×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Cēsīs notiks Latvijas filmu maratons

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šosestdien, 8. septembrī, Cēsīs bērnu un jauniešu centrā “Spārni” savu skrējienu ārpus Rīgas robežām uzsāks Latvijas filmu maratons. Tā laikā skatītājiem būs iespēja visas dienas garumā iepazīties ar jaunākajām Latvijā tapušajām filmām – animāciju, spēlfilmām un dokumentālajām filmām.

Šī rudens programmā iekļautas kritiķu slavētas un skatītāju atzinību guvušas filmas – Iva­ra Zviedra un Ineses Kļavas “Dokumentālists”, Aika Karapetjana “Cilvēki tur”, Reiņa Pētersona “Ursus”, Ivo Brieža “Filma” un citi darbi no pēdējā gada bagātīgās Latvijas kino ražas. Maratona laikā tiks demonstrētas arī vietējo iedzīvotāju veidotas īsfilmiņas par savu pilsētu, no kurām labākās summēsies filmu maratona un LTV kopīgi rīkotā akcijā un tiks demonstrētas LTV 1 ēterā.

Paralēli filmu demonstrēšanai bērniem būs iespēja iepazīties ar multeņu tapšanas procesu un pašiem iemēģināt roku animācijas darbnīcās, filmu starplaikos blakus kinozālei darbosies apgāda “Mansards” lasītava ar grāmatām, žurnāliem “Kino Raksti” un filmu katalogiem. Skatītājiem būs iespēja tikties ar filmu veidotājiem un diskutēt gan par kino, gan jautājumiem, kas radušies pēc filmu noskatīšanās.

Latvijas filmu maratonu reģionos organizē Anša Epnera studija “AVE” sadarbībā ar pašvaldībām, Nacionālo kino centru un biedrību “Kinopunkts”.

 

Uzziņa

Latvijas filmu maratons citās pilsētās:

Liepājā – 15. septembrī

Jelgavā – 22. septembrī

Valmierā – 6. oktobrī

Daugavpilī – 13. oktobrī

Jēkabpilī – 20. oktobrī

Kuldīgā – 27. oktobrī

Siguldā – 3. novembrī

Ventspilī – 4. novembrī

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+