgo demokrātu Bavārijas māsaspartija – Kristīgi sociālā savienība) vienosies par kandidātu uz kanclera amatu pirms nākamajām federālajām vēlēšanām,” norādījis Lašets, kas pats tiek uzskatīts par vienu no iespējamajiem pretendentiem uz valdības vadītāja krēslu.

Kārtējās Bundestāga vēlēšanas paredzētas 2021.gadā, taču valdošo partiju – CDU/CSU un viņu koalīcijas partneru sociāldemokrātu (SPD) – vājais sniegums maijā notikušajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās rosinājis runas par iespējamo “lielās koalīcijas” sabrukumu.

Lašets ar saviem izteikumiem, kurus trešdien publicējuši mediju grupas “Funke” laikraksti, nācis klajā pēc tam, kad CDU/CSU Bundestāga frakcijas priekšsēdis Ralfs Brinkhauss izteicis atbalstu pašreizējais CDU līderei Annegrētai Krampai-Karenbauerei kā konservatīvo kandidātei uz kanclera amatu.

Lai gan tradicionāli uz kanclera amatu konservatīvie izvirza CDU priekšsēdētāju, nedēļas nogalē sniegtajā intervijā laikrakstam “Welt am Sonntag” Lašets izteicies, ka Krampas-Karenbaueres ievēlēšana par partijas līderi nenozīmē, ka viņa automātiski kļūs arī par kandidātu uz valdības vadītāja amatu.

Tikmēr nesenās aptaujas liecina, ka pirmo reizi Vācijas vēsturē par vispopulārāko partiju kļuvuši “zaļie”, atbīdot otrajā vietā CDU/CSU, kam šobrīd Bundestāgā ir vislielākā pārstāvniecība.

Gan vēlētāju atbalsta kritums, gan vairākas kļūdas, kuras pieļāvusi Krampa-Karenbauere, rosinājušas partijas iekšienē debates par to, vai viņa ir īstā, kam vajadzētu kļūt par pašreizējās kancleres Angelas Merkeles pēcteci.

Lašets trešdien norādījis, ka CDU līdere pati ierosinājusi šo jautājumu nodot izšķiršanai partijas kongresam 2020.gada beigās.

LA.lv