Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. janvāris, 2015
Drukāt

Cilvēka smadzenes – 100D dators. Cik īsti procentu to jaudas izmantojam?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mugurkaulniekiem galvas smadzenes iekļautas galvaskausa iekšienē. Anatomiskajā mugurkaulnieku nomenklatūrā, ieskaitot cilvēku, smadzenes parasti apzīmē ar encephalon, kas ir latinizēta grieķu vārda forma. Sākotnējais latīņu cerebrum kļuva par lielo smadzeņu sinonīmu. Galvas smadzenes sastāv no liela daudzuma neironu, kurus savstarpēji savieno sinaptiskās saites. Mijiedarbojoties ar šo saišu palīdzību, neironi veido sarežģītus elektriskos impulsus, kas kontrolē visa organisma darbību. Neskatoties uz patiešām vērā ņemamo pēdējo gadu laikā veikto galvas smadzeņu izpētes darbu, tās joprojām paliek liela mīkla.

Katrā ziņā, allaž dzirdot apgalvojumus, ka cilvēks izmanto, piemēram, 2% vai 10%, vai vienalga cik daudz smadzeņu potenciāla, krietni jāpiesargās, jo smadzenes tomēr nav dators, kuram var nodarbināt precīzi 5% vai pat visus 100%. Smadzenes ir ārkārtīgi sarežģīta orgānu sistēma, kas vada pārējās organisma sistēmas, piemēram, iekšējos sekrēcijas dziedzerus, kuri domāšanas procesā nepiedalās, toties līdzdarbojas kopumā visa organisma operatīvajā kontrolē. Tādējādi ir skaidrs, ka dažādās dzīves situācijās ar atšķirīgu jaudu darbojas dažādas smadzeņu daļas.

Tostarp var pieņemt, ka smadzeņu domāšanas mehānisms mēdz darboties arī praktiski 100% apjomā, balstoties zinātniski pierādītos faktos par to, ka, lai paātrinātu konkrētajā brīdī vissvarīgāko procesu, notiek daļas smadzeņu potenciāla atslēgšana stresa situācijās. Tādos mirkļos viss apkārt notiekošais it kā palēninās, un tas ir tieši tas gadījums, kad atsevišķiem cilvēkiem viss pēkšņi kļūst melnbalts vai arī pazūd skaņa vai smarža, proti, notiek smadzeņu pārslēgšanās no mazāk svarīgu faktoru uztveres uz svarīgākā maksimālu apstrādi.

Smadzenēm piemīt titānisks potenciāls, taču vienalga nav iespējams lineāri salīdzināt 3–5% un 95%. Smadzenes ir spējīgas pārkārtoties atbilstoši konkrētajam uzdevumam. Tāpat nevajadzētu aizmirst, ka smadzenes visam cilvēka organismam ir kritiski svarīgs orgāns. Tajās ir dublēšanas un aizsardzības sistēmas – bez tām cilvēki pastāvīgi būtu pakļauti bojāejas draudiem, kaut vai pēc visparastākā sitiena pa galvu. Smadzenes nav vienkārši 3D, bet faktiski 100D mašīna. Proti, spējot palielināt to efektivitāti par nosacīto 1%, cilvēks savas spējas faktiski palielina vairākus simtus reižu.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+