×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Ceļa karte prezidenta meklējumiem (42)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Koalīcijas partiju līderi vienojušies pirms Valsts prezidenta amata kandidātu nosaukšanas rīkot diskusijas ar sabiedriskajām organizācijām.

Diskusijas notiks pēc līdzīga parauga kā nesen rīkotā kultūras un inteliģences pārstāvju konference par Valsts prezidenta institūcijas un personības lomu Latvijas sabiedrībā. Katra frakcija rīkos līdzīgas apspriedes savas atbildības nozarēs. Piemēram, “Vienotība” plāno uzklausīt sociālos partnerus, iekšlietu un izglītības jomas darbiniekus, bet Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – lauksaimniekus un medicīnas darbiniekus. Nacionālā apvienība (NA) jau plāno zinātnes darbinieku forumu. Šajos pasākumos politiķi piedalīsies tikai kā novērotāji, lai nepastarpināti dzirdētu, ko sabiedrība sagaida no Valsts prezidenta kandidāta. Tāpat plānots uzklausīt eksprezidentu viedokli.

Sarunas ar sabiedrības pārstāvjiem par prezidenta kandidātu norisināsies līdz 19. maijam, kad var sākt iesniegt Valsts prezidenta amata kandidātu pieteikumus. Koalīcijas partijas arī vienojušās sanākt katru ceturtdienu, lai apmainītos ar informāciju par diskusijās izskanējušajiem viedokļiem un prezidenta kandidātu meklējumu gaitu.

“Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pauda pārliecību, ka koalīcija var izvirzīt kopīgu kandidātu Valsts prezidenta vēlēšanām. Viņasprāt, tas būtu “tikai godīgi pret vēlētājiem un sabiedrību”. Līdzīga nostāja ir arī pārējiem koalīcijas partneriem. Taču ZZS vienlaikus paliek pie nostājas, ka gadījumā, ja pašreizējais prezidents Andris Bērziņš piekritīs kandidēt uz otro termiņu, ZZS viņu atbalstīs. Taujāts, kāda tādā gadījumā jēga sabiedriskajām diskusijām, Brigmanis aicināja “nesteigties notikumiem pa priekšu”.

Koalīcijas līderi vairākkārt uzsvēra, ka nekādi konkrēti kandidāti sarunas laikā neesot tikuši apspriesti. Taču neoficiāli prezidenta amata kandidātu lokā minēta gan Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (“Vienotība”), gan Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis un Sa­tversmes preambulas autors Egils Levits.

Taču vienīgais oficiāli nosauktais prezidenta amata kandidāts ir Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Mārtiņš Bondars. “Uzklausot visu LRA sastāvā ietilpstošo partiju, organizāciju un nodaļu viedokļus, saņēmām nedalītu atbalstu Mārtiņa Bondara kandidatūrai,” teica LRA Pārstāvju sapulces priekšsēdētājs Andrejs Ence. Citas kandidatūras politiskais spēks nemaz neesot vērtējis. Politiskie konkurenti Bondara izredzes vērtē ar skeptisku smīnu, bet LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš pārliecināts, ka prezidenta vēlēšanās varam sagaidīt interesantus pavērsienus: “Sarunās ar citiem politiskajiem spēkiem un Saeimā pārstāvēto frakciju deputātiem esam saņēmuši pozitīvas indikācijas par potenciālu atbalstu.” Liepiņš gan atteicās precizēt, kuri politiķi būtu devuši mājienus par iespēju atbalstīt Bondaru.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Labi atceros 1972.gadu. Viņi aizbrauca ar augsti paceltām galvām un uz visiem laikiem. Es toreiz biju vidēja ranga priekšnieciņš ar kādiem 400 padotajiem un smagi dabūju iekšā, jo no mums arī 2 tādi frukti aizbrauca. Ne tādi cilvēciņi, ne viņu bērni nedrīkst kļūt par Valsts Prezidentu. Gribiet strādāt Latvijā, strādājiet par ierindas darbiniekiem, bet Prezidentu mēs paši atradīsim. Ar tīriem papīriem un tīru sirdsapziņu.

  • Nu, ja jau Levita ģimene ir aizbraukusi no Latvijas, kad tai klājās ļoti grūti, tad nu piedodiet Levita kungs, ar to jūs esat sevi atzinis par ēbreju. Jūsu valsts ir Izraēla.

 2. Es noteikti balsotu par Levita kungu!

 3. visi šobrīd izvirzītie kandidāti ir nederīgi, bet protams tas levits ir pats nederīgākais

  vienīgi par Šnori varētu padomāt – jo māk runāt, izglītots un latvisks

 4. Levits uzrakstīja preambulu pilnīgi neizprotot Latviešu izcelšanās vēsturi.Nepieņemami.

 5. Nav cietuma

 6. :):):):) 2. marts, 2015 12:12 Atbildēt

  Kas tas ir “etnisks latvietis” ? Ja mana vecvecmāmiņa no mātes puses bija zviedriete, bet vecvectētiņš no tēva puses – vācietis, vai esmu “etnisks latvietis”, jeb – vairs nē? Kā to “etniskumu”varētu pierādīt?
  Vai Vilis Lācis bija etnisks latvietis? Ja bija – kas labs no tā iznāca?

