×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Cik vienota ir “Vienotība”. Saruna ar Kārli Šadurski (33)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts prezidenta vēlēšanu priekšvakarā “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieku Kārli Šadurski iztaujāja žurnālisti Linda Rasa, Māris 
Antonevičs un Māra Libeka.

M. Antonevičs: – Valsts prezidenta vēlēšanās “Vienotība” nebūs vienota…

K. Šadurskis: – Patiesībā “Vienotība” ir vienota, jo partija atbalsta koalīcijas kandidātus. Kamēr vēlēšanu zīmēs ir divi kandidāti – Raimonds Vējonis un Egils Levits –, mums ir brīvs balsojums. Pastāv vienošanās – ja vēlēšanu gaitā paliks tikai viens kandidāts, tad visi “Vienotības” deputāti atbalstīs palikušo kandidātu. Nav manīts, ka kādam “Vienotības” deputātam būtu atšķirīgs viedoklis. Mēs visu laiku esam deklarējuši, ka koalīcijai ir ļoti nepieciešams viens kandidāts, bet, tā kā tas nebija iespējams, paši savu kandidātu nevirzījām.

– Jebkurā gadījumā pirmais vērtējums būs jāizdara katram deputātam individuāli. Nesen “Vienotības” bijušais biedrs Vilis Vītols bija publicējis viedokli “Latvijas Avīzē”, aicinot “Vienotības” deputātus, savus draugus deputātu vidū, nepadoties personu, partiju vai lobiju spiedienam, bet sekot savas sirdsapziņas balsij un balsot par kandidātu, kurš būtu labākais Latvijai. Vai jūsu sirdsapziņa apstiprina, ka tiešām balsosiet par labāko?

– Izskaidrošu savu izvēli, tā man šķiet loģiska. Uzskatu, ka Latvijai nav labāka iespējama prezidenta par Egilu Levitu. Visticamāk, ka to varētu sasniegt, ja mēs būtu spējuši panākt Saeimā atklātu prezidenta ievēlēšanu. Mūsu koalīcijas partneri ZZS šo lēmumu bloķēja, un tādējādi likuma grozījumiem nebija vajadzīgo balsu un prezidentu mēs vēlēsim aizklāti. ZZS bija ļoti kategoriska par atklātības neieviešanu prezidenta vēlēšanās, pat draudēja, ja “Vienotība” un Nacionālā apvienība atbalstīs atklātu balsojumu, tad mums vairs nebūs koalīcijas. Principialitāte, ar kādu ZZS deputāti pastāvēja par aizklātu balsojumu, rada šaubu ēnu arī par viņu vienprātīgu atbalstu Vējoņa kungam, kā arī par to, vai tur nav iespējama mums nezināma vienošanās pat ar kādu opozīcijas partiju.

Vējonis būtu pieņemams Valsts prezidents, bet es personīgi uzskatu, ka labākais prezidents būtu Levits, taču ir pilnīgi skaidrs, ka Levita kungam nav balsu.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Pārāk sakāvnieciski Šadurskis izsakās par balsīm Levitam. Tiem kas ievēlēs populāru prezidentu būs vairāki teorētiski ieguvumi nākotnē. 1. Mazajām partijām ir iespēja pierādīt ka ir iespējama sadarbība arī bez ZZS hegemonijas. 2. Saeimas prestiža celšana. 3. To politisko spēku, kas ievēl prezidentu prestiža celšana. 4. Vienotības lideriem īpaši ir svarīgi apspēlēt ZZS, lai atgūtu ticību sev un vairotu vēlētāju simpātijas.

 2. Šadurski, tu esi zem Solvitas tupeles!

