×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Bija rotaļu biedri, izrādījās sumpurņi

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Pamazām atklājas šausmīgā patiesība. Ne jau starp­etniskas attiecības rada sašķeltību un konfliktus. Neba durstīgās ķildas koalīcijā. Tikai tagad noskaidrojas, ka pašu partijas biedri savā starpā ir cilvēks cilvēkam vilks, un tas attiecas uz visām savienībām vai apvienībām, krieviskiem vai latviskiem “spēkiem”.

Mēs domājām, ka politiķi savā vietā ir laimīgi. Viens turas patīkamā ēnā, cits tiecas uz vadošāku lomu, valdes locekļa amatu vai būt par revīzijas komisijai piederīgo, bet taču nenobungājot biedru un nepakāpjoties pāri iepriekšējā locekļa nedzīvajam ķermenim! Iekšpartijiskās debatēs aiz slēgtām durvīm viņi drusku paceļ balsi, jo vieni sliecas ieviest zināmu daudzumu sociālisma, kamēr otri pretojas, uzskatot, ka mežonīgais kapitālisms ir tonizējošākais attīstībā un valsts interesēs. Tie, kā mēdz teikt, ir ideoloģiski skatījumi katram no sava leņķa.

Taču izrādās, ka partija faktiski pastāv kā militārā zona. Jo nudien, tas taču nebūs nedz tēvzemiešu bāleliņš, nedz nabaga nevainīgs “zemnieciņš”, nedz jele kāds cits frants no malas, bet taisni tavas partijas biedrs, ilggadējs līdzgaitnieks vai nosmulējies, bet jau varaskārs zeņķis, kas ar vismelnāko skaudību uzglūnē tev iedalītam 6. numuram Vidzemes listē, kas jāsargā kā perētājvistai. Tie ir akurāt cīņu un rotaļu biedri no vienas smilšu kastes, kas slienājas kā sumpurņi un smilkst no prieka, izlasot satamborēto šīrīta avīzē, ka partijas kamerādam paslīdējusi kāja, viņš ieķēpājies nepatikšanās vai iekritis ķezā. Cik gadu no sirds un dvēseles cilvēks kalpojis dzimtajai, pašrocīgi dibinātai organizācijai – viņa numuram uz ikgadējām vēlēšanām vajadzēja būt garantētam un jau efejās ieaugušam! Bet še tev, brālīt, vasarsvētki! Iznesīgāks kandidāts uzzied kā roze dzērveņu purviņā un izstumj veco mīklu ārā no iesildītās abras. Izgrauž un aizskalo prom, liekot noslīdēt vēlēšanu listes tumšā D cauruma pakaļgalā!

Kad ziķerīgāks māceklis pārspēj skolotāju, kad partijas vadības nobučota varde pārvēršas par princesi, kamēr jūsu kariete – paliek atkal par ķirbi, būtu ērmīgi, ja rastos viegli gremošanas traucējumi. Nē, draugi, un arī tu, Brut! Te ir darbs kartupeļu mizojamam nazītim, ar ko sagādāt lēnākās un grūtākās mocības pirms ienaidnieka bojāejas!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+