Latvijā
Izglītība

Darbu varētu zaudēt 160 pirmspensijas vecuma skolotāju7

Foto – LETA

Pirmspensijas pabalstu piešķiršanu pedagogiem varētu nodrošināt izmantojot budžeta līdzekļus neparedzētiem gadījumiem, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Skolu tīkla reorganizācijas rezultātā darbu varētu zaudēt līdz 160 pedagogiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu. Viņiem paredzēts nodrošināt pabalstu jeb sociālo spilvenu 65% apmērā no algas līdz pensijas vecuma sasniegšanai. Labklājības ministrijas aplēses liecina, ka tam būtu nepieciešami no 800 tūkstošiem līdz 1,2 miljoniem eiro.

Šadurskis informēja, ka Finanšu ministrija ir noraidījusi IZM pieprasījumu jaunajās politiskajās iniciatīvas par pirmspensijas pedagogu pabalstiem, jo nav zināms konkrēts skaitlis. IZM tagad ir jāsagatavo atbilstošs normatīvais akts un līdzekļus pabalstu piešķiršanai varētu meklēt neparedzētiem gadījumiem atvēlētajā finansējumā. Vienlaikus ministrs pieļāva, ka nākamgad skolotāju, kuriem vajadzēs maksāt šādus pabalstus, nebūs pārāk liels.

Vēstīts, ka savukārt pedagogiem , kuri jaunāki par 60 gadiem, zaudējot darbu būs iespēja pārkvalificēties. Šadurskis norādīja, ka šobrīd tiek attīstīta profesionālās izglītības iestādes, kurās varētu strādāt arī darbu zaudējušie mācībspēki.

Tāpat ziņots, ka šogad apstiprināta deviņu skolu likvidācija, astoņas izglītības iestādes reorganizēs, mainot īstenoto izglītības pakāpi, bet 15 izglītības iestādes apvienos vai pievienos citai izglītības iestādei.

Pedagogiem, kuri būs sasnieguši 60 gadu vecumu un zaudēs darbu skolu apvienošanas, reorganizēšanas vai likvidēšanas rezultātā, Labklājības ministrija izveidos speciālu “sociālo spilvenu”. To veidos summa 65% apmērā no pedagoga algas, kuru aprēķinātu, izmantojot jaunā pedagogu algu modeļa formulu. No šīs summas arī maksās nodokļus, lai nesamazinātu nākotnē iegūstamo pensiju.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir aprēķinājusi, ka šādi pedagogi varētu būt aptuveni 160.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Latvijas pilsone pārvērtē savas spējas Maskavā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Krāslavas centrā noticis divu iedzīvotāju slepkavības mēģinājums
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Meita uzbruka mātei: noslēdz izmeklēšanu par slepkavību Pāvilostas novadā
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Daugavpilī labots nacionālais siltuma rekords
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
2 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
34 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 3
2 stundas