×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

Dainis Īvāns filmai par Atmodas laiku ierunā savu 1989. gada radiorunu

Andreja Strokina fotoAndreja Strokina foto

Jaunās režisores Madaras Dišleres topošajai spēlfilmai “Paradīze ‘89”, kas top studijā “Tasse Film” ar Nacionālā Kino centra atbalstu programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un stāsta par Atmodas laiku, šodien Dainis Īvāns ieskaņoja savu radio runu, kas skanēja 1989. gada 23. augustā, pastāstīja “Tasse Film” pārstāve Aiga Dakule.

Filma “Paradīze ‘89” ir balstīta uz režisores Madaras Dišleres bērnības atmiņām, tas ir laiks, kad Latvija kā neatkarīga valsts bija tikai vēl sapnis, un katrā no mums bija mazi sapņi par to, kāda būs atkal brīvā Latvija.

2016. gada vasarā filmas Paradīze ‘89 vajadzībām tika rekonstruēts leģendārā Baltijas ceļa fragments un tā kļuva par vērienīgāko masu skatu filmēšanu Latvijas kino nesenajā vēsturē ar apmēram 700 dalībniekiem.

Filmas skaņu celiņam nepieciešami arī tālaika audiomateriāli, bet izpētē atklājās, ka tobrīd populārā politiķa, Tautas frontes vadītāja Daiņa Īvāna uzruna tautai nav saglabājusies nevienā arhīvā, tikai paša Īvāna pierakstos. Tāpēc Dainis Īvāns piekrita filmas vajadzībām ierunāt šo tekstu, kopā ar filmas režisori Madaru Dišleri un skaņu režisoru Ernestu Ansonu atsaucot atmiņā Atmodas laika sajūtas.

Filma finansēta Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kas paredz tuvākajos divos gados līdz Latvijas valsts jubilejai uzņemt kopā 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas. Pirmā pirmizrāde programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei gaidāma jau 2017. gada augustā, bet Madaras Dišleres spēlfilmas Paradīze ’89 pirmizrāde plānota 2018. gada februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+