 3. No tribunāla Fakti: Atbildēt

  Parunāsim mazliet par tiem, kuri tik „ārprātīgi” aizstāv Levitu.
  Ir jābūt aklam un kurlam, lai nesaprastu, kas viņš ir, vai arī tādam pašām kā viņš. Es uzskatu, ka visi tie, kuri tik briesmīgi grib redzēt Levitu Latvijas prezidenta krēslā, ir parazītiska rakstura cilvēki. Viņiem nav galvenais, lai palīdzētu tautai, bet gan, lai parazitētu uz tās miesas.
  Lai pastāvētu un normāli funkcionētu valsts, tās pamatu pamatam ir jātiek uzbūvētam uz TIESISKUMA klintsakmeņa, kas nav sadrupināms ne ar kādiem „ārkārtas” lēmumiem. Šodienas Latvija ir dibināta uz čekistu asiņainajiem pagrīdes lēmumiem. Tika noraidīts LIKUMĪGAIS deokupācijas un dekolonizācijas valstiskuma atjaunošanas plāns.
  Tātad, LIKUMĪBAS vietā ir veikts kārtējais noziegums !
  Vai kāds ir dzirdējis no šī dižā jurista kaut reizi sakām, ka ir jāatjauno tiesiskums ? Uzsveru- NEKAD viņš nav pat abstraktā veidā to pieminējis. Toties viņš ir piedalījies gandrīz visos LIKUMA PROJEKTOS, kas Latviju ir novedis pie pilnīgas iznīcības !
  Lūk, to gan ir veicis šis varenais jurists !
  Vai viņš kaut vārdu bilda pret Abrenes prettiesisko atdošanu valstij, kura divas reizes mūs okupēja un veica prātam neaptveramu genocīdu ?
  Nē !
  Vai viņš ir atklāti uzstājies par čekas maisu publiskošanu un noziedznieku tiesāšanu(čekas maisu publiskošana būtu pirmais solis uz Tiesiskuma atjaunošanu) ?
  Nē, to viņš nekad nedarīs, jo viņš strādā žīdu cionistu uzdevumā, lai iznīcinātu mūsu Tēvzemi un pasargātu čekistus no soda.

 4. Vienoti,kad jšamazina sev ienākuma nodokli,saglabājot 21% PVN pat maizei un pienam!

 5. Nelietis,jeb stulbs esi Atbildēt

  Atis>Fakts,tikai fakts 2. jūnijs, 2015 23:19 Atbildēt

  Attiecībā par Levitu,aptaujas gan liecina par pretējo!Un tautas griba ir Dieva griba!

  Nesmīdini,jeb drīzāk nemelo, aptaujas ir to pašu radītas un publicētas, kas bīda Levitu! Un nezaimo Dievu vienlaikus muldot par viltīgiem shēmotājiem, kas ar naudas un iztapoņu palīdzību imitē tautai Dieva balsi!

 6. Vai tiešām mums ir vajadzīgs kā Valsts prezidents Sesks,Zaķis vai Līdaka,ja nenobalsos rīt vairākums par Levitu?

 7. Šadurskis,Zaķis,Āboltiņa un Kalniete,protams,ir vienoti! Vai tad par to kāds vēl šaubās? Tieši tādēļ es atbalstu Levita kandidatūru!

 8. Atis>Fakts,tikai fakts Atbildēt

  Attiecībā par Levitu,aptaujas gan liecina par pretējo!Un tautas griba ir Dieva griba!

 9. Ar ko tad viņš ir labāks? Nav dzirdēts,ka viņš būtu atbalstījis pensionārus, vērsies pret otra augstākā visā pasaulē PVN saglabāšanu pārtikai,rosinājis ieviest Latvijā visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa vai vismaz samazināt Latvijā ministriju skaitu,tās apvienojot(kā,piemēram,Igaunijā un Grieķijā) pasteidzināt obligāto veselības apdrošināšanu,kas no visām 28 ES valstīm nav ieviesta vienīgi Latvijā! Neko tādu viņš nepiedāvā arī šodien,jo tad ne ZZS,ne Vienotība par viņu nebalsotu! Krēsls ir svarīgāks!Bet,ja jau viņš var piedāvāt tikai to pašu,ko Vienotība,tad neredzu iemeslu viņu īpaši atbalstīt! Lai paliek vien aizsardzības ministra amatā.Tur viņš ir daudz noderīgāks!

 10. Tauta zirga gaļu ir jau ēdusi.Gan kara laikā,gan vēl piecdesmitajos gados! Nekāda vaina! Atšķiras tikai ar savu daudz tumšāko krāsu! Ne jau visi arī šodien var,sēžot daudzajās valdēs un padomēs,saņemot dubultu algas,prēmijas un milzīgus sociālos pabalstus pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām, ēst austeres,omārus,suņus,jūras čūskas un citus eksotiskos pārtikas produktus,uzdzerot īstu franču šampānieti! Tādēļ arī šis milzīgais uztraukums,ka var tikt atstumti no siles,atteikties no dārgajiem limuzīniem,izklaides braucieniem uz Riodežaneiro,Akapulko,Havaju salām un Kaliforniju un spiesti pāriet uz cūkgaļu vakuuma iesaiņojumā,bagātīgi aizdarītu ar konservantiem,sintētiskajām krāsvielām,garšas uzlabotājiem un pastiprinātājiem un atšķaidītu ar cūku ādiņu ekstraktu un soju!

