Kultūra

Darbnīcā “Zivs kāpj kokā” mācīs iesaistīt bērnus radošā darbā 0

Publicitātes foto

Turpinoties Bērnu kultūras mēneša pasākumiem, 17. un 18. oktobrī, Rīgā norisināsies darbnīca “Zivs kāpj kokā”, kurā mākslinieki no Vācijas, Spānijas un Nīderlandes dalīsies pieredzē un ieteikumos, kā radošajā darbā iesaistīt bērnus un vadīt publiskus pasākumus, portālam LA.lv pastāstīja Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Piektdien, 17. oktobrī, no plkst.14 līdz 17 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks meistarklase topošajiem mākslas skolotājiem. Pieredzē dalīsies mākslinieki Žanete Abē (Vācija), Boriss Brinks (Nīderlande) un Virgīnia Amestoja (Basku zeme).

Savukārt sestdien, 18. oktobrī, no plkst.11 līdz 14 mākslas izglītības centrā “Trīs krāsas” (Miera ielā 33, Rīgā) notiks mākslinieku un bērnu radošā darbnīca. Mākslinieki dalīsies savā pieredzē par radošo darbnīcu vadīšanu un ieteikumos, kā savienot mākslinieka ikdienas darbu ar publisku mākslas pasākumu ideju izstrādi, organizēšanu un vadīšanu.

Tāpat sestdien, 18 .oktobrī, turpināsies dažādo Eiropas valstu iepazīšana Rīgas skolās un bērnu un jauniešu centros. Pamatskolā “Rīdze” (K.Valdemāra ielā 2, no plkst.13 līdz 16) ar ģitārspēles meistariem, futbola turnīru un citiem pasākumi varēs iepazīt Portugāli un Rumāniju, BJC “IK Auseklis” (Silciema iela 3, no plkst.12 līdz 17) interesenti aicināti mācīties somu polku, izgatavot briedi Rūdolfu un citādāk iepazīt Somiju un Zviedriju.

BJC “Mīlgrāvis” (Baltāsbaznīcas iela 14, no plkst.12 līdz 17), iepazīstot Čehiju un Grieķiju, ģimenes ar bērniem aicinātas uz daudzveidīgu pasākumu programmu, tostarp, iegriezties pie krietnā kareivja Šveika, mācīties ugunīgās grieķu dejas sirtaki pamatsoļus. Savukārt Beļģija un Slovākija būs pārstāvēta Praktiskās estētikas skolā (Burtnieku iela 34, no plkst.12 līdz 16).

Tāpat 18. oktobrī notiks arī bērnu darbnīca izstādē “kidsroomZOOM! Riga” (Alberta ielā 12-7, no plkst.12 līdz 15). Šoreiz tā būs slow-motion animācijas darbnīca ar RIJADA konstruktoriem.

Sestdien ar izrādi Džanni Rodāri “Sīpoliņa piedzīvojumi” sāksies bērnu izrāžu festivāls “Umurkumurs”. Izrāde notiks Rīgas Skolēnu pilī (K.Barona iela 99) plkst.13.

26.oktobrī teātra festivāls noslēgsies ar Nīderlandes teātra “Tryater” viesizrādēm un meistarklasēm, kurās “Tryater” pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas bērniem nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Izrādes un meistarklases pieejamas bezmaksas.

Svētdien, 19. oktobrī, Sarkandaugavā bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24, no plkst.13 līdz 16) turpināsies digitālās pilsētas veidošana darbnīcā “Mana Metropole” un uz izglītojošām nodarbībām ģimenes ar bērniem gaidīs vairāki Rīgas muzeji.

LA.lv