×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2013
Drukāt

Dabas muzejā var aplūkot Kanādas vēstnieka Latvijā fotogrāfiju izstādi

Foto-LETAFoto-LETA

Kanādas vēstnieks Latvijā Džons Morisons akreditācijas vizītes laikā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī.

Latvijas Dabas muzejā skatāma Kanādas vēstnieka Latvijā Džona Morisona (attēlā) fotogrāfiju izstāde “Arktikas noslēpumi”, aģentūru LETA informēja Kanādas vēstniecības sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Matule.

Izstādē redzamas vairāk nekā 30 fotogrāfijas, kas tapušas Kanādas Arktikā laikā no 1969.gada līdz 1972. gadam, kad, studējot universitātē, fotogrāfiju autors vasaras brīvlaikos piedalījās zinātniskā ekspedīcijā Kanādas Tālajā Arktikā.

Fotogrāfijās atklāts Arktikas pārsteidzošais skaistums ar tās ledājiem, aisbergiem un mežonīgo dabu. Tajās iemūžināts arī pētniecības darbs un pētnieku komandas sadzīve.

Vēstnieks par izstādi sacījis: “Tā ilustrē to, kas mani iespaidoja visvairāk, – spējā pāreja no ziemas uz vasaru gan uz zemes, gan jūrā, kas vienlaikus šķiet dramatiska, taču ir tik neaprakstāmi skaista. Tālā Arktika ir tuksnesis bez kokiem, kas deviņus mēnešus gadā ir ieskauts sasalušā klusumā. Taču neilgajā atkušņa laikā tajā mutuļo upes, citādi vienmēr skarbajos apvidos uzplaukst savvaļas puķes, bet lapsas, muskusvērši, roņi un citi savvaļas dzīvnieki izbauda īsās vasaras dvesmu.”

Izstādes nosaukums “Arktikas noslēpumi” attiecināms ne tikai uz zinātniskajām atklāsmēm, bet arī uz visskarbākās un vismazāk apceļotās pasaules daļas negaidīto skaistumu.

Izstāde skatāma līdz 31.oktobrim.

Džons Morisons pievienojās Kanādas ārlietu dienestam 1985.gadā. Viņš ir strādājis Kanādas vēstniecībās Ķīnā un Japānā, kā arī Kanādas Tirdzniecības birojā Taivānā. Morisons ir ieņēmis vairākus augstus amatus Kanādas Ārlietu departamentā, tostarp bijis Austrumeiropas un Balkānu, kā arī Ķīnas un Mongolijas nodaļu direktors. Vēstnieks daļu savas karjeras ārlietu dienestā ir pavadījis, pārstāvot Kanādas intereses Krievijā, Serbijā, Maķedonijā un Melnkalnē. Patlaban Morisons ir Kanādas vēstnieks Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+