×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Cēsu Mākslas festivālu apmeklējuši 14 000 skatītāju

Foto: LETAFoto: LETA

Desmitā Cēsu Mākslas festivāla 22 vizuālās mākslas, mūzikas, kino un teātra mākslas pasākumus mēneša garumā apmeklēja 14 000 skatītāju un klausītāju, vēsta rīkotāji.

Laikmetīgās mākslas izstādi Cēsu alus brūzī apmeklēja 4500, bet festivāla patrona SEB bankas piedāvāto izstādi – 3000 interesenti. Jubilejas festivāla centrālo notikumu, kas spoži izskanēja 6. augustā – Džordža Gēršvina operas “Porgijs un Besa” koncertiestudējumu Cēsu pils parkā noskatījās 2500 skatītāji.

“Desmitais festivāls nostiprināja pārliecību, ka mums ir sava publika, kas uzticas un nodrošina pilnas pasākumu auditorijas. Tik ātri kā šogad līdz šim biļetes nav bijušas izpārdotas ne uz koncertiem, ne Grand Prix skates teātra izrādēm, nemaz nerunājot par operas koncertiestudējumu, kur sēdvietas pilnībā beidzās jau labu laiku pirms pasākuma,” vērtē festivāla direktors Juris Žagars.

Arī nākošā gada festivāla programmā būs lielais operas koncertiestudējums, šo tradīciju rīkotāji izlēmuši saglabāt.

Cēsu Mākslas festivāla neatņemama pamatvērtība ir laikmetīgā vizuālā māksla, un šogad tā bija apskatāma divās izstādēs. Kuratores Daigas Rudzātes veidotajā izstādē “Laikmetīgā ainava” apmeklētājiem bija iespēja apskatīt Latvijas mākslinieku Kristiānas Dimiteres, Ievas Epneres, Kristapa Epnera, Romana Korovina, Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna, Ingas Melderes, tekstu grupas “Orbīta”, Kriša Salmaņa un Annas Salmanes, Paulas Zariņas un Sergeja Davidova speciāli Cēsu Mākslas festivālam jaunradītus darbus. Otru izstādi “Nākotnes retrospekcija” bija sarūpējis festivāla patrons SEB banka sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un tajā bija skatāmi talantīgo jauno latviešu mākslinieku darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+