×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

CSDD atklāj satiksmes drošības portālu bērniem

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Kampaņas “Drošs ceļš uz skolu” ietvaros piektdien atklāts drošības portāls “berniem.csdd.lv” bērniem, lai izglītotu jaunos satiksmes dalībniekus, informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Portāla projektu CSDD īstenojis sadarbībā ar mūziķi Ozolu, kurš radījis trīs singlus ar animētiem videoklipiem, kas bērniem pamāca, kā pareizi šķērsot ielu, ko nedrīkst darīt uz ielas un kā pareizi uzvesties, lai neiekļūtu satiksmes negadījumā.

“Jaunizveidotajā interneta portālā apkopoti 15 gadu laikā radītie izglītojošie materiāli, kas ietver spēles, testus, video, foto, grāmatas un citus mācību materiālus. Tie vienkāršā veidā bērniem skaidro būtiskākos noteikumus un likumus, kas jāzina satiksmes dalībniekiem. Portāls kalpos arī kā vietne, kur varēs izveidot speciālas domubiedru grupas, lai kopīgi sacenstos spēlēs un startētu CSDD, rīkotajos konkursos”, pauž CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs norādīja, ka jauno kampaņu vērtē kā pozitīvu: ” Šāda forma, kā mēs liekam domāt par drošību ir atbalstāma, ņemot vērā, ka mūsdienu jaunatne izmanto jaunās tehnoloģijas – internetu un telefonus. Bērni var paši iet cauri spēlēm un testiem, kā arī lasīt materiālus. Jebkurā gadījumā cilvēki domā savādāk, nekā tad, kad viņiem to stāsta.” Viņš arī uzsvēra, ka paralēli kampaņai skolotājiem skolās jāizglīto bērni sociālo zinību stundās.

Jau ziņots, ka kampaņas “Drošs ceļš uz skolu” ietvaros radīta pirmā interneta mājas lapa par satiksmes drošību – portāls, kurā vienuviet apkopoti visaptveroši izglītojoši un informatīvi materiāli bērniem un pusaudžiem – no pasažiera līdz moto braucējam.

Šā gada astoņos mēnešos dažādos ceļu satiksmes negadījumos cietuši jau 334 bērni vecumā līdz 14 gadiem, tostarp četri no viņiem zaudējuši dzīvību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+