×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

«Daugavas vanagi» gatavi savu cieņu aizstāvēt tiesā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Deputāte Irina Cvetkova (“Saskanas centrs”) paziņojusi, ka “Daugavas vanagi” ir nacistisko organizāciju un Trešā reiha ideju turpinātāji. Organizācija gatava savu cieņu aizstāvēt tiesā.

 

 

“Ideoloģiski “Daugavas vanagi” ir nacistiskā režīma atbalstītāji un sekotāji. Tā ir Trešā reiha ideju turpināšana, un es par to esamu pilnīgi pārliecināta,” šādu viedokli deputāte pauda intervijā televīzijas raidījumam “Vopros s pristrastiem” (“Jautājums ar ievirzi”), komentējot diskusijas izraisījušā Bauskas pieminekļa atklāšanu. Deputātes skarbie izteicieni samulsināja pat otru raidījuma viesi – kustības “Pasaule bez nacisma” pārstāvi Valēriju Engelu, kurš viņai nepiekrita, paskaidrojot, ka vietējie nacionālisti tomēr nerunā par rasu teorijas elementu ieviešanu.

Uz deputātes izteikumiem jau reaģējusi biedrība “Daugavas vanagi”. “Laikā, kad Latvijā norisinās vairākas iniciatīvas sabiedrības saliedēšanai, ārkārtīgi pārsteidzoši un apbēdinoši ir tas, cik viegli Cvetkovas kundze nosauc Latvijā darbojošos labdarības organizāciju par nacistisku,” raksta “Daugavas vanagu” Daugavgrīvas nodaļas vadītājs Edgars Engīzers.

 

Viņaprāt, šādi deputāte atražo padomju propagandas radītos mītus par visiem trimdas latviešiem kā Latvijai nevēlamām personām, šo nevēlamību raksturojot ar PSRS ieviesto smagāko lamuvārdu – fašisti. “Daugavas vanagu” organizācijai nekad nekas ar nacisma idejām kopīgs nav bijis.

 

Sākot jau no tās dibināšanas laika ASV okupācijas zonas pārvietoto personu nometnēs, kur sevišķi liela uzmanība tika pievērsta nacistisku ideju novēršanai. “Daugavas vanagi” ir darbojušies demokrātisku, antinacistisku un antikomunistisku ideju vadīti,” atklātā vēstulē raksta Engīzers. Tādēļ “Daugavas vanagi” pieprasa deputātei atsaukt savus izteicienus un publiski atvainoties organizācijas biedriem.

Deputāte Cvetkova vakar pēc Saeimas sēdes man atzina, ka “Daugavas vanagu” vēstuli vēl neesot izlasījusi un vismaz pagaidām nedomājot nevienam atvainoties vai atsaukt savu viedokli. Lūgta paskaidrot, kādēļ viņa šo organizāciju uzskata par nacistiskā režīma atbalstītāju, deputāte paskaidroja, ka viņas pārliecības pamatā esot pasākumi, ko “Daugavas vanagi” rīko vai atbalsta, piemēram, leģionāru gājienu 16. martā vai Bauskas memoriāla izveidi. Interesanti, ka Cvetkova, kas arī agrāk skarbi izteikusies pret “neīstajā pusē karojušajiem” Otrā pasaules kara veterāniem, strādā Sabiedrības saliedētības komisijā. Vēl šonedēļ viņa tika apstiprināta arī īpašā komisijas darba grupā, kas darbosies Otrā pasaules kara veterānu samierināšanai. Komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība) nevēlējās komentēt savas kolēģes izteicienus, taču atzina, ka sabiedrības saliedētībai šādi publiski apvainojumi nenāks par labu.

“Daugavas vanagu” pacietības mērs ir pilns. Organizācijas pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš pastāstīja, ka gadījumā, ja pieprasītā atvainošanās netiks saņemta, biedrība vērsīšoties tiesā pret deputāti par neslavas celšanu.

 

“Mūs apvaino regulāri, parasti tam seko satraukums, un tad nomierināmies – līdz nākamajai reizei. Taču tagad tas vairs nav izturams un ir jāiet līdz galam,” sacīja Krūmiņš.

 

Šeit jāpiebilst, ka dažādus apvainojumus “Daugavas vanagiem” nākas pieciest ne vien no atsevišķiem, kategorijās “balts–melns” domājošiem krieviskiem deputātiem, bet arī oficiālās varas pārstāvjiem. Pirms pāris gadiem Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis nicīgi izteicās, ka “Daugavas vanagi” esot saujiņa radikāļu, kam patiesībā neesot nekāda sakara ar leģionāriem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šo kremļa pa…. u obligāti ir jāiesūdz tiesā ,lai vienreiz aizver savas netīrās žaunas !!! Visi šie krievnacistu padibenes perfekti zina vēsturi gan par Staļina zvērībām,gan sarkanarmijas noziegumiem un izvarošanām Eiropā,gan par okupāciju un citām komunistu nelietībām .Un ja šodien kāds cilvēks grib to noliegt,tad viņš ir trīskārtīgs nelietis !

Draugiem Facebook Twitter Google+