  Etniskums ir tikai neliels blakus faktors-galvenais ir kandidāta pagātne, dzīves vieta, Latvijas izpratnes
  ziņā un viņa rīcība tuvā un tālākā pagātnē un nostāja Latviskas Latvijas jautājumā, kuru nav iespējams realizēt kopā ar okupantiem.! Un visi šie faktori liecina par sliktu Levitam

 7. Levits būtu labs ,zinošs valsts prezidents Izraēlā

 8. “..neoficiāli prezidenta amata kandidātu lokā minēta gan …, gan Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis un Sa­tversmes preambulas autors Egils Levits.”

  Vai ,tiešām, nav neviena latvieša, kas būtu cienīgs pārstāvēt Latviju ?

 9. Esmu par Levita kungu, tikai un vienīgi.

 10. Levits būtu labs ,zinošs valsts prezidents

 11. Neko labu neredzu, ar bārdu apaudzis, Latvijā sen nav bijis, pagātnē – pats piedalījās nelikumībās ar īpašumu atdošanu saviem tautiešiem.

 12. Par Latvijas valsts prezidentu var kljuut tikai un vieniigi etniskais latvietis.
  Izveeloties Levitu par prezidentu,mees,latvieshi,pashi baazham galvu cilpaa! Senchu paruna- lapsa vistu kuutii par sargu!
  Levits-taa ir latvieshu tautas izniicinaashanas saakums! PIrms kaads veel veelas daliities domaas par Levitu,tad izlasiet enciklopeedijaa,ko noziimee “levits”
  Piekriitu arii tiem,kas ir pret Kalnieti,Beerzinju un paareejiem aktiivajiem seedeetaajiem saemaa!
  Neaizmirsiisim,ka mums veel ir senchu tradiicijas asiniis un neviens nedriikst noliegt muusu senchu vadonju dinastijas! Kursh ir gudrs-neko neteiks,kursh ir muljkjis-neko nesapratiis!

  • Kas tas ir “etnisks latvietis” ? Ja mana vecvecmāmiņa no mātes puses bija zviedriete, bet vecvectētiņš no tēva puses – vācietis, vai esmu “etnisks latvietis”, jeb – vairs nē? Kā to “etniskumu”varētu pierādīt?
   Vai Vilis Lācis bija etnisks latvietis? Ja bija – kas labs no tā iznāca?

 13. Ko tad vēl vēlēt? LU rektoru Auziņu? Viņam nemūžam nedos pielaidi noslēpumam. Kalnieti? Izkāmējusi un sakritusies. Izglītība – mākslas vēsture.
  To jauno, kas apcirpusi matus un korsetē iespīlējusies, no laukiem? mKo via tur darīs?
  Vaira visu ir sabojājusi, pati novecojusi, bet augstie kritēriji palikuši. Nu vai nav viena?

  Nu tad pajautāsim Vairai, kuru viņa izvēlētos?

 14. Nu es nezinu. Ne jau Levits izņēma “valstsnāciju” no preambulas, bet pensijā aizbēgusī agrāro jautājumu juriste Čepāne.Jo viņa citu neko nezina. Kas man nepatīk, ir tas, ka nepaņēma no Igaunijas preambulas teikumu, ka Igaunijas valsts ir mūžīga, un to nevar likvidēt pat pilsoņu referendums.
  Citādi pret viņu man iebildumu nav. Viņš ir gudrs un reprezentabls. Noteikti brīvi runā vāciski un angliski.
  Ja man būtu jābalso, es balsotu PAR.Protams, vispirms jānoskaidro,vai no Krievija iebraukušiem ēbrejiem ir jāatdod Latvijas ēbreju īpašumi. Jo ir jau arī Latvijas ēbreji.

 15. Kategoriski NĒ!!! Atbildēt

  Neredzam ne mazāko pamatu virzīt e. levitu,jo gan Preambulu nelūgts izcūkoja, izņemot ārā galveno – par pamattautu-latviešiem, gan “palīdzēja” denac. īpašumu lietā latviešus izputinot, gan galvenais -viņa Preambula netika apspriesta publiski un ne godīgi, ne demokratiski, jo īsti melīgas diktatūras stilā netika ļauts izteikties NEVIENAM no apspriešanā pieteiktajiem CITĀDU viedokļu un ierosināumu paudējiem!
  Mēs un ļoti daudzi desmi tūkstoši latviešu cilvēku neuzticas šim tipam! Un arī šobrīd, kad psrs žīdi nekaunīgi sev no abu okupantu izlaupītās mūsu valsts pieprasa izņēmumu – īpašumu atgriešanu, šis jurid. tiesību zinātājs – “patiesības pīlārs LV ” e.levits izliekas par beigtu un klusē!
  Taisnības labad,gan jāsaka, ka ne tāds berziņs, ne kalniete, ne bondars nav labāki!
  Tad jau A. žīgure, īpaši E.Šnore, daudz tuvāk tam postenim!

  • Liekas ka Šnore ir par jaunu – tur vajag 40 gadu vecumu.

