Ekonomika
Darbs

Darba devēji uzrunās tautiešus: tic, ka profesionāļi brauks mājās1


Viens no darba devējiem, kas uzrunās aizbraucējus, būs “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
Viens no darba devējiem, kas uzrunās aizbraucējus, būs “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
Foto: LETA

Lai Latvijas darba tirgum piesaistītu ārzemēs dzīvojušos latviešus, ceturtdien, 18. oktobrī, tiks organizēta Tiešsaistes karjeras diena. Divpadsmit darba devēji “Facebook” tiešraidē informēs par aktuālajiem darba piedāvājumiem, prasībām un darbā pieteikšanās kārtību, kā arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Iespēja iepazīstināt ar sevi

Pirmās tiešsaistes karjeras dienas dalībnieki, kas centīsies pārliecināt aizbraukušos latviešus atgriezties un strādāt Latvijā, būs mūsu valstī labi pazīstami uzņēmumi, piemēram, “Tele2”, “Draugiem Group”, “Rimi”, “Transcom”, “Swedbank” u.c. Kopumā runātāji pārstāvēs dažādas uzņēmējdarbības nozares, piemēram, tehnoloģiju, mazumtirdzniecības, finanšu un biznesa. Savukārt valsts un reģionālos darba devējus pārstāvēs Nacionālie bruņotie spēki, Daugavpils dome un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS”.

“Patiesi ticam, ka Latvija ir laba vieta, kur dzīvot un strādāt. Mūsu vidū ir vairāki kolēģi, kuri savulaik ir strādājuši un mācījušies ārvalstīs un šobrīd nolēmuši atgriezties Latvijā,” optimistiski saka auditorkompānijas “PricewaterhouseCoopers” (PwC) Biznesa konsultāciju nodaļas vecākā konsultante Inese Dosē. Piedaloties šajā tiešraidē, uzņēmums vēlas iedrošināt arī citus tautiešus atgriezties. “Lepojamies, ka bieži esam klāt valstij nozīmīgos jautājumos un mūsu kultūra ir cieņpilna un izaugsmi veicinoša. Gan jauniešiem, gan pieredzējušiem speciālistiem piedāvājam elastīgu darba vidi un iespēju pastāvīgi attīstīties.”

Arī “LATRAPS” valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža ir pārliecināts, ka daudzi profesionāļi ir gatavi atgriezties mājās, “viņiem tikai jāsatiek savs darba devējs”. “Domājot par savu un Latvijas nākotni, esam iesaistījies kustībā “Latvija strādā”. Ticu, ka šis ir viens no veidiem kā atgūt atpakaļ aizbraukušos Latvijas valstspiederīgos profesionāļus. Tādēļ jāsaka paldies kustības veidotājiem. Rīkojot šādas tikšanās, profesionāļiem ir iespēja iepazīties ar saviem nākamajiem darba devējiem un mums iepazīstināt viņus ar savu piedāvājumu strādāt pie mums.”

Atslēgas kanāls – sociālie mediji

“Darba devējiem sasniegt Latvijas valstspiederīgos ārzemēs un veidot ar viņiem dialogu nav viegli. Lai to paveiktu, uzņēmumiem ir jāmainās un jāpielāgo savas personāla atlases metodes, ko daudzi uzņēmumi šobrīd ir sākuši darīt, arī mēs – “Tele2″,” skaidro uzņēmuma komercdirektors Raivo Rosts, kas pārstāv arī kustību “Latvija strādā”.

Viens no būtiskiem kanāliem, lai uzrunātu Latvijas valstspiederīgos ārvalstīs, viņaprāt, ir sociālie mediji.

“Tieši tāpēc nolēmām eksperimentēt ar formātu un piedāvāt kustības partneriem veidot sarunu ar aizbraucējiem tiešsaistē. Ceram, šāds formāts palīdzēs abām pusēm – gan cilvēkiem, kas vēlas atgriezties un strādāt Latvijā, gan uzņēmumiem, kas meklē darbiniekus.” Tiešsaistē darba devēji aicināti stāstīt par vakancēm, kas varētu interesēt loģistikas, mārketinga un IT speciālistus, nodokļu konsultantus, auditorus, lauksaimniecības tehnikas mehāniķus, klientu konsultantiem u.c. Tāpat īpaša uzmanība tiks pievērsta darba iespējām reģionos.

Tiešraidi rādīs kustības “Latvija strādā” “Facebook” lapā plkst. 19.30.

LA.lv