×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

CSDD atsāk autovadītāju noguruma testus

Foto - LETAFoto - LETA

Testa laikā ar speciālu aparatūru tiks mērīts autovadītāju risks iemigt pie auto stūres. Interesenti noguruma pētījuma veicējus varēs pazīt pēc DUS “Statoil” anketētāja, kas no brīvprātīgajiem pētījuma dalībniekiem apkopos nepieciešamo informāciju. Pie DUS būs automašīna – kemperis, kurā notiks pats pētījums.


Līdz šim noguruma pētījumā piedalījušies vairāk nekā pieci simti autovadītāju. Trešdaļai no tiem tika konstatēts paaugstināts vai pat ļoti paaugstināts iemigšanas risks. “Mērījuma laikā, kas ilgst 11 minūtes, atsevišķi autovadītāji pat vairākas reizes piedzīvo tā dēvēto sekundes miegu. Tas liek secināt, ka daļa cilvēku pie stūres sēžas tik neizgulējušies vai pārguruši, ka viņu fizioloģiskais stāvoklis apdraud gan paša, gan citu satiksmes dalībnieku drošību,” stāsta fiziologs un pētījuma veicējs Leons Blumfelds.

Vēl CSDD ziņo, ka trešdien, 2013. gada 5. jūnijā, sakarā ar AS “Sadales tīkls” iepriekš plānotiem remontdarbiem nestrādās Ceļu satiksmes drošības direkcijas Tukuma nodaļa. Tukumā, Zemītes ielā 5. CSDD atvainojas klientiem par neērtībām. Un piedāvā pakalpojumu saņemšanai izmantot Tukumam tuvākās CSDD nodaļas Jūrmalā, Talsos vai Saldū. Plānots, ka no ceturtdienas, 6. jūnija, CSDD Tukuma nodaļā klientiem būs iespējams saņemt pakalpojumus kā ierasts.

 

Uzziņa

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar speciālistiem atsāk veikt Latvijas autovadītāju noguruma testus. Šonedēļ mērījumi tiks veikti šādās “Statoil” degvielas uzpildes stacijās (orientējoši plkst. 10 – 16):

otrdien, 4. jūnijā – Ķekavā,

trešdien, 5. jūnijā – Ogrē,

ceturtdien, 6. jūnijā – Kandavā,

piektdien, 7. jūnijā – Jelgavā,

sestdien, 8. jūnijā – Saulkrastos,

svētdien, 9. jūnijā – Slokā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+