×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

Darbdiena olimpiāžu starplaikos


lok_publ

“Ar interesi izlasīju rakstu ”Darbdiena CVK vēlēšanu starplaikos” (“LA”, 11.04.2012). Arī Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) ir līdzīgi spriedzes periodi ik pēc diviem gadiem, kad pārmaiņus notiek “vasaras un ziemas olimpiskās spēles. Bet ko šī cienījamā organizācija dara starpspēļu periodā, cik darbinieku tajā strādā un kāds ir viņu atalgojums?” vaicā mūsu lasītājs Kārlis Krūza.


 

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis savā birojā ir kopš pusdeviņiem. Kad tiekamies, viņš ir parakstījis vairāk nekā 300 atzinības rakstu skolām par dalību konkursā “Olimpiskais Ekobuss”, pārbaudījis e-pasta saturu. Vēlāk dienas laikā viņam būs jāpārbauda apbalvojumu dizains konkursa uzvarētājiem, jārunā par jaunajiem olimpiskajiem kandidātiem. Pēc tam viņš apmeklēs Olimpisko centru un Latvijas Olimpiešu sociālā fonda padomes sēdi. Būs jāsāk arī pārskatīt LOK jaunais buklets angļu valodā un terminoloģija tulkojumam uz angļu valodu filmai “Olimpiskās balsis un atbalsis”.

Ārvalstu braucienos ik gadu viņš dodas trīs līdz četras reizes gadā – uz Eiropas un pasaules līmeņa darba semināriem vai sanāksmēm kopā ar citiem nacionālo olimpisko komiteju vadītājiem. Komandējumu gan ir vairāk, ja viņam jādodas ārpus Latvijas arī sakarā ar dalību Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas komisijā.

Ar A. Vrubļevski tiekamies tikai mazliet vairāk nekā divus mēnešus pirms Londonā gaidāmajām vasaras olimpiskajām spēlēm, tomēr viņš apgalvo, ka komitejas darba diena no ierastās pašlaik atšķiroties pavisam nedaudz.

 

LOK darba kārtību ik gadu nosaka četri starptautiski notikumi – tai jānodrošina Latvijas pārstāvniecība ne tikai pieaugušo, bet arī jaunatnes olimpiskajās spēlēs un citās starptautiskās sacensībās. Komiteja vēl organizē pasākumus pašu mājās – Latvijas pieaugušo un jaunatnes olimpiādes, dažādas amatieru sacīkstes, ikgadējo Olimpisko dienu septembra beigās ar kolektīvu rīta rosmi visā Latvijā u. c.

 

Komiteja nepārtraukti seko līdzi ap 350 līdz 400 Latvijas sportistu gaitām un viņu rezultātiem starptautiskās sacīkstēs olimpiskajos sporta veidos.

“Jau šodien man jādomā par visiem pasākumiem, kas LOK jānodrošina līdz 2018. gadam, kad Korejā notiks ziemas olimpiskās spēles,” teic A. Vrubļevskis.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis saņem valsts sekretāra atalgojumam atbilstošu darba samaksu – līdz 1915 latiem mēnesī pirms nodokļu nomaksas. LOK pastāvīgi strādā 15 darbinieki. LOK darbinieku atalgošanai pērn izdoti 240 780 lati pirms nodokļu nomaksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+