×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Dāvina grāmatas skolām visā Latvijā 


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Svinīgā atmosfērā “Draudzīgā aicinājuma” kustības atbalstītāji, arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, vakar godināja savas pirmās un mīļākās mācību iestādes, kopumā apdāvinot 126 skolas.


“Manuprāt, tā ir laba cilvēciska iespēja – dāvināt grāmatas. Lai arī internets dod lielas iespējas, tomēr grāmata ir pamats stabilai izaugsmei un attīstībai. Tā atspoguļo kaut ko ļoti fundamentālu mūsu dzīvē,” uzrunājot ap 70 Latvijas skolu pārstāvju un citu viesu, Melngalvju namā vakar sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidents tādējādi pauda savu atbalstu pirmdien sāktajai akcijai “Draudzīgā aicinājuma dienas”, kuru laikā no 23. līdz 29. janvārim ikviens ir mīļi aicināts atcerēties savu skolu, uzdāvinot tai kādu grāmatu. Izskanot uzrunai, Valsts prezidents grāmatas dāvināja un paldies vārdus par labu skološanu teica trim mācību iestādēm – Nītaures vidusskolai, Siguldas Valsts ģimnāzijai un Siguldas vidusskolai. Viņš ar grāmatu sumināja arī Strazdumuižas internātvidusskolu, kur mācās bērni un jaunieši ar nopietniem redzes traucējumiem.

Katru no 120 Rīgas skolām ar Andreja Johansona grāmatu “Latvijas kultūras vēsture” sveica SIA “Rīgas nami”. Uzņēmums, kas jau pērn atdzīvināja savulaik Kārļa Ulmaņa izteikto “Draudzīgā aicinājuma” iniciatīvu – grāmatu dāvināšanas tradīciju. “Ikviens skolā ir saņēmis ko labu un vērtīgu. Šī ir iespēja kaut ko labu un vērtīgu skolai dot arī atpakaļ,” sacīja SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs.

Rīgas skolas sumināja arī pārējie akcijas rīkotāji – Rīgas dome, apgāds “Jumava” un LNT.

Taču savu atbalstu “Draudzīgā aicinājuma” tradīcijai izteica arī sabiedrībā pazīstamas personas – aktrise Esmeralda Ermale, kinorežisore, dzejniece, eseju un žurnāla “Mājas Viesis” autore Vija Beinerte, arī aktieris Varis Vētra un hokejists Artūrs Irbe. Par hokejista paldies vārdiem un dāvinājumu – grāmatām “Latvijas leģendas” un “Rīgas Brāļu kapi” – sevišķi aizkustināta bija viņa pirmās mācību iestādes Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane:

 

“Mums ir ļoti liels prieks, ka skolas un skolotāji tiek celti saulītē un ka joprojām tiek atzīta grāmata. Bez grāmatas jau mēs nevarētu uzzināt, kas esam, ne arī saprast pasauli un Visumu mums apkārt,” sacīja I. Bergmane.

 

Akcijas laikā ikvienam ir iespēja savu pirmo vai mīļāko skolu godināt, dodoties uz Melngalvju namā iekārtoto “Draudzīgā aicinājuma grāmatu pieturu”, kur par īpašām cenām pieejami apgādu “Jumava”‘, “Jānis Roze”‘ un “Atēna” izdevumi. Uz vietas pirktās vai no mājām līdzatnestās grāmatas var ērti nosūtīt turpat izvietotajā pasta pieturā. Darba laiks no plkst. 12 līdz 19.00.

Grāmatu dāvināšanas tradīcijas atjaunošanas iniciators SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs (no kreisās) Rīgas skolas godināja, to pārstāvjiem dāvinot Andreja Johansona grāmatu “Latvijas kultūras vēsture”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+