Latvijā
Kriminālziņas

Ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki, tostarp divi ugunsdzēsēji 0

Foto AP/Scanpix/LETA. Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki, tostarp divi ugunsdzēsēji, portāls LA.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienstā (VUGD).

Plkst. 11.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Inčukalna novada Inčukalna pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī bija dedzis bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,2m2 platībā un ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 21.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tirgus ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg ēkas kāpņu telpa, kas radīja spēcīgu sadūmojumu. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām, izmantojot izbīdāmās kāpnes, izglāba piecus cilvēkus un divus suņus, bet no pirmā stāva caur logiem tika izglābti trīs cilvēki.

Divi no izglābtajiem cilvēkiem bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā traumu guva divi ugunsdzēsēji, kuri pēc NMPD mediķu apskates varēja turpināt darbu.

Plkst. 2.02 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 50m2 platībā dega ēkas kāpņu telpā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi un sadzīves tehnika. Kopumā VUGD saņēma 29 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv