×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Ceļu būves aktualitātes

Foto - LVCFoto - LVC

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts ceļi” informē, ka dažos ceļu posmos būvdarbi tikko pabeigti, bet citviet turpināsies līdz vēlam rudenim.

 

Pabeigti būvdarbi Tallinas šosejas posmā

Pabeigti būvdarbi Tallinas šosejas (A1) posmā no Svētciema līdz Salacgrīvai (81,3. – 87,1. km). Tas bija viens no pēdējiem ES iepriekšējā plānošanas perioda (2007. – 2013.) projektiem, kas paredzēja autoceļa seguma pastiprināšanu, izbūvējot reciklēta asfalta un ar cementu saistīta šķembu maisījuma pamatus un ieklājot trīs jaunas asfalta kārtas. Darbu ietvaros tika atjaunots arī tilts pār Svētupi un caurtekas, sakārtota ūdens novades sistēma, uzlabota satiksmes drošība un atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietas.

Projektu izstrādāja SIA “Projekts 3”, būvdarbus veica SIA “Binders”, un to līgumcena bija seši miljoni eiro (ar PVN).

Tikmēr būvdarbi uz Tallinas šosejas vēl turpinās posmā no Salacgrīvas līdz gandrīz Igaunijas robežai (89,4. – 101,4. km), tur darbu zonā pašreiz ir četri ar luksoforiem regulējami reversās kustības posmi, kas ceļā pavadīto laiku var pagarināt līdz pusstundai. Šos darbus paredz turpināt līdz novembra sākumam, kad sāksies ziemas tehnoloģiskais pārtraukums, kura laikā satiksme būs atvērta visā ceļa platumā.

Vienlaikus notiek Salacgrīvas novada pašvaldības pasūtītie tilta pār Salacu seguma remontdarbi un arī tur satiksmi regulē ar luksoforiem.

 

Seguma atjaunošana uz autoceļa Juglas papīrfabrika – Upesciems

Sākti seguma atjaunošanas darbi Biķernieku ielas turpinājumā – reģionālā autoceļa posmā no Juglas papīrfabrikas līdz tiltam pār Mazo Juglu (0,00. – 1,89. km).

Darbi tiks veikti secīgi pa 700 m gariem posmiem, kuros satiksmi, jau sākot ar trešdienu, 16. septembri, regulēs luksofori vai būvnieka norīkoti satiksmes regulētāji. Šajā autoceļa posmā plānots veikt vecā asfalta seguma frēzēšanu, jaunas izlīdzinošās un virskārtas ieklāšanu.

Būvdarbus veic SIA “Lemminkainen Latvija”, un to līgumcena ir 225 000 eiro (ar PVN). Novembrī darbus plānots pabeigt.

Pagājušajā gadā uz šā autoceļa tika pilnībā pārbūvēts tilts pār Mazo Juglu.

 

Atjauno segumu uz Valmieras šosejas

Sākušies seguma atjaunošanas darbi Valmieras šosejas (A3) posmā no Plāča līdz Stalbei (36,4. – 39,8. km). Jau šonedēļ tur ir paredzēts viens ar luksoforiem regulējams posms. Būvdarbi paredz vecā asfalta nofrēzēšanu, jaunas izlīdzinošās un virskārtas ieklāšanu. Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā darbi vēl šoruden tiks pabeigti. Ja laika apstākļi neļaus ieklāt asfalta virskārtu, tad ziemā satiksme tiks atvērta pa izlīdzinošo asfalta kārtu, savukārt virskārtu ieklās nākamgad pavasarī.

Būvdarbus veic SIA “Binders”, un to izmaksas ir 820 tūkstoši eiro. Tā ir valsts budžeta nauda, kas ir ietaupīta citos šogad veiktos būvdarbos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+