×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Cilvēks pazudis. Ko darīt?

1. Uz policiju bez kavēšanās

1no3
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Personas bez vēsts pazūd dažādu iemeslu dēļ, un katra situācija jāvērtē atsevišķi, tomēr visbiežāk tas ir saistīts ar konfliktsituācijām ģimenē, kā arī ar nepilngadīgo bēgšanu no patversmēm un bērnunamiem. Ko darīt, ja šāda nelaime skārusi arī jūsu radus, draugus, paziņas?

Konstatējot personas bezvēsts pazušanas faktu, ieinteresētajām personām nekavējoties jāvēršas tuvākajā Valsts policijas iecirknī ar iesniegumu, informējot par notikušo.

Operatīvās darbības likuma 2. panta pirmās daļas 5. punktā noteikts, ka viens no Valsts policijas operatīvās darbības (atklātas un slepenas tiesiskas darbības) uzdevumiem ir to personu meklēšana, kuras pēkšņi un bez acīm redzama iemesla pametušas savu pastāvīgo vai pagaidu uzturēšanās vietu, neievēro savu ierasto dzīvesveidu un sazināšanās ar kurām nav iespējama, kā arī nepilngadīgo un to personu meklēšana, kuras vecuma, fiziskā, garīgā stāvokļa vai slimības dēļ ir aprūpējamas, bet aizgājušas no mājām, ārstniecības iestādēm vai citām uzturēšanās vietām.

Valsts policijas operatīvā darbība var izpausties kā operatīvā izzināšana, novērošana (izsekošana), apskate, paraugu iegūšana un izpēte, personas aplūkošana, eksperiments, detektīvdarbība, korespondences kontrole, personas paustās vai uzglabātās informācijas satura iegūšana no tehniskajiem līdzekļiem, sarunu noklausīšanās, publiski nepieejamas vietas videonovērošana.

Veicot šos operatīvos pasākumus un meklējot bezvēsts pazudušo, Valsts policijas amatpersona var lemt par ziņu iekļaušanu Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā, lai noskaidrotu personas atrašanās vietu. Ja tas vairs nav nepieciešams, jālemj par ziņu dzēšanu no Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas. Būtiska piebilde: sistēmai var piekļūt tikai Valsts policijas darbinieki.

Uzraudzību pār operatīvās darbības atbilstību likumiem veic ģenerālprokurors un īpaši pilnvaroti prokurori.

UZZIŅA

• Bezvēsts pazudušo personu meklēšana Valsts policijā – tālr. 110.

• Valsts policijas mājaslapā www.vp.gov.lv ir izveidota sadaļa “Policija meklē”, kurā tiek ievietoti pazudušo personu fotoattēli, un šai informācijai ir publiska piekļuve.

  1. Uz policiju bez kavēšanās
  2. “Bezvests.lv”
  3. Izsludināšana par mirušu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+