×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. decembris, 2013
Drukāt

Dabas aizsardzības nākamo gadu prioritāte – sugu biotopi (2)

Foto - Andris EglītisFoto - Andris Eglītis

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) nākamā gada sākumā cer apstiprināt tās darbības stratēģiju turpmākajiem trim gadiem, par prioritāti nosakot sugu biotopu aizsardzību, intervijā aģentūrai LETA atklāja pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Viņa sacīja, ka DAP darbības stratēģija ir tapusi sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām. Bērziņa pauda cerību, ka šo stratēģiju apstiprinās nākamā gada sākumā, līdz ko VARAM būs pieņēmusi savu darbības stratēģiju.

DAP stratēģija esot paredzēta turpmākajiem trim gadiem, un tajā esot definēti galvenie darbības virzieni un prioritātes, lai noteiktos mērķus trīs gados varētu izpildīt. Darbības prioritāte būšot sugu biotopu aizsardzība, kas gan nenozīmējot, ka tiks ieviesti kādi totāli aizliegumi.

“Jāsaprot, ka biotopu stāvoklis ir ļoti atkarīgs no tā, kā mēs par tiem rūpējamies un apsaimniekojam. Tās pašas bioloģiski vērtīgās pļavas – to ir palicis pavisam maz. Un, ja mēs tās nepļausim vai nenoganīsim, tās ies zudumā,” intervijā aģentūrai LETA skaidroja Bērziņa.

Būtiska loma dabas aizsardzībā arī būs sabiedrības izglītošanai, jo, ja tā nezinās, kas un kā ir jādara, un nesapratīs, kāpēc ir jādara, tad viena valsts iestāde nespēs nosargāt dabu, uzskata DAP ģenerāldirektore. “Tas ir mūsu visas sabiedrības uzdevums – nosargāt dabu,” viņa piebilda.

Pēc Bērziņas domām, ar kampaņām kādā konkrētā brīdī var pievērst sabiedrības uzmanību atsevišķam aktuālam jautājumam, taču, lai cilvēki izprastu un rīkotos, sabiedrības izglītošanas darbam ir jābūt sistemātiskam.

Visu interviju ar DAP ģenerāldirektori Sandru Bērziņu lasiet aģentūras LETA sadaļā “LETA+”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lielāki kaitnieki par šiem ,,dabas draugiem,, nevar būt. Šitāda Bērziņu Sandra, kura savu mūžu nav bijusi ne normālā mežā, ne kādreiz bijusi siena vai kartupeļu talkā un kura dzīvē neprot atšķirt baraviku no suņusēnes grib kaut ko runāt par dabas aizsardzību. Viņas skatījumā tas kas neaug tādam stulbam pilsētniekam ar roku aizsniedzamā vietā un pāris soļi ir jāpaiet nost no lielceļa lai ieraudzītu – tas skaitās jau dabas aizsargājams. Kur mēs esam tikuši ar to – mežacūkas, brieži iznīcina sējumus, bebri visu veiksmīgi appludina un pārveido visu biotopu. Tā kā šī dabas draugu kompānija visu laiku ir tikai lielāko tiesu kaitējusi nevis nesusi kādu labumu citiem, sabiedrībai. Vienīgais labums ir šo dabasdraugu kabatās kur ieplūst visādi eiropas līdzekļi un tekoša traucēšana tiem, kuri kaut ko dara. Es te nerunāju par lielajām saimniecībām kuras tiešām derētu ļoti stingri pieskatīt, bet mazās saimniecības ir ļoti tālu no 21 gs. ekstrām un 90% turas pie vectēvu metodēm kuras tieši sadzīvoja ar apkārtējo vidi.

    • Tas, ko saucat par “normālu” mežu, ir cilvēka veidots mežs. Ne tuvu tam ko dabas draugi vēlas aizsargāt. Īstā mežā Jūs pats neesat bijis, jo tāds mežs ir ar dobumainiem kokiem, sūnām, piepēm, ķērpjiem uz kritušiem, pūstošiem, sausiem, stāvošiem kokiem u.c. Jūs pazīstat tikai tādu mežu, kurā visi beigtie koki ir izvākti pa tīro. Jūsu vēlmes robežojas tikai ar peļņu, tāpēc interesē veseli koki jeb tādi koki, kuros nekas nedzīvo no lielās dzīvo radību daudzveidības. Ja kādas sugas sastopmas gandrīz visur, tas nenorāda uz daudzveidīgu vidi, bet gan degradētu, cilvēka pārveidotu.
      Jūsu nopeltās mežcūkas, brieži jaucas cilvēka iekoptās teritorijās tikai un vienīgi pašu cilvēku darbības dēļ — cilvēki zvēriem katru paltību vēlas atņemt un izmantot pēc saviem mantkārīgajiem ieskatiem. Sadrumstalotās mežu platības kļūst nepiemērotas dzīvei un barībai. Barību vieglāk iegūt pie cilvēka, jo tas ir tik tuvu iespraucies visos zemes pleķīšos… ka pats cilvēks ir kā slimība, kas visu zemi parņēmis, nerēķinoties ar citām zemākām radībām.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.8
Alūksne +10.1
Daugavpils +13.0
Saldus +14.2
Liepāja +14.5
Jelgava +13.9
Ventspils +10.3
Limbaži +10
Madona +12.1
Rēzekne +11.7
Draugiem Facebook Twitter Google+