×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

“Čikāgas piecīši” vēlreiz uz skatuves


cikagas_piecisi_62

Šonedēļ Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijā balvu par “Mūža ieguldījumu populārajā mūzikā” saņēma leģendārā trimdas latviešu grupa “Čikāgas piecīši”. Tautā iemīļotā dziedošā apvienība vēl reizi aicina baudīt ansambļa sniegumu klātienē. Šovakar, 28. februārī, koncertzālē “Palladium” izskanēs gan tautā iemīļotās, gan mazāk zināmās “piecīšu” dziesmas.


 

Grupas dalībnieki viņiem piešķirto atzinību uztvēruši kā pārsteigumu, tomēr ar aizkustinājumu un pateicību – tieši tā kalpojusi par iemeslu, lai sanāktu kopā vēlreiz. Gaidāmo koncertu īpašu dara fakts, ka aktīvu muzikālo darbību “Čikāgas piecīši” ir beiguši. Lorija Vuda, viena no “Čikāgas piecīšu” balsīm, atzīst – pēc Latviju pārskanējušajiem “Čikāgas piecīšu” 50. jubilejas koncertiem 2011. gadā, lielākas uzstāšanās grupa nebija plānojusi, tomēr balva par Mūža ieguldījumu likusi pārdomāt un atsaukties “Mikrofona ierakstu” vadītājas Elitas Mīlgrāves aicinājumam kāpt uz skatuves vēlreiz.

“Koncertā pulcēsies piecīšu kvorums – pašlaik Latvijā koncertētspējīgais sastāvs – gan ansambļa dibinātājs Alberts Legzdiņš, gan Armands Birkens, arī Janīna Ankipāne, Uldis Streips, gan arī Alberts Vītols, un, protams, es,” stāsta Lorija. Uzstāšanās “Palladium” būs vienreizējs atskats uz kopā piedzīvoto un sava veida pateicības žests par publikas mīlestību.

Iecerēts dziedāt un spēlēt gan ansambļa jaunākās, gan senās, daudzu iemīļotās dziesmas ar nostalģisku pieskaņu. “Pirms koncertiem vienmēr ir iekšēja cīņa – ļoti gribas parādīt jaunākās dziesmas, kas nav Latvijas publikai plaši dziedātas un pazīstamas, taču apzināmies – ja reiz saņemam balvu par Mūža ieguldījumu, tie, kas atnāks, gribēs dzirdēt dziesmas no savas jaunības un bērnības, tādēļ neizbēgami būs kāda nostalģiska nots. Tomēr mēs nevēlamies sērot par veco laiku aiziešanu – drīzāk vēlamies visu, kas bijis, atcerēties ar mīļumu. Ceram, šī būs jauka sastapšanās,” stāsta L. Vuda.

“Spēlēsim to, ko publika vēlas dzirdēt. Ceram, ka mums piebiedrosies draugi un būs jauka sadziedāšanās. Ceram arī pavadīt laiku, ar publiku jokojot un runājot, lai vakars norit gaišā un mīlas pilnā gaisotnē. Būs laba ballīte!” teic grupas ilggadējais dalībnieks Uldis N. Streips.

Koncertā skanēs arī dziesma, ko par iemīļotāko tautas balsojumā atzinuši klausītāji.

Bet “piecīšu” līderis Alberts Legzdiņš ar smaidu piebilst – kā jau “piecīšu” izrādē, būšot romantika, patriotisms un humors. Vakara sākumā iecerēta arī Igora Lingas dokumentālās filmas “Par mani, draudziņ, nebēda” demonstrācija. Filma iznākusi arī DVD formātā.

“Ja Ziemassvētkos kāds būtu pavaicājis, vai piecīši atkal uzstāsies Latvijā, es pakratītu galvu un teiktu – esam jau atvadījušies,” teic L. Vuda. “Šis bija spontāns lēmums, taču nenoliegšu, iespējams, mēs vēl varētu sniegt kādu koncertu, tiesa, mazākā sastāvā.”

 

VARBŪT NODER

Laiks – 28. II 20.00.

Vieta – Rīga, “Palladium”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv.” www.bilesuparadize.lv.

Cena – Ls 9.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+