×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Dāvja ārstēšanai nepieciešamā nauda pārskaitīta slimnīcai ASV (1)

Foto: Bērnu slimnīcas fondsFoto: Bērnu slimnīcas fonds

Smagi slimā Dāvja ārstēšanai nepieciešamie 427 500 dolāri jeb aptuveni 348 000 eiro pārskaitīti Filadelfijas bērnu slimnīcai, pastāstīja fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Kā norādīja Dambiņa, nepieciešamā nauda no Bērnu slimnīcas fonda pārskaitīta Filadelfijas bērnu slimnīcai. Banka veiks eksprespārskaitījumu, lai nepieciešamo naudu Dāvja ārstēšanai Filadelfijas slimnīca saņemtu jau šodien.

Dambiņa stāstīja, ka, tiklīdz nauda būs pārskaitīta, Filadelfijas bērnu slimnīcas ārsti sāks plānot nepieciešamās medicīniskās manipulācijas datumu. Ārsti solījuši sākt ārstēšanu tuvāko dienu laikā.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien bez iebildumiem atbalstīja 100 000 eiro piešķiršanu smagi slimā Dāvja ārstēšanai, finansējumu rodot no valsts kapitālsabiedrības “Latvijas Valsts meži” (LVM).

Uzņēmuma ziedošanas stratēģija paredz, ka šogad nepieciešamajai palīdzībai ārkārtas situācijās tiks ziedoti 600 000 eiro, kā arī vēl 100 000 eiro tieši Dāvja ārstēšanai Filadelfijas klīnikā ASV.

Iedzīvotāji saziedoja 247 000 eiro, tāpēc no LVM fonda tiks pārskaitīti trūkstošie līdzekļi.

Dāvim šogad konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem. Dāvja ārstēšana iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā.

Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas.

Filadelfijas Bērnu klīnika ir iesniegusi Bērnu slimnīcai rēķinu. Nosacījumi paredz, ka rēķins jāveic ar priekšapmaksu, summa ir 427 000 dolāru jeb aptuveni 348 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dāvi bērniņ, lai tev viss izdodas! Mātes izrīcība nebija korekta, noklusējot, ka dzīvojat un strādājat un maksājat nodokļus Lielbritānijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+