 11. Tikai Levitu,kurš domāarī par tautu,kurš neaizmirsīs arī socālās problēmas un cīnīsies par Eiropas progresīvās nodokļu sistēmas un obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu Latvijā! Partiju patriotus mums nevajag!

 12. Fakts,tikai fakts Atbildēt

  Tādu Levitu,vai Dolgopolovu negrib ne latvju tauta, ne puse Saeimas, par to Bondariņu balsis vismaz dalās.bet par kaut vienkāršo,bet gudro un pieredzējušo Vējoni balso visi domājošie, jo tas no šiem 4iem ir tomēr labākais!

 13. ZZS lieliski saprot, ka nostājoties pret Levita kandidatūru, viņa klaji parāda savu tautas izvēles sapratni Par sekām nav aizdomājušies darboņi no NA, ka ir jau ne politiska partija, bet pakalpiņi?

 14. Tā arī to Levitu uzbāž 2. jūnijs, 2015 17:40 Atbildēt

  Žulis 2. jūnijs, 2015 11:02 Atbildēt

  Es jums piedāvāju kotletes, gatavotas no zirga gaļas, vardes gaļas, čūskas gaļas un sprāguša āža gaļas.
  Izvēlieties!
  Rīkosim aptauju!
  Urā! Pārliecinošs tautas atbalsts zirga gaļas kotletēm! Mūsu tauta mīl zirga gaļu! Mūsu tautai patīk zirga gaļa. Tauta uzticas zirga gaļai. Zirga gaļa – tā ir tautas demokrātiskā izvēle!
  Līdzīgi partijas mums piedāvā savus prezidenta kandidātus.
  Tauta ir Pret Levitu 2. jūnijs, 2015 16:50 Atbildēt

  Meli,meli – nav nekāds tautas atbalsts šim treknajam valdošo kalpam
  ervins 2. jūnijs, 2015 16:42 Atbildēt

  citas tautibas cilveku mums nevajaga par prezidentu!otrkart Levita sacijums ka prezidentam nav vajadzigas plasakas pilnvaras rada uz to ka vins bus partiju marinote!mums nav tads vajadzigs!

 15. Vai nav beidzot pienācis laiks saprast, ka politikā matemātika gan nav galvenā panākumu atslēga un nosacījums?
  Kā partija ar partijas un savu līderu rīcību attiecas pret valsti, tautu, vēlētājiem, tā tauta un citi izturas pret konkrētu partiju. Būtu jābrīnas, ka Vienotība vēl ir tā partija, kura patiesībā nosaka politiskās spēles noteikumus- to gaida drīza LC un TP jau iemītā taka.Tā kā matemātika te nepalīdzēs!!!

 16. Vai ZZS saprot, ka nostājoties pret Levita kandidatūru, viņa klaji parāda savu tautas ignoranci. Par sekām nav aizdomājušies, ka ir ne politiska partija, bet pakalpiņi?

 17. Šīs vēlēšanas neizbēgami Atbildēt

  Iespaidos Latvijas politisko nãkotni… Jo vairāk un vairāk vēlētāji sāk saprast un ieinteresēties notiekošā.

 18. Lai paveikt savējo Atbildēt

  ZZS bez tumšā balsojuma nevar iztikt. Nāk prātā vārds- “tumsońi”.

 19. Ko gan var gaidīt no partijas,kura (toreiz vēl ar nosaukumu “Jaunais laiks”) valsts budžeta konsolidēšanai vispirms samazināja pensijas,arī tās,kas bija mazākas par iztikas minimumu un bērnu pabalstus,tajā skaitā desmit latus “lielo” ģimenes valsts pabalstu,kurš (pirmajam bērnam) iepriekšējā apmērā joprojām nav atjaunots?

 20. Ja ridien Latvija par valsts prezidentu neieveles Egilu Levitu tad ir vienozimigi skaidris, ka Saeimas idioti ir noziedzinieki, neskatoties uz vinu politisko, nacionalo piederibu.
  Egils Levits ir labaka kandidatura Latvijas valsts prezidentam un vinu Latvija atbalsta vairak ka 70% sim amatam.

 21. Vienotība ir ļoti saliedēta par partiju monopoltiesībām izvirzīt deputātu kandidātus un iestājas pat pret tautas vēlētu valsts prezidentu!

 22. Ja neievēlēs Levitu,tad nākošās vēlēšanas Vienotība aizies pa skujas taku ! Vai balsos pēc savas sirdsapziņas?

  • Absolūti pievienojos. Iesaku Šadurska kungam vērsties pie saviem vēlētājiem un pieņemt lēmumu Latvijas valsts interesēs nevis valdības stabilitātes vai sava krēsla ērtības ziņā. Tas nav arguments ilgtermiņā. Vīri saņemieties un esiet godīgi pret sevi un savu tautu ( tas nozīmē vēlētājiem) lai Jums pietiek drosmes, Šadurska kungs!

