×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Celulozei trūks koksnes

Meža konsultatīvā padome, ceturtdien izvērtējot iespēju būvēt celulozes rūpnīcu Latvijā, ko piedāvā uzņēmums “Nord papyrus”, norādīja, ka tas ir nepārdomāts.


 

Projekta virzītāja “Nord papyrus” valdes priekšsēdētājs Ivars Zorgenfreijs pamato, ka Latvijā ir milzīgi koksnes apmēri. “Latvijā ir milzīgi apmēri neizmantotas koksnes, it sevišķi Latgalē, kur ir daudz aizaugošu lauksaimniecības zemju, līdz ar to potenciāls ir. Mēs varētu izmantot arī daļu no tās koksnes, kas pašlaik tiek eksportēta, no kuras ir trīs miljoni zāģbaļķu,” uzskata Zorgenfreijs.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma noliedz iespēju, ka valsts garantē rūpnīcai koksnes apmēru. “Tas ir pilnīgi izslēgts. Tas ir brīvais tirgus, un mēs nevaram noteikt, ka kādam tiek nodots noteikts koksnes apmērs,” sacīja ministre. Pēc meža nozares ekspertu vērtējuma, valsts atbalsts celulozes ražotnes attīstībai Latvijā jāvērtē saistībā arī ar sagaidāmo pieprasījumu koksnes biomasas izmantošanai enerģētikā.

“Nord papyrus” pārstāvis kā iespējamās vietas, kur varētu būvēt celulozes rūpnīcu, minēja Liepājas ekonomisko zonu, Ventspili vai Rīgu, Spilves pļavas netālu no notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. Celulozes rūpnīcas projekta plāns paredz, ka pēc tās uzbūvēšanas rūpnīca varētu pārstrādāt divus miljonus koksnes, tādējādi radot 530 darba vietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+