Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
27. oktobris, 2014
Drukāt

Cēsu vecpilsētas māju stāsti iegūst krāsas

Foto: cesumakslasskola.lvFoto: cesumakslasskola.lv

Jau kādu laiku 13 Cēsu vecpilsētas nami bija ieguvuši savus īpašos stāstus, kurus iespējams noklausīties mājas lapā cesustasti.lv, kā arī, viesojoties pilsētā, izmantot kā audiogidu. Bet nu iznākusi arī šīm ēkām veltīta krāsojamā grāmata.

Cēsnieku ierunātie māju stāsti iepazīstina klausītājus ar notikumiem, kas aizvadītajās desmitgadēs un simtgadēs norisinājušies Cēsu vecpilsētas namu sienās, un interesenti var iepazīt tādu ēku kā Princešu nams, Ķīniešu namiņš, Plāteru bode, Precību nams un vairāku citu dzīves stāstus.

Nu, lai rosinātu ģimenes kopīgi labāk iepazīt Cēsu vecpilsētas māju aizraujošo vēsturi un dotu iespēju mazajiem cēsniekiem ne tikai klausīties, bet arī pašiem ķerties klāt pie māju izdaiļošanas, biedrība “Culturelab” kopā ar Cēsu pilsētas Mākslas skolu izdevusi arī krāsojamo grāmatu “Cēsu vecpilsētas māju stāsti”.

Katrā grāmatas atvērumā ir divi identiski viena Cēsu vecpilsētas nama attēli, kura kontūras ir zīmējis kāds no Cēsu bērniem – mākslas skolas audzēkņiem. Vienu attēlu atvērumā ir jau izkrāsojis kāds no desmit zināmiem Cēsu profesionāliem māksliniekiem, savukārt otram tā paša nama attēlam krāsu un noskaņu var piešķirt katrs pats. Uz grāmatas vāka atrodama karte, kas ļauj atrast un apskatīt zīmētos namus klātienē.

Krāsojamā grāmata izdota ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centra un SIA “Recro” finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+