Kultūra
Māksla

Cīravas muižas parkā top skulptūru taka0

Collage made with Toma Baumaņa skice, FotoJet

Līdz 30. jūlijam Cīravas pils parkā norisinās tēlniecības simpozijs “Cīravas Parka leģendas”, kurā piedalās astoņi Latvijas tēlotājmākslas pārstāvji un tiek radīta koka skulptūru taka ar septiņiem brīvi pieejamiem mākslas darbiem, liecina ieraksts rīkotāju – biedrības “Cita Abra” – sociālā tīkla Facebook kontā.

Biedrības vadītājs Pēteris Brīniņš stāsta, ka šis ir īpašs pasākums, kas tiek organizēts ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību ošu koku izmiršanai visā pasaulē, tostarp Latvijā. Simpozijā piedalās Gaits Burvis, Kristaps Andersons, Una Stahovska, Toms Baumanis, Haralds Gerts, Andrejs Rats, Pēteris Brīniņš un Rūdolfs Janovs. Līdz simpozija beigām mākslinieki Cīravas pils parkā izveidos skulptūras no vējā aplauztiem un izkaltušiem ošiem, nemainot to dabisko novietojumu.

Šāda koncepcija ļaus savu laiku nokalpojušiem kokiem piešķirt “jaunu dzīvību”, kas kalpos kā atjaunotnes simbols visiem senā parka apmeklētājiem. Osis skandināvu mitoloģijā ir pasaules, dzīvības un likteņkoks. Šī simbolika tiks ietverta skulptūrās, atveidojot mītiskus tēlus. “Cīravas pils parkam koka skulptūru taka būs labs papildinājums. Vismaz uz 10 – 15 gadiem,” piebilst P. Brīniņš. Simpozija laikā ikviens interesents aicināts apmeklēt parku un vērot koka skulptūru tapšanas procesu.

No 24. līdz 26. jūlijam Cīravas Kultūras dzirnavās jebkurš aicināts apmeklēt žurnālista un rakstnieka Paula Bankovska vadītās bezmaksas rakstniecības meistarklases “Es rakstu leģendu”. Noslēgumā dalībnieki tiks aicināti uzrakstīt leģendu par kādu no jaunajām koka skulptūrām. Labāko autoru darbus publicēs un tie kļūs par neatņemamu koka skulptūru takas “Cīravas parka leģendas” sastāvdaļu, informē simpozija rīkotāji.

Saistītie raksti

Savukārt 24. jūlijā plkst. 16 Cīravas Kultūras dzirnavās ikviens varēs piedalīties atvērtā sarunā ar skulptūru autoriem “Radošums vides attīstībā”, kurā būs iespēja uzklausīt mākslinieku uzskatus un pieredzi par mākslas iedarbību uz apkārtējo vidi.

Koka skulptūras takas atklāšana notiks 30. jūlijā plkst. 20, kad Cīravas pils parkā uz saliņas uzstāsies dziedātāja un dziesmu autore Helēna Kozlova.

LA.lv