 23. Vienotība vienota pret Eiropas progresīvo nodokļu sistēmu-ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,neapliekamo minimumu iztikas minimuma apmērā,samazinātu pievienotās vērtības nodokli pārtikai,diferencētu kapitāla pieauguma nodokli,un pat pret
  iztikas minimuma aprēķināšanu,atraitņu pensijām,atsevišķu pensiju fondu, un obligāto veselības apdrošināšanu,kā visās citās ES valstīs,tsk.Igaunijā,Lietuvā un Grieķijā!

 24. Kā var pie varas noturēties tik nevērtīgi cilvēki, kā Šadurskis, kam iekšā nekā nav, bet visu laiku kaut kas gāžas ārā. Kā piemēram par bankomātiem Latgalē, ka cilvēku prasības pret dzīvi augot, ko nodrošinājusi Eiropa un viņi pat gribot katrā miestā bankomātu naudas izņemšanai. Kapēc tiek savēlēti tādi idioto un tad brīnāmies, ka cilvēki mūk no šīs valsts, no visas neatkarības, brīvības, no demokrātijas no stulbuma, kas pārvalda šo valsti.

 25. Nebrīnos par ZZS, kuri divdesmīt piecos Latvijas pastāvēšanas laikā valsts un tautas labā nav paveikuši neko, ja neskaita politiskā tirgus ieviesšanu Saeimā – iepērkot Rumpīti – Ulmani par
  vasts prezidentu. Šokē tautas – vēlētāja degradācija, ja izvirzot Lembergu par premjera kandidātu
  ceturtā daļa vēlētāju nobalsoja par šiem populistiem.

 26. da pofig veņņiki, cik NAcionāla “NAcionālā apvienība”, cik saskanīga “Saskaņa” un īpaši cik vieno†a ir “Vieno†ība”, tai skuju †aka garantēta!

 27. Nav cienīgi pakļauties ZZS šantāžai un bazūnēt par balsu nepietiekamību Levitam.
  Kur palikuši Jaunā laika un Vienotības principi, ja tagad ne tikai sadarbojaties ar partiju, kuras saimnieks ir par smagiem noziegumiem tiesāts cilvēks, bet pat ejat viņa pavadā?
  Ne jau visi ZZS rindās ir nelieši, daži varbūt arī vēlētos atbalstīt prezidentu, ar kuru tauta varētu lepoties? Nav izslēgts, ka arī daži no reģionālās partijas un sirdslatvišiem varētu nobalsot par Levitu.
  Uzņemot savās rindās konjunktūristus no Latgales un Olšteina klonus, Vienotība ir zaudējusi savu seju. Tā jūs pazaudēsiet savus vēlētājus.

 28. Skumjais Bruņinieks Atbildēt

  KRETĪNS!
  Kā vara, visatļautība un bezkonkurence izmaina cilvēku.
  Vienotība pasauca atpakaļ tautas padzīto Lembergu un viņa ZZS, nodrošināja smagos noziegumos apsūdzētajam totālu varu, nobruģēja Lembergam, Sudrabai un SC vairākumu Saeimā un tagad bez ierunām pakļaujās visām Lemberga iegribām.
  Un sauc to par ” valstisku pieeju”!
  Nebūtībā aizsūtīto valsts nozadzēju Lembergu , ignorējot tautas gribu, atkal ieceļ saulītē .
  TAS IR TAS ” AUGAM GUDRI”, VIENOTĪBAS GAUMĒ!
  Un kas vēl šaubās , ka Āboltiņas partija ir pilnībā pakļāvusies smagos noziegumos apsūdzētajam Lembergam?
  Sevišķi beigās man patīk liekulīgā nelieša Šadurska gvelztais:
  ” ..var parādīties kāds, kuram personīgās īpašības karjerisms dominē pār PRINCIPU STINGRĪBU..”
  Bravo!
  To saka politiķis, kura pārstāvētā Vienotība jau sen pati ir ” bez principiem” un kuras barvede Āboltiņa visvairāk atbilst:
  ” karjerisms dominē pār principu stingrību”.
  Jāsaka Blaumaņa anekdotes vārdiem –
  Vienotība, Šadurski ! Kā jūs esiet pārvērtušies pēc pilnā Lemberga ” pārstrādes” cikla iziešanas!

 29. Šoreiz visai nepārliecinošas atbildes.

Draugiem Facebook Twitter Google+