Ekonomika
Darbs

Darba ņēmēji nosauc TOP darba devējus0

Foto – Shutterstock.com

Interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia” paziņojis darba ņēmēju aptaujas rezultātus ” TOP darba devējs 2017″.

Pirmo reizi vēsturē par TOP darba devēju 2017 jeb iekārotāko darba devēju tika atzīta “SEB banka”, kas augsto novērtējumu ieguvusi, pakāpjoties sarakstā par 23 vietām, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada rezultātiem.

Par iekārojamāko darbavietu valsts pārvaldē respondentu balsojumā kļuva Latvijas banka, savukārt titulu “Gada izaugsme” – darba devējs, kas sarakstā ir pakāpies par visvairāk pozīcijām uz augšu, ieguva – AS “Cēsu alus”.

“Aptaujas rezultāti atspoguļo izteiktu tendenci: visvairāk iekārotais darba devējs aizvien biežāk darba ņēmēju vērtējumā ir viņu pašreizējā darbavieta. Šajā gadā par savu pašreizējo darba devēju ir nobalsojuši vairāk nekā 60%, trīs gadu laikā šim rādītājam pieaugot par 20%,” stāsta “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš.

“Lai priekšrocības, ko sniedz atrašanās labāko darba devēju topa augšgalā, varētu izmantot aizvien vairāk uzņēmumu, šogad pirmo reizi īpašos iekārotāko darba devēju zīmogus iegūs katras kategorijas topa trijnieks. Gadiem ejot, šie zīmogi ir pierādījušies kā vērtība jaunu darbinieku piesaistē un tiek aktīvi izvietoti gan uzņēmumu mājaslapu karjeras sadaļās un darba sludinājumos, gan uzņēmumu birojos, darba telpās un filiālēs,” viņš komentēja.

Nosakot iekārotākās darbavietas biznesa sektoros, kur balsošanai tika piedāvāti pēc noteiktiem kritērijiem atlasīti uzņēmumi, titulu TOP darba devējs 2017 ieguva:

FINANŠU SEKTORĀ sesto gadu pēc kārtas – “Swedbank”,

TRANSPORTA un LOĢISTIKAS sektorā – AS “Air Baltic Corporation”,

TIRDZNIECĪBAS sektorā – SIA “Circle K Latvia”,

IT un TELEKOMUNIKĀCIJU – SIA “Latvijas Mobilais telefons”,

RAŽOŠANAS sektorā – AS “Latvenergo”.

Savukārt otro gadu pēc kārtas par visaugstāk novērtētāko darba devēju sabiedriskajā ēdināšanā kļuva AS “LIDO”.

Aptaujā tika noskaidrots, ka iekārojamākie darba devēji reģionos arī saglabājuši savas līdera pozīcijas:

Kurzemē – SIA “Ventspils nafta” termināls”,

Zemgalē – AS “Dobeles dzirnavnieks”,

Vidzemē – AS “Cēsu alus”,

Latgalē – AS “Latvijas maiznieks”.

Aptauju “TOP darba devējs 2017” veica vadošais interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia” no pērnā gada 12. decembra līdz šī gada 24. janvārim. Šogad aptaujā piedalījās turpat 7 000 respondentu no visas Latvijas.

CV-Online ir starptautisks interneta personāla atlases uzņēmums, kas Latvijā darbojas kopš 1999.gada, ieņemot pārliecinošas tirgus līdera pozīcijas. CV-Online Latvijā pārvalda karjeras portālus CV.lv un Visidarbi.lv, kā arī personāla atlases uzņēmumu CV-Online Recruitment. Kopš 2012. gada CV-Online ietilpst Somijas mediju koncerna Alma Media sastāvā.

LA.lv