Foto – Shutterstock

Cilvēka smadzenes – 100D dators. Cik īsti procentu to jaudas izmantojam? 0

Mugurkaulniekiem galvas smadzenes iekļautas galvaskausa iekšienē. Anatomiskajā mugurkaulnieku nomenklatūrā, ieskaitot cilvēku, smadzenes parasti apzīmē ar encephalon, kas ir latinizēta grieķu vārda forma. Sākotnējais latīņu cerebrum kļuva par lielo smadzeņu sinonīmu. Galvas smadzenes sastāv no liela daudzuma neironu, kurus savstarpēji savieno sinaptiskās saites. Mijiedarbojoties ar šo saišu palīdzību, neironi veido sarežģītus elektriskos impulsus, kas kontrolē visa organisma darbību. Neskatoties uz patiešām vērā ņemamo pēdējo gadu laikā veikto galvas smadzeņu izpētes darbu, tās joprojām paliek liela mīkla.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Katrā ziņā, allaž dzirdot apgalvojumus, ka cilvēks izmanto, piemēram, 2% vai 10%, vai vienalga cik daudz smadzeņu potenciāla, krietni jāpiesargās, jo smadzenes tomēr nav dators, kuram var nodarbināt precīzi 5% vai pat visus 100%. Smadzenes ir ārkārtīgi sarežģīta orgānu sistēma, kas vada pārējās organisma sistēmas, piemēram, iekšējos sekrēcijas dziedzerus, kuri domāšanas procesā nepiedalās, toties līdzdarbojas kopumā visa organisma operatīvajā kontrolē. Tādējādi ir skaidrs, ka dažādās dzīves situācijās ar atšķirīgu jaudu darbojas dažādas smadzeņu daļas.

Tostarp var pieņemt, ka smadzeņu domāšanas mehānisms mēdz darboties arī praktiski 100% apjomā, balstoties zinātniski pierādītos faktos par to, ka, lai paātrinātu konkrētajā brīdī vissvarīgāko procesu, notiek daļas smadzeņu potenciāla atslēgšana stresa situācijās. Tādos mirkļos viss apkārt notiekošais it kā palēninās, un tas ir tieši tas gadījums, kad atsevišķiem cilvēkiem viss pēkšņi kļūst melnbalts vai arī pazūd skaņa vai smarža, proti, notiek smadzeņu pārslēgšanās no mazāk svarīgu faktoru uztveres uz svarīgākā maksimālu apstrādi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Smadzenēm piemīt titānisks potenciāls, taču vienalga nav iespējams lineāri salīdzināt 3–5% un 95%. Smadzenes ir spējīgas pārkārtoties atbilstoši konkrētajam uzdevumam. Tāpat nevajadzētu aizmirst, ka smadzenes visam cilvēka organismam ir kritiski svarīgs orgāns. Tajās ir dublēšanas un aizsardzības sistēmas – bez tām cilvēki pastāvīgi būtu pakļauti bojāejas draudiem, kaut vai pēc visparastākā sitiena pa galvu. Smadzenes nav vienkārši 3D, bet faktiski 100D mašīna. Proti, spējot palielināt to efektivitāti par nosacīto 1%, cilvēks savas spējas faktiski palielina vairākus simtus reižu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.