×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

CSDD ziemas braukšanas konsultācijās piedalījušies gandrīz 1500 autovadītāju

Foto - BKSBFoto - BKSB

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajās ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijās piedalījušies gandrīz 1500 autovadītāju, informē CSDD.

Ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijas četras nedēļas norisinājās Biķernieku trasē, bet februārī tās uzsāktas arī Rēzeknē, Gulbenē un Valmierā.

Līdz šim nodarbībās piedalījušies gandrīz 1500 autovadītāju ar saviem spēkratiem. Lielāka atsaucība bijusi no stiprā dzimuma pārstāvjiem (63%), bet aktīvas konsultāciju apmeklētājas ir arī sievietes (37%).

Konsultācijās autovadītājiem tiek skaidroti drošas braukšanas pamati, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiek sniegti skaidrojumi  par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Vienlaikus ar konsultācijām tiek veikts arī pētījums par automobiļu riepu stāvokli.

“Satraucošs ir mūsu pētījumā atklātais fakts, ka 10% automašīnās riepu protektora dziļums ir 4 mm un mazāks, turklāt bieži vien šo spēkratu riepu vecums pārsniedz 10 gadus. Ar šādām riepām apbraukt šķērsli praktiski nevar, turklāt bremzēšanas ceļš pie ātruma 50 km/h  uz slidena seguma ir vairāk nekā 100 metri,” stāsta Biķernieku trase drošas braukšanas eksperts Normunds Lagzdiņš.

Nākamajā ziemā CSDD drošas ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijas plāno turpināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+