   • Žigure, protams.

    • Žīgure nav etniska latviete. Viņa ir igauniete. Dzimusi Latvijā, jā. Viss pārējais – izglītība, darbs, ģimene – viss igauniski-somisks.
     Ja jau jūs te meklējat etniskus latviešus. Bet tad nu lūdzu pēc baznīcas grāmatām, nevis expressīs verbīs! Ko te kurš stāsta!

  • Neesmu dxzirdējis viņa komentārus, ka svešiem jāatdod īpašumi, jo kādam gribās.

 16. Kāpēc ir runa par kandidātu meklējumiem, bet bildē ir jurists, kas īpašumu denacionalizēšanas laikā naski skraidīja pa varas koridoriem, lobējot īpašumu atdošanu savas tautas brāļiem, neatkarīgi no radniecības pakāpes un neatkarīgi, vai savulaik bija nokārtoti kredīta maksājumi par īpašumu. Kas viņu šobrīd lobē?

 17. Nu, manā skatījumā Egils Levits, protams pirmā vietā, gudrs un nacionāls, tad aiz viņa ilgi neseko nekas, un tad otrā būtu Kalniete. Bet tikai, lūdzu, lūdzu, ne Bērziņu!

  • Latvijas pilsonis Atbildēt

   “Gudrs” nav vieigais kritejis but Latvijas prezidentam.
   Saeima ir piesarnota ar gudrisiem, bet re kas sanak.
   Sitam ebrejam nav tiesibas Latvijas przidentam un tiks “ievelets” tikai blediga ,slepensa
   anti-demkratiska veida. Levitam ir atbalsts no Vienotibas un Latvijas 1% ebreju iedzivotajiem.
   .Levita Satversmes rpreambula riciba ir nekauniga un dabigi veikts slepeniba.
   Vins nevar but prezidents. Lielais objektivais jurists kluse par to ebreju “ipasumu” lietu tiesiskumu.

 18. Labākā kandidatūra Atbildēt

  Ļoti ļoti gribētu redzēt Levita kungu prezidenta pilī.

  • Levita vieta ir ASV vai Izraela.
   Ja vins tiek iebidits (ievelets demokratiska veida NEKAD nenotiks)
   bus skaidrs kada valsij mes dzivojam.
   Ar Vienotibas 21% nepietiek vinu “ievelet”,
   Vienigais ASV var draudet neaizstavet Latviju krivijas uzbrukumu gadijuma.

 19. …. Pec Ukrainas un Maskavas slepkavibas notikumiem …. tikai savejo, erudito autohtonas pamattautas Prezidentu …. bez partijas piederibas, bez saitem ar svesam org un vertibam … !!!

  … Vairs citiem nevar uzticeties !!!!

 20. To nevar pieļaut, ka Latvijai varbūt Prezidents; Prezidente ( Levits, Žigure), kuru patiesi uzklausīs sabiedrība un pasaule, kuru aicinās uz dažādiem kongresiem, konferencēm u.t.t.. Bet vajag bērziņus, kuru aicina tikai Maskavas Kremļa zvaiznes, kuram nevajag armiju, kurš reizēm kritiskos brīžos var ”pazust pēc Puzes mežu komandas”, lai nepieņemtu kādu vajadzīgu lēmumu…

 21. gudru prezidentu tautai nevajag ,vajag bērziņu… .

 22. Cerams, Viņķele neaizmirsīs uzaicināt arī mozaīku uz diskusijām.

 23. Levits un tikai.

  • Kā tas nākas, ka nacionāļi skaļi saka, ka redzot Levitu kā prezidentu, bet neviens no partijas vadības Levitu nav pat uzrunājis? Kārtēja miglas pūšana sabiedrībai acīs, lai aiz tās neredzētu partijas spices “štlles”.

 24. nu protams, ka Levits būtu labākais, BET domāju, ka puzes kaizers to nepieļaus. ‘Jo Latviju tiek vadīta no šī piejūras rajona.

 25. TAS TAČU IR TAS PATS Bondars KAS KOPĀ AR Šleseru UN šĶĒLI PIE kAĻUŽNAJA DZĒRA ŠŅABI!

 26. tatad NO KRAMU ielas,noslaucis pelejumu

 27. Es par Egilu Levitu-otru tādu gadavīru tālu jāmeklē.Tieši tāpēc jau, ha-ha-ha,viņu nevēlas .Pretīgi……

 28. Notiks sarunas ar…….un ko tās var mainīt ja sarunu vedēji parunāsies bet nebūs lemtspējīgi?
  Liekas ka visi saprot ka politisko partiju spice šo jautājumu sakārtos bez pārējo palīdzības.
  Neskaidrs ir kur un kā tas tiks izdarīts un rādās ka zoodārzs vairs netiks izmantots…bet kaut kur laukos kādā namā iespējams ka malkojot konjaku jautājums tiks izlemts.Nav teikts ka tas notiks uzreiz…bet katrā ziņā ātri(nevelkot garumā iespējamo vienošanos)jo greizsirdīgo un amata pretendentu taču netrūkst

Draugiem Facebook Twitter Google+